Zdawal ktos IELTS?

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez kiya21 » 19 paź 2010, 22:15 Zdawal ktos IELTS?

Witam, tak jak w temacie czy ktos z was zdawal IELTS?? Jesli tak to jaki jest poziom trudnosci??

kiya21
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 32
Dołączyła: 21 wrz 2010, 10:15
Lokalizacja: Wolver/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pinsleepe » 20 paź 2010, 10:52 Re: Zdawal ktos IELTS?

egzamin jest podchwytliwy i trwa caly dzien.

musisz bardziej sprecyzowac swoje pytanie, bo nie wiem jak na nie w tej formie odpowiedziec.
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 40
Dołączyła: 6 lis 2007, 19:55
Lokalizacja: Manchester
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez cycha20 » 20 paź 2010, 11:55 Re: Zdawal ktos IELTS?

Ja również go zdawałam Moim zdaniem jest to egzamin w którym dużo jest specyficznych słów w zależności od tematu. Jak dla mnie najgorsze w tym jest dosyć mała ilość czasu na poszczególne moduły. A o jaką ocenę sie starasz ?
Cycha:)

cycha20
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączyła: 10 paź 2010, 18:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kiya21 » 20 paź 2010, 16:49 Re: Zdawal ktos IELTS?

cycha20 napisał(a):Ja również go zdawałam Moim zdaniem jest to egzamin w którym dużo jest specyficznych słów w zależności od tematu. Jak dla mnie najgorsze w tym jest dosyć mała ilość czasu na poszczególne moduły. A o jaką ocenę sie starasz ?



Witam, interesuje mnie minimum 7,0 poniewaz za rok chce skladac aplikacje na studia.

[ Dodano: Sro Paź 20, 2010 17:54 ]
pinsleepe napisał(a):egzamin jest podchwytliwy i trwa caly dzien.

musisz bardziej sprecyzowac swoje pytanie, bo nie wiem jak na nie w tej formie odpowiedziec.



Sprawa przedstawia sie tak: ucze sie w college i robie a-levels, Jednakze zeby dostac sie na studia szkola polecila mi zrobienie IELTS. Niestety za ten kurs musialam zaplacic, ale nie to jest najgorsze. Krew mnie zalewa jak siedze na lekcjach i patrze na nauczyciela ktory jedno proste zadanie robi godzine. Dlatego tez od kilku dni mysle o tym zeby nie podejmowac drugiego semestru (i tym samym nie wyrzucac kasy w bloto) i podejsc do egzaminu. Pytalam o poziom trudnosci poniewaz zastanawiam sie czy dam rade sie sama przygotowac. Mam ksiazke 'Focus on IELTS' ale jak dotad 'przerobilismy' tylko 4tematy.

kiya21
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 32
Dołączyła: 21 wrz 2010, 10:15
Lokalizacja: Wolver/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pinsleepe » 20 paź 2010, 17:04 Re: Zdawal ktos IELTS?

Jezeli chcesz zdawac na literature to przynajmniej 7.0 potrzebujesz. Na kierunki scisle 6.0. Zreszta z univerku ci powiedza ile chca, ale 6.5 to jest standard.

Ja bylam na kursie przygotowujacym do IELTS, ale to bylo w Londynie. Moim zdaniem sama sie nauczysz. Ja korzystalam z tych ksiazek.

http://www.amazon.co.uk/Cambridge-IELTS ... 906&sr=1-1

Chyba jest z 8 czesci.

Pamietaj zeby sobie liczyc czas np jak piszesz wypracowanie to staraj sie zmiescic w tych 40 min.

Powodzenia!
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 40
Dołączyła: 6 lis 2007, 19:55
Lokalizacja: Manchester
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kiya21 » 20 paź 2010, 17:32 Re: Zdawal ktos IELTS?

Dziekuje i pozdrawiam :))

kiya21
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 32
Dołączyła: 21 wrz 2010, 10:15
Lokalizacja: Wolver/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez michu86 » 20 paź 2010, 21:32 Re: Zdawal ktos IELTS?

ja miałem zdawać... Ale na szczęście mam starą "nową maturę" z angielskiego i przyjęli mnie tu na magisterkę bez problemu :)

michu86
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączył: 17 paź 2009, 20:32
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kiya21 » 20 paź 2010, 22:30 Re: Zdawal ktos IELTS?

michu86 napisał(a):ja miałem zdawać... Ale na szczęście mam starą "nową maturę" z angielskiego i przyjęli mnie tu na magisterkę bez problemu :)


ja niestety nie mam takiego szczescia :(( ale tragedii nie ma, poniewaz jeszcze troche i studia :))
pozdro

kiya21
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 32
Dołączyła: 21 wrz 2010, 10:15
Lokalizacja: Wolver/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez DeusExMachina » 20 paź 2010, 22:54 Re: Zdawal ktos IELTS?

Generalnie egzamin jest dosc latwy aczkolwiek trzeba sie liczyc rzeczywiscie z czasem :) Jeli chodzisz na kurs przygotowawczy to w zupelnosci wystarczy zeby zdac na 7 :)
Avatar użytkownika
DeusExMachina
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączyła: 17 paź 2010, 00:04
Lokalizacja: GB
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez michu86 » 20 paź 2010, 23:39 Re: Zdawal ktos IELTS?

a gdzie się na studia wybierasz ? jeśli można zapytać

michu86
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączył: 17 paź 2009, 20:32
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kiya21 » 21 paź 2010, 18:00 Re: Zdawal ktos IELTS?

michu86 napisał(a):a gdzie się na studia wybierasz ? jeśli można zapytać


Nie mam jeszcze pojecia, nie orientuje sie jesli chodzi o uczelnie w anglii, tzn nie znam konkretnych, ale interesuja mnie kierunki bio-chem :)
pozdro

kiya21
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 32
Dołączyła: 21 wrz 2010, 10:15
Lokalizacja: Wolver/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez dread » 21 paź 2010, 21:53 Re: Zdawal ktos IELTS?

kurs strata czasui kasy , w mojej opini - w zupelnosci wystarczy,jesli spedzisz troche czasu nad ksiazkami i powypelniasz cwiczenia zawarte w nich - ksiazki do IELST spokojnie mozesz w interniecie znalesc i zciagnac sobie.

Jesli chodzi o uczelnie, kierunki inzynieryjne sa na dobrym poziomie w Aston Uni i Uni of Birmingham. Wiem,ze w Wolverhampton tez prowadza, ale to jest raczej uczelnia z rodzaju "wszystko w jednym". Jesli poszukasz, na pewno znjadziesz rankingi uczelni w UK sporzadzane przez The Times i rozne organizacje.

Pozdrawiam

dread
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 3 sty 2007, 08:23
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kiya21 » 23 paź 2010, 09:44 Re: Zdawal ktos IELTS?

dread napisał(a):kurs strata czasui kasy , w mojej opini - w zupelnosci wystarczy,jesli spedzisz troche czasu nad ksiazkami i powypelniasz cwiczenia zawarte w nich - ksiazki do IELST spokojnie mozesz w interniecie znalesc i zciagnac sobie.



moze i strata czasu ale zeby isc na uczelnie niestety musze to zrobic :(

kiya21
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 32
Dołączyła: 21 wrz 2010, 10:15
Lokalizacja: Wolver/Bham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez DeusExMachina » 23 paź 2010, 12:25 Re: Zdawal ktos IELTS?

Uczestnictwo w kursie nie jest obligatoryjne. Mozesz po prostu zapisac sie na egzamin bezposrednio :) Aczkolwiek mi osobiscie taki kurs duzo dal przed egzaminem ze w zasadzie nie musialam sie uczyc sama, wiedza z zajec zupelnie wystarczyla :)
Avatar użytkownika
DeusExMachina
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączyła: 17 paź 2010, 00:04
Lokalizacja: GB
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 22 lis 2010, 22:40 Re: Zdawal ktos IELTS?

Egzamin IELTS zdajesz (mieszkając w birmingham) na Aston Univ.Faktem jest, że jest mało czasu.egzamin podzielony jest na 4 części, a są to: Listening,
Reading,
Writing,
Speaking.

Ja, problem miałem z Listening, podczas którego puszczają najczęściej konwersację z magnetofonu, i musisz odpowiedzieć na pytania (czasami łudząco podobne, aczkolwiek inne) dotyczące usłyszanego nagrania.Odtwarzają nagranie tylko raz (o ile pamiętam).Problemem dla mnie było to, iż posadzili mnie gdzieś na końcu sali, i z uwagi na jej akustykę oraz jakość nagrania, słyszałem coś jak bełkot.Miejsca przy których usiądziesz są wcześniej podpisane-chyba losują kto, gdzie ma usiąść.Musiałem naprawde wytężać słuch, żeby usłyszeć co mówią.Czasami niektórych poszczególnych słów nie dosłyszałem, i szybko musiałem wydedukować co zostało powiedziane z kontekstu całego zwrotu.

Reading już jest prostszy- ale uwaga- NIE MOŻESZ SŁOWO W SŁOWO CZYTAĆ TEKSTU, TYLKO GO PRZESKANOWAĆ WZROKIEM ABY ZŁAPAĆ KONTEKST! po prostu na szczegółowe przeczytanie braknie Ci czasu aby odpowiedzieć na pytania.
Writing było wypracowaniem, podane były chyba trzy tematy do wyboru.Trzeba było napisać około 250 słów lub więcej.Nie mozesz uzywać slangu, mowy potocznej, skrótów, itp, gdyż to zaniża twoją punktację.podobnie jak oczywiste błędy gramatyczne, interpunkcyjne, składnia, itp.
Speaking było nagrywaną na magnetofon rozmową z egzaminatorem.Trwa jakieś pół godziny.Zadaje ci pytania, i musisz na nie odpowiedzieć według twojego uznania.Liczy się oczywiście płynnośc wymowy, elementy, na które zwróciłem uwagę pisząc o części writing, ale także punktuje używanie np. idiomów.Dosyć łatwe.

Na certyfikacie IELTS masz 5 a nie 4 oceny.te cztery, to są oceny cząstkowe za poszczególne części, o których dotychczas pisałem.Piąta- najważniejsza- to Overall Band Score.Przyznają ją nie na podstawie np. sumy algebraicznej ocen cząstkowych, czy inną logiczną metodą, lecz komisja egzaminacyjna przyznaje ją za całokształt.
I tak, na moim certyfikacie IELTS, który z rezsztą zdawałem w zeszłym roku, mam oceny: Listening: 6.5
Reading: 6.5
Writing: 7.5
Speaking:8.0

Overall Band Score:7.5
Jak więc wynika z mojego przypadku, logika nie ma nic wspólnego z przyznawaniem oceny końcowej.dodam tylko, że do IELTS przygotowywałem się w College'u na kursie ESOL Level2/ IELTS, ale przyznam szczerze, że nie było to rzetelne i systematyczne uczenie.
Myślę, że dodam Ci otuchy pisząc w poincie, że obecnie, dzięki zdanemu IELTS, jestem studentem Birmingham City University, a angielskiego głównie nauczyłem sie mieszkając w Wielkiej Brytanii.
Głowa do góry, powodzenia na egzaminie!
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY