Benefity jak to naprawde jest?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez pawel333 » 17 lip 2013, 22:08 Benefity jak to naprawde jest?

Witam,
Moja sytuacja następująco : moja rodzina otrzymuje child benefit na mnie oraz moje rodzeństwo, jednak w te wakacje chciałam popracowac z tej racji że i tak niedługo kończe 19 lat, jednak moja mama martwi się,że mój dochód (myślę o pracy na ok 2/3 tyg) zostanie policzony do dochodów całego domu i co za tym idzie benefity zostaną wstrzymane lub obniżone. Czy to prawda? Nie da się tego jakoś sprytnie ominąć?

pawel333
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 16 lip 2012, 19:51
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 18 lip 2013, 15:20 Re: Benefity jak to naprawde jest?

Na potrzeby tax credits i child benefit liczony jest jedynie dochod Twojej mamy i jej ewentualnego meza/partnera,
Zasilki na Ciebie mama bedzie otrzymywac do 31/08 po Twoich 19 urodzinach o ile kontynuujesz nauke w ramach Non Advanced Full Time Education.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez pawel333 » 19 lip 2013, 22:42 Re: Benefity jak to naprawde jest?

czyli moge mieszkac z rodzicami i zarabiac a benefity na moje rodzenstwo zostana?


btw dziekuje za odpowiedz.

pawel333
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 16 lip 2012, 19:51
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 19 lip 2013, 23:40 Re: Benefity jak to naprawde jest?

Dokladnie tak , Twoj dochod nigdy nie wplynie na wysokosc TC Na Twoje rodzenstwo o ile nie zostaniesz ich prawnym opiekunem.
Zaleznie od tego czy Twoje 19 te urodziny wypadaja przed czy po 31/08 oraz Twoich planow edukacyjnych Twoja mama moze TC pobierac nadal na Ciebie.
Jesli chcesz znac dokladna odpowiedz podaj swoja date urodzin I informacje dotyczace edukacji- w jakiej szkole byles do tej pory (typ kursu), czy planujesz kontynuwac nauke jesienia, jesli tak to jaki bedzie to kurs, jesli nie to czy jestes zarejestrowany w Connections albo Cereers Services oraz date kiedy zakonczyles nauke ( ostatni egzamin lub Twoja obecnosc w szkole).

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez pawel333 » 21 lip 2013, 20:46 Re: Benefity jak to naprawde jest?

cześć , wielkie dzięki za zainteresowanie

a więc moja data urodzin to 23/08/1994, do tej pory uczyłam się w collegu na full time education i w sierpniu zamierzam kontynuowac kurs jednak na part time education ponieważ chciałabym również zarabiac. tak to wszystko wygląda,a masz może jakieś linki żebym sama też sobie doczytała o tym wszystkim?

z góy dziękuję ; )

pawel333
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 16 lip 2012, 19:51
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 22 lip 2013, 05:11 Re: Benefity jak to naprawde jest?

Twoja mama bedzie miala prawo pobierac TC na Ciebie do 31/08/2013,
o ile nie zaczniesz przez ta data pracowac wiecej niz 24 h na tydzien
Twoja ewentualna praca nawet powyzej 24 h na tydzien nie zmieni mamy prawa do pobierania TC na Twoje rodzenistwo

sytuacja moze wygladac inaczej jesli jestes osoba niepelnosprawna

zrodlo: http://www.hmrc.gov.uk/taxcredits/start ... redits.htm

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI