Samotna matka czy musze czekac na kolejna decyzje

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez monzie3zien » 22 wrz 2012, 21:55 Samotna matka czy musze czekac na kolejna decyzje

czesc mam dosc duzy problem i nie wiem co robic... wiec prsze was o pomoc...otoz rozstalam sie z facetem, z ktorym zylam od kilku lat i pobieralismy swiadczenia na trojke naszych dzieci. W chwili obecnej mieszkam sama, ale benefity dalej sa na niego, poniewaz boje sie ze jezeli powiadomie ze chce, aby wszystko przeszlo na mnie bede musiala kolejne kilka miesiecy czekac na ponowna dezyczje!!!ale co wtedy ???????????????dodam ze jestem w ciazy .... co bardzo utrudnia mi cala sytuacje i dlatego dalej czekam na drapane z benefitow od swego bylego...... czy mam wogole prawo do wszystklich swiadczen jezeli nie pracuje ??? bardzo prosze was o pomoc , bo jestem w podbramkowej sutuacji...!!!!z gory dziekuje

monzie3zien
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 22 wrz 2012, 19:26
Reputacja: 0
Neutralny

Zabierz sie za ta sprawe jak najszybciej!

Tax Credits zalatwisz przez telefon tylko musisz mieć gotowa informacje nt swoich dochodów za poprzedni rok podatkowy i szacowanych na bieżący.
Wydaje mi sie za ChB powinnas tez załatwić przez telefon.
W sytuacji kiedy partnerzy sie rozstaja instytucje zwykle wychodzą na przeciw samotnym rodzicom, których zwykle sytuacja materialna ulega pogorszeniu.
Twoje zasiłki mogą być wypłacone wstecznie do maximum 1 miesiąca.
Warto więc poinformować odpowiednie urzędy w przeciągu miesiąca od daty kiedy Twój partner sie wyprowadził. Jeśli doszło do przemocy domowej itp warto o tym poinformować urzędy, gdyż rozpoczną one szereg procedur mających na celu dodatkowa ochronę danych itp przed byłym partnerem.

Jeśli nie pracujesz a jesteś odpowiedzialna za 3 dzieci poniżej 16 roku życia ( bądź poniżej 20 spełniające odpowiednie kryteria edukacji) powinnas zachować prawo do child Benefit i child Tax Credits.masz prawo wystąpić o Income Support lub Jobseekers Allowance zależnie od wieku Twojego najmłodszego dziecka (oba wydawane przez JobCentre)

Najprawdopodobniej masz prawo do Healthy Start Vouchers jeśli jesteś w ciąży pow 10 tyg i/ lub masz dziecko młodsze niż 4 lata. Te talony dostaje sie przez NhS więc albo sama sie skontaktuj z Healthy Start Vouchers Unit albo zapytaj w przychodni/ położonej


Zmiana w druga stronę czyli rozpoczęcie nowego związku jest zwykle dłuższa procedura i może wiązać sie z przerwa w platnosciach, która ostatecznie i tak zwykle jest wyrownywana.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez pupus » 23 wrz 2012, 10:40 Re: Samotna matka czy musze czekac na kolejna decyzje

ja rozstalam sie z facetem i w ciagu m-ca zglosilam to do Revenue. pieniadze zostaly wstrzymane ,ale na benefity na mnie czekalam tylko 1 m-c. dostalam rowniez karte z NHS na darmowe recepty dentyste itp. powodzenia

pupus
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 11 wrz 2012, 10:53
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 23 wrz 2012, 15:50 Re: Samotna matka czy musze czekac na kolejna decyzje

Najpierw to zabierz sie za alimenty od tatusia, a pozniej za to co moze ci panstwo dac.
Swoja droga, jesli nie pracujesz i nie pracowalas to chyba nie mozesz na wiele liczyc?
Poprawcie mnie jesli sie myle.

Moraly sobie daruje, choc same cisna sie na usta... :roll:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

agg, a jakie moraly masz tu na mysli ?
Dziewczyna pyta o porade wiec jesli juz jej udzielilas to super.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Marosu » 23 wrz 2012, 19:22 Re: Samotna matka czy musze czekac na kolejna decyzje

Agg, zgadzam sie w 100%

Po pierwsze:
http://childsupportadvice.co.uk/
Skontaktuj sie z nimi i popros o ustalenie alimentow.

Po drugie: Jezeli ktos pobiera zasilki na dziecko, ktore z nim nie mieszka- lamie prawo (przynajmniej moj byly sam sie tak zalatwil, chociaz on pobieral 3 lata...)
Avatar użytkownika
Marosu
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączyła: 24 maja 2012, 20:29
Reputacja: 5
Neutralny

Agg, moraly mowisz??? dawaj, dawaj nie krepuj sie... to fakt odkad urodzilam blizniaczki nie pracowalam, a mieszkam sama od miesiaca i wiem ze powinnam jak najszybciej zalatwic ta sprawe , tylko pewne osoby powiedzialy mi ze bede musiala ponownie czekac na decyzje, to moze potrwac miesiac albo i kilka miesiecy. Jesli chodzi o alimenty dogadalismy sie miedzy soba. Teraz jednak, jesli dobrze zrozumialam, musze najpierw zalozyc alimenty ,powiedzmy oficjalnie, jesli chce dalej pobierac swiadczenia tak?? dziekuje wszystkim za rade, a ty droga Agg, jesli uwazasz ze fakt posiadania wiecej niz jedno dziecko trzeba umoralniac (bo tak to zrozumialam) to jestes w wielkim bledzie i kolejnym razem trzeba sie glebiej zastanowic zanim cos sie napisze :) pozdrawiam

monzie3zien
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 22 wrz 2012, 19:26
Reputacja: 0
Neutralny

Jeśli już dostajesz alimenty i wierzysz ze Twój były będzie fair wobec ustnych ustaleń nie masz obowiązku formalnego ustalenia alimentów.

Wszystkie wyżej wymienione formy pomocy ( włącznie z alimentami) możesz załatwiać równoległe . Nie ma obowiązku zachowania kolejności.

Wyjątkiem jest Exemption Certificate (zwolnienie z płatności za recepty) które powinnas dostać automatycznie po otrzymaniu Income Support i Tax Credits
Możliwe ze Healthy Start Vouchers tez bedą musiały być załatwione na końcu, ale to sugeruje sprawdzić w przychodni lub zapytać położna.

Jeśli chodzi o czas załatwiania Tax Credits to mogą (ale nie musza )to załatwić niemalże od ręki,
nikt nie powie Ci jak dlugo to zajmie. niemniej procedura jest duzo krotsza niz w przypadku nowego zasilku lub zmiany z samotnej osoby na pare. Jeśli decyzja nie jest podjeta od reki możesz wystąpić o pożyczkę,(tymczasowe płatności) które bedą potem odjęte od wartości należnego Ci zasiłku.
Jeśli potrzebujesz pomocy lub dodatkowych wyjaśnień napisz mi na priv swój numer telefonu
Ostatnio edytowano 24 wrz 2012, 11:08 przez ktosienka, łącznie edytowano 2 razy

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

To powiem tak nie trzeba alimentow robic zeby dostac benefity....
Jesli skladasz nowa aplikacje na siebie i dzieci,i powiadomisz ze nie mieszkasz juz z mezem (partnerem) mozesz czekac do miesiac na wyplacenie pieniedzy...
Jesli nie pracowalas nalezy ci sie child benefit oraz child tax credit.
Tax credit nie nalezy ci cie sie bo nigdy nie pracowalas...
Mozesz sie starac rowniez o housing benefit
Jesli chcesz wiedziec wiecej pisz na priv:):)
Pozdrawiam
Grzeczne dziewczynki ida do nieba,niegrzeczne maja niebo na ziemi:):):)
a tak przy okazji,ile potrzeba slow by nas uslyszano w chwili ktorej milczymy

magdunia22
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Wiek: 40
Dołączyła: 3 paź 2006, 11:45
Lokalizacja: ladywood
Reputacja: 0
Neutralny

magdunia22 napisał(a):Tax credit nie nalezy ci cie sie bo nigdy nie pracowalas


???

Tax Credits to dwa elementy:
-Working TC
- Child Tax Credits
Aplikacji nie składa się osobno, na podstawie aplikacji urząd decyduje co się należy
Jesli coś zmieni się w Twoim życiu w przyszłości np zaczniesz prace masz obowiązek powiadomić o tym urząd a oni sprawdza jak to wpływa na to co Ci się należy

Zgodnie z tym co wcześniej napisałas powinnas dostać Tax Credits ( Child TC)

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

ktosienka napisał(a): niemniej procedura jest duzo krotsza niz w przypadku nowego zasilku lub zmiany z samotnej osoby na pare.

Hmm trochę dziwne to co piszesz... Moja koleżanka zgłosiła , ze wróciła do męża i w ciągu jednej rozmowy telefonicznej podczas wywiadu podaniu dochodów partnera i swoich kobieta jej wyliczyła ilość pieniędzy jakie będą wpływać na konto, tak było również podczas rozstania z nim, zgłosiła, że wyprowadził się i ona została z dzieckiem, podała datę ,odjeła jego dochód i również kobieta obliczyła ile dostanie. To w przypadku Working i Child tax Credit ,tyle, że ona pracowała a dziewczyna powyżej nie pracuje, więc WTC nie będzie jej przyznany. Natomiast w przypadku Child Benefit czekała 8 miesięcy, od 6tego miesiąca dzwoniła tam juz co 2 dni ....

A tak swoją drogą to jak się w związku nie układa to należy zachować wszelkie środki ostrożności i używać darmowej antykoncepcji , nie ma co liczyć na państwo , że wyłoży na 4kę dzieci ,może teraz wyłoży ale co jeśli się coś zmieni ,przerwą świadczenia, wyjdzie Uk z Uni itd... To są decyzje na lata ,współczuję z 4ką dzieci zostać samemu ...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany
Góra
-4

malaroksi napisał(a):
ktosienka napisał(a): niemniej procedura jest duzo krotsza niz w przypadku nowego zasilku lub zmiany z samotnej osoby na pare.

Hmm trochę dziwne to co piszesz...


Na przebieg procedury przyznania TC nie ma to czy pracujesz czy nie
Proces urzedowy jest ten sam. (wyplata moze sie roznic w zaleznosci od roznych czynnikow takich jak praca, zarobki itp)

Procedura jest inna, zwykle duzo dluzsza dla kompletnie nowych zasilkow lub przy zmianie z samotnej osoby na pare (to tez kompletnie nowy zasilek)

Zawsze jak dzwonisz moga Ci wyliczyc ile sie nalezy, ale to tylko dane szacunowe o czym informuja.
W obu powyzszych przypadkach wysylaja formularz, ktory musisz wypelnic i czekac na decyzje, czasem kilka miesiecy.

Zmiana z pary na samotna osobe idzie inna droga i nigdy nie trwa az tak dlugo. Jesli ma sie wszystkie dane jest zalatwiana w calosci przez telefon bez koniecznosci czekania na formularz i wypelniania go.
Jak wczesniej napisalam mozna wystapic tez o pozyczke, ktora pokryje brakujace platnosci

Warto sie pospieszyc, bo urzad moze zaplacic za miesiac wstecz do daty kiedy para sie rozstala.
Jesli rozstali sie wiecej niz mieisiac wstecz pieniadze wyplacone przez urzad pokrywac tylko jeden miesiac od daty kiedy skontaktowalismy sie z urzedem.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez kapik » 24 wrz 2012, 12:16 Re: Samotna matka czy musze czekac na kolejna decyzje

Jejku ludzie co was to wszystko obchodzi....kto ile ma dziecie i dlaczego?! prawicie jakies moraly osobie doroslej, to ze ma sie 4 czy 3 dzieci to nie znaczy ze jest sie gorszym lub popelnilo sie jakies bledy, a nie pomyslalyscie o tym ze ta dziewczyna moze mimo tego ze zostawil ja facet jest szczesliwa wlasnie dlatego ze ma tyle i takie dzieci a nie jest inaczej......dziewczyna pyta o porade a wy jedziecie po niej jak po lysej kobyle sory ale jest to zalosne, zastanowcie sie najpierw a nie oceniacie czy prawicie komus moraly bo to nie o to chodzilo w tym wlasnie PYTANIU !!!!
monzie3zien, a Ciebie choc nie znam to zycze ci powodzenia i pozdrawiam glowa do gory jutro bedzie lepiej :)

kapik
Początkujący
 
 
Posty: 38
Dołączyła: 6 paź 2010, 11:35
Reputacja: -1
Neutralny
Góra
-3


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI