Własnorecznie upieczony chleb!!!

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez Anatema6 » 24 mar 2009, 07:59 Własnorecznie upieczony chleb!!!

Pisze w tym dziale ale właściwie mój temat dotyczy również mężczyzn którzy lubią pichcic tak jak mój meżczyzna na ten przykład.Więc zaczeliśmy sami piec chlebki bo te angielskie jak wszyscy wiemy są okropne.Najpierw upiekliśmy dwa na drożdzach ale za bardzo nie wyszły a potem znalezliśmy rewelacyjną stronke i zaczeliśmy piec chlebki na własnym zakwasie .REWELACJA.Dodam że nie mamy piekarnika jedynie mikrofale z grillem.Wczoraj upiekliśmy razowca z różnymi nasionkami w środku.Fakt jest to troche czasochłonne i trzeba miec mnóstwo cierpliwości ale zapach i smak chleba wynagradza poświecenie!!!!Zachęcam.
Wróciłam do korzeni -kisze też sama kapuste,robie konfitury ia mam tyle satysfakcji co niemiara. A oto stronka

http://www.chleb.info.pl/

Pierwsze zakwasy nam nie wychodziły.Teraz robimy je na wyczucie i jest ok.Nie ma co sie zrażac.A propos mąki to kupujemy organiczną .Nie jest dużo droższa.Mamy pszenną gruboziarnista czyli razową- wholemeal i żytnią -rye flour.Jest dostępna również np w sklepie ze zdrową żywnościa,widziałam również w Saysbury mąke orkiszową bodajże -spelt.Kosztuje ok 2.50 funta.

Super zabawa.Polecam
Avatar użytkownika
Anatema6
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Wiek: 43
Dołączyła: 2 gru 2008, 09:09
Lokalizacja: skądinąd
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kalini812 » 24 mar 2009, 10:51 Re: Własnorecznie upieczony chleb!!!

witam,
no az slinka cieknie na widok takich chlebkow :-D
mojemu mezowi spodobal sie ten pomysl i chyba w weekend bedziemy bawic sie w piekarzy :mrgreen:
pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
kalini812
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 42
Dołączyła: 23 kwi 2008, 18:28
Lokalizacja: Tamworth---Wrocław
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 24 mar 2009, 11:35 Re: Własnorecznie upieczony chleb!!!

I znowu jakies porozumienie telepatyczne. Od dwoch dnie pieke chleb wlasnorecznie. Tyle ze w przeciwienstwie do Anatema6, troche oszukuje ;o) Mianowicie kupuje gotowe mieszanki na chleb. Przygotowanie zajmuje ok 10 minut. Trzeba tylko dolac wody, i wyrobic ciasto. Chlebek wychodzi boski w smaku. Nie wiem jeszcze jak dlugo zachowuje swiezosc, bo pierwszy znikl zanim ostygl, a drugi mialam tylko 1,5 dnia. Paczka mieszanki kosztuje ok 75p w tesco.
Kidys w Polsce pieklam wlasny chleb na drozdzach, ale na drugi dzien robil sie suchy i strasznie sie kruszyl. :cry:

Teraz mam zamiar zrobic chlebek z nowego przepisu, od podstaw. Jak wyjdzie dobry to podam na forum.

Anatema6 napisał(a):Wróciłam do korzeni -kisze też sama kapuste,robie konfitury ia mam tyle satysfakcji co niemiara.

Ja jedynie ogorki kisilam w zeszlym roku. Celnicy mieli ubaw jak lecialam z walizka swiezych ogorkow z mamusinego ogrodka :mrgreen: W tym roku mam zamiar sprobowac z kapusta ;)
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Anatema6 » 24 mar 2009, 11:49 Re: Własnorecznie upieczony chleb!!!

Luiza spróbuj zrobic chleb na zakwasie i lepszej mące.Chociażby dla porównania.Jest suuuuuuuuuuuuper.Poza tym na zakwasie(bo to są naturalne drożdże) można piec ciasta,pączki ,chałki itd itp.Jeszcze nie próbowąłam ale bede;)

Zrobiłam sobie dzisiaj żytni zakwas na żur.Podobnie robi sie jak na chleb i dodaje jeszcze skórke chleba razowego i ze cztery ząbki czosnku.Ciekawe czy sie zakwasi.
Życze powodznia i smacznego
Avatar użytkownika
Anatema6
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Wiek: 43
Dołączyła: 2 gru 2008, 09:09
Lokalizacja: skądinąd
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 24 mar 2009, 12:03 Re: Własnorecznie upieczony chleb!!!

Moja ciocia cale zycie piekla chleby na zakwasie, wiec wiem jak to smakuje :mrgreen: Ja tylko jestem leniwa :oops: Ciocia do tego jeszcze miala prawdziwy piec chlebowy. Jak piekla to odrazu z 10 2-3kg bochenkow.

Mam tez 100-letnia ksiazke kucharska z ktorej robilam zury, buleczki, cukierki itd. Znam dobre jedzenie :mrgreen:

Powodzenia z zurem. Na pewno bedzie pyszny. ;)
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 24 mar 2009, 12:53 Re: Własnorecznie upieczony chleb!!!

Az chyba sam sprubuje upiec chlebek:)
Tylko nie wiem czy bez pieca chlebowego jest warto sie bawic.
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Anatema6 » 24 mar 2009, 13:03 Re: Własnorecznie upieczony chleb!!!

Miec piec chlebowy byłoby super!Miec jakikolwiek piekarnik z prawdziwego zdarzenia byłoby super.A ja mam ovena z grillem a chleb wyszedł przepyszny!!!!!!!!!!!!!!!!!!Fakt że ciągle musielismy go obracac żeby równo sie spieekła skórka,ciągle zmieniac temperature ale udało sie.To już nasz trzeci chleb a pierwszy na zakwasie!Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Anatema6
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Wiek: 43
Dołączyła: 2 gru 2008, 09:09
Lokalizacja: skądinąd
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 24 mar 2009, 14:03 Re: Własnorecznie upieczony chleb!!!

Moj z piekarnika jest pyszny, brakuje mi tylko chrzanowego liscia na ktorym kladzie sie chleb do pieczenia.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez kahanie » 24 mar 2009, 14:23 Re: Własnorecznie upieczony chleb!!!

Dolaczam sie do listy 'piekarzy';-) Ja tez pieke chleb,posiadajac jedynie piekarnik gazowy.Wiec Adas,bez wymowek,bierz sie do dziela!!!!!:-)))))

kahanie
Raczkujący
 
 
Posty: 72
Wiek: 43
Dołączyła: 24 lip 2006, 17:37
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 24 mar 2009, 14:23 Re: Własnorecznie upieczony chleb!!!

Jest jeszcze inne wyjście - nie wiem, czy dostępne w UK, ale siostra w Wa-wie tak robi. Są specjalne maszynki do pieczenia chleba. Wrzuca się składniki, zamyka i czeka :D Samo ukręci i upiecze :) Kwestia tylko doświadczalnego doboru ilości składników aby ciasto wyszło o odpowiedniej konsystencji. Ale wszystko da się zrobić.

np. coś takeigo:
http://www.allegro.pl/item584225490_mr_ ... olych.html

Polecam

Edit:
znalazłem:)
http://shop.ebay.co.uk/items/__48280_W0 ... 2ec0Q2em14

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Xara » 24 mar 2009, 20:45 Re: Własnorecznie upieczony chleb!!!

Ostatnio takie maszynki do pieczenia chleba widzialam w Lidlu :wink:

Xara
Rozeznany
 
 
Posty: 137
Dołączyła: 3 mar 2007, 03:29
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nektarynka777 » 31 mar 2009, 10:13 Re: Własnorecznie upieczony chleb!!!

Ciekawy pomysł z tym pieczeniem chleba :-) Mogłabym spróbowac tak jak Anatema6.
Jask cos wyjdzie dam znac..... :grin:
Avatar użytkownika
nektarynka777
Początkujący
 
 
Posty: 22
Wiek: 41
Dołączyła: 9 paź 2008, 12:41
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez cobra0112 » 23 kwi 2009, 12:19 Re: Własnorecznie upieczony chleb!!!

szczerze? nie ma nic lepszego niz chleb robiony wlasnorecznie. ! wiem cos o tym , u mnie zawsze prababcia go robila.. i robi nadal :))
Gdy zakładam kask, inaczej patrze na świat!

cobra0112
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Dołączyła: 12 lut 2009, 19:48
Lokalizacja: Chojnice - Tamworth
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anatema6 » 24 kwi 2009, 08:10 Re: Własnorecznie upieczony chleb!!!

Moje chlebki wychodzą coraz pyszniejsze.Najbardziej lubie żytnie.Niedługo wyjeżdżam i w sumie mam 5 pięknie rosnących zakwasów jak ktoś sie nie brzydzi to chętnie oddam.Taki zakwas to inwestycja na całe życie;)heh.Teraz stoją w lodówce dokarmiam je raz na tydzień!
Pszenne chlebki szybciej sie psują.Ostatnio upiekliśmy dwa mieszane.Jeden zjedliśmy od razu:)ble
Avatar użytkownika
Anatema6
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Wiek: 43
Dołączyła: 2 gru 2008, 09:09
Lokalizacja: skądinąd
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 21 paź 2009, 11:40 Re: Własnorecznie upieczony chleb!!!

hej mój pierwszy zakwas powinien być gotowy na jutro , maszynke do robienia chleba dostarczono mi dziś z ebaya i teraz pytanko brzmi, najprostszy przepis na chleb? Kupiłam mąke na chleb w asdzie jakaś tam instant bread i co jeszcze bede potrzebowała oprócz wody i soli? Jak ktoś ma jakiś prosty przepis bez zadnych udziwnień to proszę o podanie go tutaj w temacie :) dzięki wielkie
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET