??CZY TO LEGALNE!???

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez m_j1985 » 8 lip 2008, 23:35 ??CZY TO LEGALNE!???

Otóż mam problem gdyz moj pracodawca potrącił mi od ost wypłaty karne 5funtów za to ze jak wychodzilem do domu to zapomnialem odbic karty. fakt ze wczesniej wywiesił ostrzeżenie ale gdzies wyczytalem ze jezeli pracodawca bedzie potracal od ciebie jakies kwoty to musisz wczesniej podpisac odpowiedni dokument ze sie zgadzasz. w sumie 5funow to nie kasa ale jakby to było nielegalne to robie od razu afere dzwonie do odpowiednich ludzi bo ten gosc juz przegina strasznie!! jezeli ktos sie zna na rzeczy to bardzo prosze o odp
pozdrawiam

m_j1985
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 30 maja 2007, 17:20
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 9 lip 2008, 09:34 Re: ??CZY TO LEGALNE!???

Dlaczego przegina? Sa okreslone zasady, wiesz o nich i tyle.
A tu dawno doszli do wniosku, ze ludzie szybciej sie ucza, jak maja motywacje finansowa ;).

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DjXeed » 9 lip 2008, 11:09 Re: ??CZY TO LEGALNE!???

Oczywiscie ze nielegalnie. Jednakze nie polecam ci wszczynac zadymy za to, bo spoznisz sie dwa razy, i moze cie legalnie wyrzucic za bad timing. Zapytaj sie go po ludzku, czy to legalnie - choc masz moja gwarancje ze nie, i powiedz, ze i tak idziesz sprawdzic do Citizens Advice Bureau. Kase dostaniesz spowrotem. Jesli nie, to serio sie przejdz do najblizszej ich placowki, jest to bardzo skuteczna organizacja w walce z nieuczciwymi pracodawcami, a ten uczciwy - chociazby przez te piec funtow nie jest.

DjXeed
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Wiek: 39
Dołączył: 11 sty 2008, 15:56
Lokalizacja: Londyn
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez m_j1985 » 9 lip 2008, 18:25 Re: ??CZY TO LEGALNE!???

ale słuchajcie!! ja sie nie spoznilem tylko po prostu wychodząc z pracy zapomnialem odbić "chipa" i dlatego dostalem kare, to samo jakbym rano zapomnial odbic ale powtarzam ze nie spozniłem sie!!

m_j1985
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 30 maja 2007, 17:20
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemek » 9 lip 2008, 19:32 Re: ??CZY TO LEGALNE!???

W firmach z bardzo duza iloscia pracownikow wykorzystuje sie wlasnie 'zegary' do monitorowania tego czy ktos przychodzi na czas i nie wychodzi za wczesnie. Zabranie 5 funtow jest calkowicie legalne, bo nie podbicie karty moze byc sygnalem, ze wyszedles z pracy niezauwazony przed czasem.

Nie karaja Cie za nie podbicie karty tylko, mozliwe wyjscie zbyt wczesnie.

Przemek
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Wiek: 37
Dołączył: 21 wrz 2006, 16:21
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 9 lip 2008, 19:46 Re: ??CZY TO LEGALNE!???

wewnetrze policy firm sa tak dostosowane ze nie sa sprzeczne z prawem przeczytaj dokladnie umowe musi tam byc jakis taki pkt uniwersalny...ze moga podciagnac pod to prawie wszystko... rada nie rob nic i zacznu=ij podbijac karty
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 40
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez m_j1985 » 9 lip 2008, 20:06 Re: ??CZY TO LEGALNE!???

tylko z tamtad nie da sie wyjsc wczesniej bo wszedzie sa kamery. wczesniej nie było z tym problemu,bo sami mowili ze nie odbiles karty dzis rano czy na wyjscie wczoraj, a podejrzewam ze było duzo takich osob i sie wkurzyli i z tego teraz ta kare wprowadzili!!

m_j1985
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 30 maja 2007, 17:20
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 11 lip 2008, 18:01 Re: ??CZY TO LEGALNE!???

Jesli nie podbiles karty pracy pracodawca ma prawo nie zaplacic ci za caly dzień
Po to sa karty zeby pracodawca mogl wiedziec czy jestes w pracy i o ktorej przychodzisz i wychodzisz.
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 11 lip 2008, 22:42 Re: ??CZY TO LEGALNE!???

jezeli nie podbiles karty przy wyjsciu

m_j1985 napisał(a):zapomnialem odbic karty


to znaczy ze jestes w budynku jezeli zacznie sie jarac to znaczy ze Strazacy beda ryzykowac zycie by cie odnalesc !

a ty poprostu zapomniales ?
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA

cron