Rezygnacja z pracy

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez lysy » 25 cze 2009, 09:57 Rezygnacja z pracy

Hej!
czas o jakichs zmianach w pracy pomyslec wkrotce i tu pytanko: jestem zwiazany kontraktowym 2 tygodniowym wypowiedzeniem, i teraz czy jak wezme 2 tygodnie przyslugujacego mi urlopu to czy legalnie zaliczyc ten czas na poczet wypowiedzenia (oczywiscie po wreczeniu pracodawcy pisemnej rezygnacji z posady). Ma ktos jakies doswiadczenia w tej materii?- bede wdzieczny za ewentualne sugestie
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 25 cze 2009, 13:17 Re: Rezygnacja z pracy

Ja jak się zwalniałem z pracy to też dałem wypowiedzenie z dwutygodniowym wyprzedzeniem.Miałem do wykorzystania jeszcze urlop ale były pracodawca poprosił mnie bym przepracował jeszcze z tydzień.Tak więc za niewykorzystane dni urlopu mi zapłacono.
Słyszałem też ,że pracodawca może Ci odmówić urlopu ,jeśli powiadamiasz go o nim z dnia na dzień.Można też iść do lekarza i zwolnić się w trakcie "choroby".Wszystko zależy w jakiej atmosferze chce człowiek pożegnać się z pracodawcą.Jesteś pewny ,że przysługują Ci dwa tygodnie urlopu?Pracodawcy różnie naliczają nowe urlopy.Jedni od Nowego Roku a inni od Kwietnia(początek roku podatkowego).Pamiętaj,że urlop dostajesz za dni przepracowane.
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lysy » 25 cze 2009, 21:13 Re: Rezygnacja z pracy

Manitou napisał(a):Ja jak się zwalniałem z pracy to też dałem wypowiedzenie z dwutygodniowym wyprzedzeniem.Miałem do wykorzystania jeszcze urlop ale były pracodawca poprosił mnie bym przepracował jeszcze z tydzień.Tak więc za niewykorzystane dni urlopu mi zapłacono.
Słyszałem też ,że pracodawca może Ci odmówić urlopu ,jeśli powiadamiasz go o nim z dnia na dzień.Można też iść do lekarza i zwolnić się w trakcie "choroby".Wszystko zależy w jakiej atmosferze chce człowiek pożegnać się z pracodawcą.Jesteś pewny ,że przysługują Ci dwa tygodnie urlopu?Pracodawcy różnie naliczają nowe urlopy.Jedni od Nowego Roku a inni od Kwietnia(początek roku podatkowego).Pamiętaj,że urlop dostajesz za dni przepracowane.


Tak mam juz zarezerwowane 2 tygodnie urlopu i w ostatni dzien przed urlopem chcila bym wreczyc pracodawcy 2 tygodniowe wymowienie, do konca roku po tym czasie mam jeszcze do wybrania 6 dni urlopu
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 26 cze 2009, 23:04 Re: Rezygnacja z pracy

mysle ze jesli masz ten urlop 'zabukowany' (a fuj, co za parszywe anglikanizmy) to spokojnie mozesz zapodac wypowiedzenie w pod koniec ostatniego dnia pracy. choc jak ci przedmowca zwrocil uwage zalezy w jakiej atmosferze chcesz sie rozstac

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez lysy » 28 cze 2009, 08:15 Re: Rezygnacja z pracy

Trace powoli cierpliwosc do obecnej pracy, ze juz o wszelkich zmianach w firmie -godzacych w ludzkie zarobki nie wspomne.....Stad mysl o jakichs zmianach w kwesti pracy, i cos mi sie wydaje, ze trzeba sie bedzie za to na serio zabrac
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 28 cze 2009, 15:33 Re: Rezygnacja z pracy

Dodam tylko od siebie ,że "palenie mostów" za sobą to nie jest dobry pomysł.Zawsze staram sie odchodzić z pracy w normalny sposób i muszę przyznać ,że w obecnej dobie kryzysu to zaprocentowało.Nigdy nie wiadomo co nas jeszcze czeka lub czy nie będziemy zmuszeni załatwić pracy komuś bliskiemu.
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lysy » 28 cze 2009, 20:49 Re: Rezygnacja z pracy

Oczywiscie racja! decyzji o sposobie i czasie wreczenia rezygnacji jeszcze calkowicie nie podjalem - poki co rozwazam opcje
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA