Prośba do posiadaczy tel. HTC TOUCH HD

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Evita » 14 cze 2009, 17:25 Prośba do posiadaczy tel. HTC TOUCH HD

Witam

mam ogromną prośbe do posiadaczy tel. HTC Touch HD zakupionego w O2 lub na www.mobiles.co.uk, mianowicie bardzo bym prosił takiego posiadacza(-kę) o podanie nr wersji oryginalnego angielksiego ROM-u(systemu), to informacje które można znaleźć w Ustawienia>System>Informacje o Urządzeniu>Wersja>
chodzi mi szczególnie o
1. wersje pamięci
2. wersja radia:
3. wersja protokołu:

nie sa to informacje prywatne, prosze sie nie obawiac, że moge jch jakoś wykorzystać, potrzebuje ich aby zareklamować tel. a bez tych danych nie podlega on reklamacji...po prostu za długo bawiłem się we wgrywanie polskich systemów i tel. tego nie wytrzymał, a niestety wcześniej nie sklonowałem oryginalnego systemu.

z góry bardzo dziękuję i liczę na pomoc, przy okazji postawię browarka...
pozdrawiam
Piotr

Evita
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 23 maja 2007, 19:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 14 cze 2009, 17:30 Re: Prośba do posiadaczy tel. HTC TOUCH HD

Evita napisał(a):po prostu za długo bawiłem się we wgrywanie polskich systemów i tel. tego nie wytrzymał, a niestety wcześniej nie sklonowałem oryginalnego systemu

Tak z ciekawości spytam
Co masz na mysli telefon nie wytrzymał?
Dzięki
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Evita » 14 cze 2009, 17:38 Re: Prośba do posiadaczy tel. HTC TOUCH HD

Adam napisał(a):
Evita napisał(a):po prostu za długo bawiłem się we wgrywanie polskich systemów i tel. tego nie wytrzymał, a niestety wcześniej nie sklonowałem oryginalnego systemu

Tak z ciekawości spytam
Co masz na mysli telefon nie wytrzymał?
Dzięki


aby zainstalować polski ROM, nalezy zdjąć CIDlocka,(nie mylić z simlockiem), i należy zainstalować HSPL 1.14Olinex lub wyższy HSPL 1.56 Olinex, który jest potrzebny aby chodziły nowe, bardziej rozbudowane romy, no i tu pojawia sie problem, na polskich forach tego nie mówią ale jest powszechnie wiadomo, że HSPL 1.56 Olinex mocno nadwyręża płytę główną w HDku i to ona najczęśniej pada. Chociaż u większości użytkowników te przypadki nie wystepują mnie niestey to nie ominęło i chyba płyta głowna padła, dlatego muszę go zareklamować...to tak w dużym skrócie
pozdro

Evita
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 23 maja 2007, 19:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 14 cze 2009, 17:43 Re: Prośba do posiadaczy tel. HTC TOUCH HD

watpie aby to uznali jak sprawdza ze grzeblas w software
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 39
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 14 cze 2009, 17:43 Re: Prośba do posiadaczy tel. HTC TOUCH HD

A jak chcesz wgrac oryginalny rom skoro padła Ci płyta głowna?
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Evita » 14 cze 2009, 17:47 Re: Prośba do posiadaczy tel. HTC TOUCH HD

Adam napisał(a):A jak chcesz wgrac oryginalny rom skoro padła Ci płyta głowna?


płyta działa, ale nieprawidłowo, objawia sie to czestym zawieszaniem tel. lub nagłym wyłączaniem, ale jeśli wgram oryginalny soft to i sterowniki, to nikt tego nie zuważy, jest to to sprawdzony i wypróbowany sposób, niestety moim błędem było nie zrobienieu dumpu systemu przed wgraniem polskiego.

Evita
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 23 maja 2007, 19:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 14 cze 2009, 17:49 Re: Prośba do posiadaczy tel. HTC TOUCH HD

Zobacz na tej stronce jest tabelka z wersjami
http://wiki.xda-developers.com/index.ph ... e_Versions
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Evita » 14 cze 2009, 18:11 Re: Prośba do posiadaczy tel. HTC TOUCH HD

Adam napisał(a):Zobacz na tej stronce jest tabelka z wersjami
http://wiki.xda-developers.com/index.ph ... e_Versions
pozdrawiam


dzieki wielkie o coś takiego mi chodziło, browar stawiam :)
pozdro
Piotrek

Evita
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 23 maja 2007, 19:28
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez SFERA_GSM » 8 sie 2009, 18:16 Re: Prośba do posiadaczy tel. HTC TOUCH HD

Zrobiles tego PHONa???
Avatar użytkownika
SFERA_GSM
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 5 sie 2009, 16:51
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Evita » 9 sie 2009, 16:50 Re: Prośba do posiadaczy tel. HTC TOUCH HD

SFERA_GSM napisał(a):Zrobiles tego PHONa???


Siema...
tak, na szczęście udało mi sie wgrać oryginalny soft jak i wszellkie blokady, bo po jakichś 3 dniach od tego telefon całkowicie padł, oddałem go do serwisu i po 3 tygodniach wrócił do mnie - tak jak myslałem została wymieniona płyta główna, teraz śmiga już ok. Oczywiście na nowo wgrałem polskie menu itd...:))

pozdro

Evita
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 23 maja 2007, 19:28
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Katik » 9 sie 2009, 19:12 Re: Prośba do posiadaczy tel. HTC TOUCH HD

Evita napisał(a):aby zainstalować polski ROM, nalezy zdjąć CIDlocka,(nie mylić z simlockiem), i należy zainstalować HSPL 1.14Olinex lub wyższy HSPL 1.56 Olinex, który jest potrzebny aby chodziły nowe, bardziej rozbudowane romy, no i tu pojawia sie problem, na polskich forach tego nie mówią ale jest powszechnie wiadomo, że HSPL 1.56 Olinex mocno nadwyręża płytę główną w HDku i to ona najczęśniej pada. Chociaż u większości użytkowników te przypadki nie wystepują mnie niestey to nie ominęło i chyba płyta głowna padła, dlatego muszę go zareklamować...to tak w dużym skrócie
pozdro

dla mnie totalnie smieszne sa takie zabawy....
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 10 sie 2009, 07:13 Re: Prośba do posiadaczy tel. HTC TOUCH HD

Dla mnie totalnie smieszne sa komentarze ludzi ktorzy nic nie maja w temacie do dodania;)
Czasem naprawde trudno pracowac na PDA z oryginalnym softem producenta i to nie tylko z uwagi na wesje jezykowa. Przykladem moze byc HTC Artemis markowany przez T-Mobile jako MDA Compact III. Po pierwsze operator instalowal w nim przestarzaly soft (WM5). Nie dosc ze model ten zostal "wykastrowany" z wifi to na dodatek gubil dane z karty pamieci. Poza tym max rozmiar karty ktory mozna bylo uzyc to 4GB. Po flashowaniu na WM6 zyskiwal obsluge kart SDHC (powyzej 8GB), wzrastala szybkosc i jakosc pracy urzadzenia.
Takich przykladow mozna podac wiecej...
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 49
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA