Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 4 cze 2011, 17:25 Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

Sprowadzam moja zone z 9 letnim dzieckiem do UK. Chcialem sie dowiedziec na jakich zasadach mozna zapisac dziecko do szkoly i ogolnie jak wyglada ta procedura? Czy mozna zapisac dziecko normalnie od wrzesnia? Dziecko nie zna angielskiego.

Za wszystkie odpowiedzi z gory serdecznie dziekuje.
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 cze 2011, 17:30 Re: Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

Temat juz byl na forum pare razy. Mozna dziecko zapisac, mozna zrobic to nawet przez internet z tym ze czas zapisywania dzieci na wrzesien 2011 juz minal, na poczatku kwietnia byly wyniki, teraz to juz chyba pozostaje dzwonic po szkolach i pytac czy maja gdzies jeszcze miejsca, wiec trzeba liczyc sie z tym ze nie beda to najlepsze szkoly, chyba ze w ostatniej chwili ktos zrezygnuje, chociaz osoby ktore staraly sie o miejsca w dobrych szkolach ponad pol roku wczesniej raczej malo kiedy rezygnuja
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 4 cze 2011, 17:43 Re: Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

Roznie to bywa,ja swoja corke zapisywalam w srodku roku szkolnego i przyjeli ja z miejsca,zalezy od szkoly i ilosci uczniow w danym czasie.Nadal nie rozumiem co to sa te "lepsze" szkoly,szkola moim zdaniem ma za zadanie nauczyc dziecko tego czego nauczyc powinna w tym przypadku na pewno bedzie to jezyk.Najlepiej by bylo gdybys wybral szkole gdzie jest malo polskich dzieci,albo nie ma ich wcale wtedy dziecko jezyk zalapie szybciej niz Ci sie wydaje.Pozdrawiam i powodzenia zycze.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez relentless » 4 cze 2011, 20:03 Re: Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

wielkie dzieki ewela119 i Anastazja! Chcialem sie zapytac tez, jak to wlasnie jest z ta bariera jezykowa dziecka? Czy to ze dziecko nie mowi po angielsku bedzie wiazalo sie z tym ze nie zostanie przyjete do szkoly, czy to nie ma wiekszego znaczenia? Jak to bylo z waszymi dziecmi, zaklimatyzowanie sie w nowym otoczeniu itp?
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agna78 » 4 cze 2011, 20:23 Re: Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

Hej, poczytaj sobie w archiwum jest wiele tematow zalozonych na temat zapisywania dzieci do szkoly.

Naprawde polecam poszperać w tych wątkach bo tam jest duzo informacji i nie ma sensu sie powtarzac.

Anastazja :) " lepsze szkoly" - mnie sie chce z tego smiac. Niektore osoby nie zdaja sobie sprawy z tego, ze jak dziecko nie zna jezyka i pojdzie do tej " lepszej szkoly" to mu sie jeszcze wiekszą krzywde wyrzadzi, anizeli zapisaloby sie je do tej gorszej- np takiej do jakiej chodzi moj syn :)

Ale moze Ci co piszą " lepsze szkoly" są w stanie to jakos wyjasnic jakie sa roznice. Bo wyglada na to, ze sa ekspertami:)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 cze 2011, 21:00 Re: Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

Lepsze szkoly to te ktore zdobyly wiecej punktow w raporcie OFSTED i nie chodzi tylko o sam poziom nauczania bo zawartych jest tam o wiele wiecej aspektow niz to jakie wyniki w nauce maja uczniowie. Lepsze szkoly zazwyczaj maja do zaoferowania swoim uczniom ciekawe zajecia pozalekcyjne, sam budynek szkoly jest lepiej wyposazony, jest mniej aktow przemocy i wandalizmu, opuszczania zajec itd itp. Wiec zanim sie zacznie wysmiewac te lepsze szkoly moze warto zajrzec do raportow OFSTED i dowiedziec sie dlaczego one wlasnie sa lepsze
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 5 cze 2011, 09:24 Re: Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

Wiesz co Ewela? takie raporty nijak czasem sie maja do rzeczywistosci,wiem co mowie,tak jak pisalam juz gdzies,moja corka chodzila do tej niby "gorszej" szkoly i jakos zadnych negatywnych skutkow tego nie widac... A jesli chodzi o sama szkole to byla rowniez dobrze wyposazona,mieli dodatkowe jezyki,organizowane wycieczki itp. sprawy.Zadnej agresji tez w niej nie bylo czy przemocy. Teraz moja corka chodzi do secondary school niby do jednej z "lepszych" nie miala zadnych problemow,by sie do niej dostac,ale co w tej szkole sie wyprawia to czasami juz mi rece opadaja,a wybralismy ta szkole nie dlatego ze miala duzo punktow,tylko dlatego ze jest blisko naszego zamieszkania.

relentless napisał(a): Anastazja! Chcialem sie zapytac tez, jak to wlasnie jest z ta bariera jezykowa dziecka? Czy to ze dziecko nie mowi po angielsku bedzie wiazalo sie z tym ze nie zostanie przyjete do szkoly, czy to nie ma wiekszego


Nie martw sie, malego na pewno gdzies przyjma bez wzgledu na to czy zna jezyk czy tez nie,mysle ze bedzie mial dodatkowe zajecia wlasnie z angielskiego,zeby szybciej sie jezyka nauczyl i zobaczysz ze nauczy sie go bardzo szybko.A jesli chodzi o samo zaaklimatyzowanie sie to wiesz rozne sa dzieci i roznie reaguja na zmiany.Ale z regoly tez szybko przystosowuja sie do nowego otoczenia.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agna78 » 5 cze 2011, 14:34 Re: Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

Ja z kolei nie wyobrazam sobie, zeby moj syn tylko ze wzgledu na wiekszą ilosc punktow w rankingach musial wyjezdzac do szkoly na drugi koniec miasta juz o 7.00 np zimą i wracac o 17.00( bo w godzinach szczytu z przesiadkami czasami tyle sie jedzie). Szkola do ktorej chodzi nie nalezy do najlepszych, ale ostatnio dostalam list, ze jest 53 na liscie szkol w UK. Jest to tez secondary school.
Poza tym szkola jest wyposazona bardzo dobrze, i takze wiele zajec dodatkowych, rowniez integracyjnych w soboty dla rodzicow i dzieci.
Anastazja:) Widze, ze udaje nam sie nie zwariowac;)
Pozdrawiam Cie cieplo:)

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 5 cze 2011, 16:12 Re: Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

agna78 napisał(a):Anastazja:) Widze, ze udaje nam sie nie zwariowac;)
Pozdrawiam Cie cieplo:)


NO wlasnie grunt to nie dac sie zwariowac :wink: Rowniez cieplutko pozdrawiam :)
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 5 cze 2011, 17:02 Re: Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

agna78, Anastazja, gdyby isc Waszym tokiem myslenia, to trzeba by bylo olac raporty ofsted. po co one wogole sa, skoro wg. Was sa nie miarodajne? :roll:
co macie na mysli piszac "nie dac sie zwariowac"?
czy rodzice, ktorzy poslali dziecko np. do szkoly katolickiej, do tego ze swietnymi raportami ofsted i swietna opinia uczniow i rodzicow, z pkietem zajec pozalekcyjnych i w dodatku 5 min od domu - zwariowali?
juz ktorys raz przewija sie watek szkol na forum i widze, ze ciezko go Wam przelknac nie krytykujac innych.
i zaprzeczacie same sbie, bo z jednej strony:
Anastazja napisał(a):Nadal nie rozumiem co to sa te "lepsze" szkoly,szkola moim zdaniem ma za zadanie nauczyc dziecko tego czego nauczyc powinna w tym przypadku na pewno bedzie to jezyk.

a z drugiej, pojawia sie lista jeszcze innych rzeczy:
Anastazja napisał(a):A jesli chodzi o sama szkole to byla rowniez dobrze wyposazona,mieli dodatkowe jezyki,organizowane wycieczki itp. sprawy.Zadnej agresji tez w niej nie bylo czy przemocy. Teraz moja corka chodzi do secondary school niby do jednej z "lepszych" nie miala zadnych problemow,by sie do niej dostac,ale co w tej szkole sie wyprawia to czasami juz mi rece opadaja,a wybralismy ta szkole nie dlatego ze miala duzo punktow,tylko dlatego ze jest blisko naszego zamieszkania.


wg. mnie dobra szkola to nie tylko taka, ktora przedstawia wysokie noty w raportach ofsted, ale rowniez ma do zaoferowania dzieciom cos wiecej niz samo nauczanie wg. programu, np. zajecia pozalekcyjne, rozne kluby i kolka zainteresowan, taka ktora sprawia, ze zarowno dziecko jak i rodzic chca sie angazowac w zycie szkoly.

relentless, ja od siebie moge tylko doradzic, zeby juz zaczac uczyc dziecko jezyka, zeby jak najbardziej zminimalizowac stres zwiazany ze zmianami jakie nastapia w jego zyciu.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 5 cze 2011, 17:47 Re: Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

tak jak pisalam juz gdzies,moja corka chodzila do tej niby "gorszej" szkoly i jakos zadnych negatywnych skutkow tego nie widac... A jesli chodzi o sama szkole to byla rowniez dobrze wyposazona,mieli dodatkowe jezyki,organizowane wycieczki itp. sprawy.Zadnej agresji tez w niej nie bylo czy przemocy. Teraz moja corka chodzi do secondary school niby do jednej z "lepszych" nie miala zadnych problemow,by sie do niej dostac,ale co w tej szkole sie wyprawia to czasami juz mi rece opadaja


jak sie domyslam to ta niby gorsza szkola to bylo primary? A teraz chodzi do secondary, czyli to oczywiste ze widac roznice w zachowaniu, nie ma co porownywac malych dzieci do nastolatkow ktorzy wiadomo jakie pomysly czasami maja.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 5 cze 2011, 18:11 Re: Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

agg widac,ze niezbyt dobrze zrozumialas to co napisalam :) A potem potwierdzilas to co wlasnie chcialam przekazac :
wg. mnie dobra szkola to nie tylko taka, ktora przedstawia wysokie noty w raportach ofsted, ale rowniez ma do zaoferowania dzieciom cos wiecej niz samo nauczanie wg. programu, np. zajecia pozalekcyjne, rozne kluby i kolka zainteresowan, taka ktora sprawia, ze zarowno dziecko jak i rodzic chca sie angazowac w zycie szkoly.


Gdy zapisywalam swoje dziecko do prymary school nie mialam pojecia,ze w ogole jakies noty gdzies istnieja,wiec nie kierowalam sie nimi absolutnie,poslalam ja do katolickiej szkoly ktora znajdowala sie najblizej mojego domu tym sie kierowalam,zeby bylo blisko,potem dopiero przeczytalismy ze nie jest to najlepsza szkola jesli chodzi o te nieszczesne punkty,a jednak niczego w tej szkole nie brakowalo.Wiec mialam to gleboko w powazaniu czy nalezy ta szkola do "lepszych" czy "gorszych"
Piszac ze nie dajmy sie zwariowac chodzi mi wlasnie o ta cala nagonke na punktacje szkol,bo wiem teraz z wlasnej praktyki ze bywa roznie. agg, a powiedz mi kogo ja tam niby skrytykowalam? Czy wyrazanie swojego zdania i piszac o swoich doswiadczeniach to jest krytyka kogos?

Widac,ze slowo pisane nie zawsze jest odebrane tak jak chcemy.

Dodano: -- 5 cze 2011, o 18:16 --

ewela119 napisał(a):jak sie domyslam to ta niby gorsza szkola to bylo primary? A teraz chodzi do secondary, czyli to oczywiste ze widac roznice w zachowaniu, nie ma co porownywac malych dzieci do nastolatkow ktorzy wiadomo jakie pomysly czasami maja.


Oj zebys wiedziala ze maja,normalnie masakra jakas,trzeba reke na pulsie trzymac.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 6 cze 2011, 11:09 Re: Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

Polecam z zapoznaniem się z tym przewodnikiem, wszystkim rodzicom przed którymi wybór szkoły dla pociechy :grin: http://www.london.polemb.net/files/educ ... olish_.pdf

W temacie Ofsted'u :wink: Zacytuję powyższy poradnik:

"W raportach może byc sugerowane co szkoła powinna poprawic. Należy jednak pamietac o tym, że kontrole te sa z reguły krótkie i skupiaja sie na czynnikach, które da sie zmierzyc, tak wiec zły lub mierny raport nie oznacza że dziecko nie bedzie czyniło postepów w nauce w danej szkole. Jeżeli ostatnia kontrola była dawno, sytuacja mogła już ulec zmianie. Warto pamietac o tym, że kontrole Ofsted budzą wiele kontrowersji i są obecnie kwestionowane."

Dla mnie wybór odpowiedniej szkoły jest bardzo ważny. Boję się, że synek trafi do szkoły w której będzie dyskrymionowany, w której nie będzie dobrych nauczycieli i poziom nauczania będzie kiepski. Może nie sama punktacja Oftedu, aż tak bardzo ma wpływ na mój wybór, co ogólny opis szkoły. To daje mi na początkek, jakies pojęcie czego można się spodziewać. Oczywiście mimo wszystko biorę pod uwagę ocenę daną przez Ofsted, ale to jest tylko jedno z wielu kryteriów.

Nie ulega wątpliwości, że są lepsze i gorsze szkoły. Nie każda szkoła ma taki sam poziom, muszą być jakieś różnice.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez nata1 » 9 lip 2011, 10:49 Re: Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

Ja mam tesz corke 10 lat i tez ja chce zapisac do szkoly ale niewjem co mam robic bo jezyka tez nie umie ;)

nata1
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 1 lip 2011, 20:59
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez anika m » 9 lip 2011, 20:03 Re: Zapisanie dziecka do szkoly z polski do uk

Nata1,zacznij od wyboru szkoły;)później możesz równie dobrze podejść do tej szkoły i zapytać czy przyjmą twoją córkę,jak nie będą mieli miejsca to sprawdź które szkoły są luźniejsze i tam ją zapisz na początek a do tej pierwszego wyboru ewentualnie na listę oczekujących się zapiszcie

anika m
Raczkujący
 
 
Posty: 65
Wiek: 43
Dołączyła: 22 mar 2011, 13:50
Reputacja: 9
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY