Poszukiwania miejsca pochowania członka rodziny

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Czubrak » 18 lis 2018, 18:54 Poszukiwania miejsca pochowania członka rodziny

Witam. Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale :) Nigdy nie byłem w Anglii i nie wiem jak się zabrać za sprawę więc może tutaj ktoś mi doradzi co zrobić. Otóż chciałbym znaleźć miejsce pochowania mojego pradziadka. Walczył podczas wojny w armii generała Andersa. Po wojnie ze względu na sytuację polityczną nie mógł wrócić do Polski i pozostał w Anglii. Kontakt z rodziną miał bardzo ograniczony. Niestety mam bardzo mało informacji poza jego imieniem i nazwiskiem, datą śmierci oraz informacją, że mieszkał w Birmingham i pod jakim adresem. Gdzie mógłbym pisać/dzwonić by uzyskać pomoc w odnalezieniu jego grobu? Czy to w ogóle jest to możliwe z taką niewielką ilością informacji? Bardzo proszę o pomoc.

Czubrak
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 18 lis 2018, 18:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 18 lis 2018, 22:34 Re: Poszukiwania miejsca pochowania członka rodziny

Cześć. Nie wiem czy to działa ale jak wpisałem jak znaleźć zmarłego w UK , to wyskoczyły mi różne strony. Np;
https://www.deceasedonline.com/
http://www.interment.net/uk/index.htm
A tutaj jest strona z poradami jak szukać grobu w UK.
http://www.interment.net/uk/index.htm

Nie wiem czy to jest coś warte,bo nie sprawdzałem. Wpisałem tak na szybcika. Szukaj w sieci pod hasłem "Burial records" .Mam nadzieję ,że znajdziesz.
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez devil » 26 gru 2018, 03:43 Re: Poszukiwania miejsca pochowania członka rodziny

Czubrak napisał(a):Witam. Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale :) Nigdy nie byłem w Anglii i nie wiem jak się zabrać za sprawę więc może tutaj ktoś mi doradzi co zrobić. Otóż chciałbym znaleźć miejsce pochowania mojego pradziadka. Walczył podczas wojny w armii generała Andersa. Po wojnie ze względu na sytuację polityczną nie mógł wrócić do Polski i pozostał w Anglii. Kontakt z rodziną miał bardzo ograniczony. Niestety mam bardzo mało informacji poza jego imieniem i nazwiskiem, datą śmierci oraz informacją, że mieszkał w Birmingham i pod jakim adresem. Gdzie mógłbym pisać/dzwonić by uzyskać pomoc w odnalezieniu jego grobu? Czy to w ogóle jest to możliwe z taką niewielką ilością informacji? Bardzo proszę o pomoc.Najprościej będzie chyba znaleźć rodzinę zmarłego. Jeśli dysponujesz adresem to spróbuj napisać parę zdań pod adres. Być może nieruchomość jest w rękach rodziny. Możesz też skorzystać z oferty np. https://www.myheritage.com To naprawdę potężny zasób danych, ale najczęściej nic za darmo. Poza tym serwis jest kontrowersyjny. Możesz się tam zarejestrować i podać dane całej swojej rodziny. Serwis może Ciebie skojarzyć z innymi krewnymi, ale pomyśl jak potężną wiedzę im udostępniasz.

devil
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 7 lip 2008, 15:55
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI