School dinners czy lunchbox w Reception Class?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez Kitka » 21 cze 2012, 09:14 School dinners czy lunchbox w Reception Class?

Mam pytanie do rodziców, którzy mają już jakieś doświadeczenia w tym temacie. Nie wiem czy zdecydować się na obiady w szkole czy sama przyrządzać posiłek do lunchboxu?
Mam wybrać opcję, która mi odpowida, ale szczerze mam dylemat :? Nie wiem czy duża ilość dzieci chodzi na obiady, nie chcę żeby synek był w jakiejś dużej mniejszości.
Mamy jeszcze dodatkowy problem z alergią na niektóre produkty. W wakacje będziemy robić ponowne testy, ale decyzje co do posiłków muszę podjąć teraz :?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 21 cze 2012, 09:22 Re: School dinners czy lunchbox w Reception Class?

Moja chodzi na school dinners. Na 25 dzieci z jej klasy chodzi tylko 5 ale w naszej szkole posilki odbywaja sie grupowo wiec nie jest sama. Ja mysle ze to jest lepsze rozwiazanie niz robienie kanapek ktore dla dzieci sa po prostu nudne. No i moja mloda w szkole zjada to czego w domu do ust nie wezmie np ryba. Nie wiem jak sprawa wyglada w przypadku alergii, mysle ze najlepiej bedzie jak pogadasz z nauczycielka. W kazdym razie decyzja ktora podejmiesz teraz nie jest na zawsze, w kazdej chwili mozesz zapisac dziecko badz zrezygnowac ze szkolnego jedzenia
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 21 cze 2012, 18:11 Re: School dinners czy lunchbox w Reception Class?

Ja osobiście to sprawdziłabym jeszcze jak takie obiady wyglądają. Bo w różnych szkołach jest różnie. W jednych normalne w miarę zdrowe jedzenie, w innych pizza, frytki i inny syf.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 21 cze 2012, 19:34 Re: School dinners czy lunchbox w Reception Class?

No wlasnie u nas w szkole daja dosc dobre i zdrowe jedzenie, w calej szkole byla prowadzona akcje "food dudes" promujaca zdrowe odzywianie, jedzenie owocow i warzyw codziennie itd. Szkoda ze to nie jest standardem w kazdej szkole :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 21 cze 2012, 19:56 Re: School dinners czy lunchbox w Reception Class?

chyba wiekszosc szkol prowadzi akcje "healthy eating". my juz dostalysmy rozpiske z menu na nastepny rok szkolny! :lol: u nas do wybory beda chyba z 3 dania w ciagu dnia, na pewno bedzie w tym 1 danie wegetarianskie. oprocz tego jest zakaz przynoszenia do szkoly czipsow, slodyczy i napojow gazowanych :D
na pewno zdecyduje sie na obiady. nie ma to jak cieply posilek w ciagu dnia. do lunch boxa jakiegos owoca dostanie, bo juz teraz mnie meczy, ze chce lunchbox nosic do szkoly :)
kolezanki, ktorych dzieci juz chodza do szkoly chwala sobie obiadki szkolne :grin:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bham* » 21 cze 2012, 21:44 Re: School dinners czy lunchbox w Reception Class?

Moje dzieci jedza juz 2 rok posilki w szkole, bo ja uwazam ze zawsze to cieply posilek w ciagu tylu godzin w szkole. to lepsze niz kanapka, ktorej czasem moje dzieci nawet niekonczyly jesc:).
nauczucielki zawsze pilnuja zeby dzieci jadly no nie zmuszaja oczywiscie:)
a w recepcji zawsze maja gotowe menu z posilkami, datami, dla jedzacych mieso i nie..

uwazam wiec ze posilki to lepsze rozwiazanie,chociaz zalezy co dziecko lubi jesc...:)

bham*
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 14 mar 2012, 13:45
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wojtek688 » 22 cze 2012, 01:23 Re: School dinners czy lunchbox w Reception Class?

czy jest mozliwosc wykupienia karnetu na obiady tam? zebym mogl przyjezdzac z trojakami i zabierac obiad do domu np? jaka jest cena takiego miesiecznego karnetu czy jak to wyglada? pozdrawiam!

wojtek688
Początkujący
 
 
Posty: 36
Dołączył: 1 kwi 2012, 05:51
Reputacja: -9
Wyśmiewca

KobietaPostNapisane przez Kitka » 22 cze 2012, 08:12 Re: School dinners czy lunchbox w Reception Class?

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi :grin:

ewela Jeśli dobrze zrozumiałam to jednak mało dzieci u Was chodzi na obiady :? Spytam na następnym spotkaniu ile dzieci u nas będzie chodzić. Płacisz za cały miesiąc z góry czy tygodniowo, jak to u Was wygląda?

Myślę, że teraz we wszytkich szkołach zostały wprowadzone zmiany w posiłakach. Ja też mam menu na rok i przyczepić się do nieczego nie mogę. Jednak w każdym dniu jest coś czego nie może jeść mój synio :? (mam nadzieję, że po kolejnych testach wyjdzie, że już wyszedł z alergii :roll: ). Dopytam na następnym spotkaniu czy jest szansa, żeby panie dopilnowały, żeby nie wszystko trafiało na jego talerz. Mam formę do wypełnienia, gdzie mam wypisać wszelakie alergie, więc chyba powinno być ok. On wie, czego nie może jeść i nie marudzi raczej, ale przypilnować trzeba. Ostatnio koleżanka chciałam go poczęstować czipsami a on odmówił "Dziękuję, ale nie mogę tego jeść" :shock: :D
U nas też jest zakaz wkładania niezdrowego jezenia i picia do lunchboxu, to już chyba standard.

Druga sprawa, nie wiem ile on zje tego obiadu i czy warto inwestować 40f miesięcznie. Po przyjściu ze szkoły i tak będzie jadł jeszcze jeden obiad z nami. Do lunchboxa mogę włozyć to co na pewno zje i lubi.

aaaaaa gdybym obiady miała refundowane, pewnie też dylemat byłby mniejszy :roll: :wink:

No nic muszę to jeszcze przemysleć...
Dzięki!
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 22 cze 2012, 09:54 Re: School dinners czy lunchbox w Reception Class?

Kitka napisał(a):ewela Jeśli dobrze zrozumiałam to jednak mało dzieci u Was chodzi na obiady Spytam na następnym spotkaniu ile dzieci u nas będzie chodzić. Płacisz za cały miesiąc z góry czy tygodniowo, jak to u Was wygląda?


Z jej klasy tylko 5 dzieci chodzi ale oni maja stolowke na ktorej jedza wszystkie dzieci z calej szkoly. Placic mozna albo tygodniowo, albo miesiecznie, jak komu wygodnie
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez wojtek688 » 22 cze 2012, 10:21 Re: School dinners czy lunchbox w Reception Class?

mozecie podac adresy tych stolówek ja sie przejde i zapytam pleasee

wojtek688
Początkujący
 
 
Posty: 36
Dołączył: 1 kwi 2012, 05:51
Reputacja: -9
Wyśmiewca

KobietaPostNapisane przez Kitka » 22 cze 2012, 10:37 Re: School dinners czy lunchbox w Reception Class?

ewela Dzięki! U nas jest inaczej dzieci z Reception jedzą wcześniej same, potem przychodzi reszta starszych uczniów.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

wojtek688 napisał(a):czy jest mozliwosc wykupienia karnetu na obiady tam? zebym mogl przyjezdzac z trojakami i zabierac obiad do domu np? jaka jest cena takiego miesiecznego karnetu czy jak to wyglada? pozdrawiam!

Ahahah,
dobry jesteś...
Moja rada - wracaj do szkoły i będziesz miał obiadki - zaoszczędzisz jeszcze dodatkowo na trojakach...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Kitka,moj synek na poczatku jadl lunche w szkole,ale nie smakowaly mu.Daje mu od dluzszego czasu lunchbox i wkladam mu to,co chce zjesc.Obiad je normalnie w domu.Ale nam nie dawali zadnych jadlospisow,a lepiej wiedziec co dziecko je w szkole,jesli juz sie zdecydujesz.No i skoro w formularzu masz do wypisania,czy dziecko ma jakies alergie,to raczej nie dadza mu czegos,czego nie powinien zjesc.I tak jak wyzej napisalas,nie wiesz ile Twoje dziecko zje.Ale to juz od Ciebie zalezy.Poydrawiam :)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 22 cze 2012, 19:13 Re: School dinners czy lunchbox w Reception Class?

kindzulinaa Dziekuję za odzew i również pozdrawiam :grin:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez iwona38 » 22 cze 2012, 21:14 Re: School dinners czy lunchbox w Reception Class?

Kitka u nas w szkole dla dzieciakow z reception class jest wspolny lunch dzieciaki z rodzicami moga poprobowac co sie serwuje jest fanie bo dzieciako moga sprobowac wszystkiego po troszke,co roku dostaje sie tez menu,starszy syn woli kanapki do tego owoc jogurt jakis batonik,mlodszy zaczynar recption od wrzesnia i zobaczymy jak bedzie ale pewnie jak brat skonczy sie na kanapkach.

iwona38
Rozeznany
 
 
Posty: 267
Dołączyła: 28 kwi 2008, 10:53
Lokalizacja: Krakow/Pensnett
Reputacja: 5
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO

cron