bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez stawik » 8 lut 2008, 15:54 bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

Kilku moich znajomych (z roznych panstw) twierdzi, ze opuszczajac Anglie mozna odzyskac 70% calego zaplaconego podatku. Konsekwencja tego jest brak pozwolenia na prace przez kolejne piec lat. Prosze o jakies szczegoly, jesli jest to wogole prawda. (ewentualnie jakies linki) dzieki pozdrowionka

stawik
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 8 lut 2008, 15:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Beata » 10 lut 2008, 20:01 Re: bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

Hi,

Wiesz nie orientuję się za bardzo, ale to co mówisz to chyba jakieś głupoty. Nie wiem, kto wspowadził Cię błąd. Choć może to ja nie jestem dobrze poinformowana.
:-)
Bela
Avatar użytkownika
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posty: 436
Wiek: 42
Dołączyła: 30 kwi 2007, 09:55
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 11 lut 2008, 11:47 Re: bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

Jesli odzyskasz podatek to bedziesz go musial zaplacic w Polsce. czyli tylko na tym stracisz.
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 11 lut 2008, 22:38 Re: bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

stawik napisał(a):Kilku moich znajomych (z roznych panstw) twierdzi, ze opuszczajac Anglie mozna odzyskac 70% calego zaplaconego podatku. Konsekwencja tego jest brak pozwolenia na prace przez kolejne piec lat. Prosze o jakies szczegoly, jesli jest to wogole prawda. (ewentualnie jakies linki) dzieki pozdrowionka


Mysle ze jest to nie mozliwe ogolnie bzdury, poniewaz kazdy rok zamykany jest w kwietniu i nie ma mozliwosci wrocic sie do dwoch lat wstecz, tylko do poprzedniego.

Jesli odzyskasz podatek to bedziesz go musial zaplacic w Polsce. czyli tylko na tym stracisz.
_________________
http://www.getthemessage.net/index.php?id=MjA2NDkz


Jesli sie do tego przyznasz dobrowolnie, bo skarbowka angielska nic nie wysyla do poslkiej
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez reniatom » 13 mar 2008, 13:04 Re: bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

tak, jest to mozliwe. moj brat przyjechal do mnie do angli w lutym i pracowal az do czerwca albo lipca-dokladnie nie pamietam.w lipcu wyjechal do polski na stale.ostatnio tez ktos mu powiedzila ze moze starac sie o zwrot podatku i podali mu jakis formularz z revenue inland, wypelnil to plus dodal tz.angielski ostatni pit i to mu zanioslam do biura w centrum, podobno wczoraj dostal w polsce jakis list w sprawie zwrotu podatku ze nalerzy mu sie ok800f. z tego co wiem jak juz oddadza ci ta kase to na pewno nie mozesz wrocic do pracy(ile czasu nie wiem) ale na pewno mozesz przyjechac do uk w celu odwiedzenia znajomych itp

reniatom
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączyła: 25 lip 2006, 10:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 13 mar 2008, 21:26 Re: bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

tak ale dostanie ten zwrot dlatego ze nie przepracowal calego roku podatkowego. Ja tez zaczolem prace od stycznia i po kwietniu dostalem zwrot za 4 miesiace cos ponad 750 funtow. Jak przepracujesz caly rok nic ci sie nie nalezy.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Anula82 » 22 wrz 2008, 09:33 Re: bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

Zwrot podatku przysluguje tylko z kwoty wolnej od podatku lub z nadplaconego podatku jezeli jestes na niewlasciwym kodzie podatkowym. I nie ma to nic wspolnego z niemoznoscia powrotu do Anglii do pracy - po prostu podatek jest wyrownywany w czasie trwania zatrudnienia.

Anula82
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączyła: 18 wrz 2008, 11:33
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE