ORTODONTA dla dzieci

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

KobietaPostNapisane przez alkad » 14 sie 2007, 12:37 ORTODONTA dla dzieci

czy orientujecie się jak jest z ortodontą dla dziecka w Anglii? czy można skorzystać z karty NHS czy jest to pełnopłatne?
ps. gdzie znajdę dobrego ortodontę w Birmingham? dziękuję za informację i pozdrawiam w deszczowy dzień :roza:

alkad
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 5 cze 2007, 18:26
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 14 sie 2007, 12:55 Re: ORTODONTA dla dzieci

zapytaj w szpitalu dentystycznym, wiem, ze tam jest.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 14 sie 2007, 17:13 Re: ORTODONTA dla dzieci

zeby dostac sie do ortodonty musisz najpierw miec skierowanie od dentysty do ktorego chodzisz tu w UK ( oczywiscie po wyleczeniu wszystkich zebow ) i NHS oczywiscie to pokrywa ale w tej chwili zeby dziecku dali aparat jesli ci o to chodzi musi miec tragiczne uzebienie , przeszlismy przez ten temat ze swoim dzieckiem

pozdrawiam

KA

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez alkad » 15 sie 2007, 12:16 Re: ORTODONTA dla dzieci

KA orientujesz się może, jaki jest koszt aparatu na ząbki? :roll:

alkad
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 5 cze 2007, 18:26
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 3
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 15 sie 2007, 20:43 Re: ORTODONTA dla dzieci

a wiec tak jesli przyznaja ci po diagnozie ze dziecko powinno miec ( NHS ) to nic nie placisz a jesli prywatnie to powiedzieli nam ze jest to koszt paru tysiecy funtow dokladnie ilu nie mam pojecia

KA

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez zola108 » 29 sie 2007, 23:32 aparat

ja zalozylem sobie aparat w szczecinie kosszt 2.5tys zl gora dol wizyta co 5tyg mieszkam w birmingham srednio koszt takiej wizyty 180 funa.
1.bilet luton -berlin 40 funa
2.paliwo birmingham -luton 20f mam auto
3.car park luton airport 2 dni 15 f pewnie autobusem taniej ale mieszkam 15 mil od birmingham i jest mi taniej wl autem.
4.wizyta 10f
5.jezeli macie znajomego rodzine ktora ma auto na rope to berlin -szczecin nie jest drogo widzicie rodzine male zakupy i powtot do angli.
6.ja nie marnuje urlopu tylko 2dni wolnego.
7.mi to odpowiada pozatym jak ma cos z zebem to dwie pieczenie na jedym ogniu.......



pozdrawiam

zola108
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 43
Dołączył: 20 gru 2006, 13:57
Lokalizacja: trojmiasto
Reputacja: 0
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez owen » 30 sie 2007, 11:02 Re: ORTODONTA dla dzieci

Ja parkuje okolo 3 km od lotniska i biore taxe. W 2 strony okolo 10 funtow ;-)

owen
Stały Bywalec
 
 
Posty: 332
Dołączył(a): 22 cze 2006, 21:51
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez niezapominajka » 21 wrz 2007, 19:35 Re: ORTODONTA dla dzieci

Tez planuje zalozyc aparat w polsce a potem dojezdzac na wizyty co 5-6 tyg.
Ale moze znacie dobrego ortodonte w birmingham do ktorego moglabym sie wybrac jakby cos bylo nie tak i nalezaloby szybko wybrac sie na wizyte.
Niezapominajka

niezapominajka
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 46
Dołączyła: 4 lut 2007, 00:56
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez zabcia893 » 21 paź 2012, 09:54 Re: ORTODONTA dla dzieci

też mam podobny problem. Przymierzam się do założenia aparatu. Kiedyś już miałam i z doświadczenia wiem ze dużo lepiej zrobić to u fachowca i zapłacić troszkę więcej niż mieć później komplikacje dlatego wolałabym zrobić to w Polsce ale moja praca nie bardzo pozwala mi na latanie do Polski co 5 tygodni... Czy zna ktoś może dobrego ortodontę prywatnego który jest godny polecenia ?? Chodzi mi tutaj w okolicach Birmingham. Co do zapytania Pani powyżej z tego co się orientuję tutaj aparaty są w okolicach 2 do 3 tysięcy funtów z tym że płaci się na każdej wizycie jakąś część. Także nie jest wymagane wyłożenie takiej kwoty z góry. Czekam na odpowiedzi dziękuję.

zabcia893
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 21 paź 2012, 09:45
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE