Pytanko o punkty karne

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez orhidea » 17 lis 2009, 11:49 Pytanko o punkty karne

Wytłumaczcie proszę, jak to jest z tymi punktami nabytymi w anglii na polskie prawo jazdy.
Czy te punkty po ewentualnym powrocie do pl nadal istnieją?
Czy informacja o zdobytych punktach karnych w Anglii, jest wysyłana do komendy policji w polsce (zgodnie z miejscem zameldowania widniejącym na polskim prawie jazdy) :?:
No bo tak na prosty rozum, to by było zbyt łatwe, aby w każdym kraju mieć osobno naliczane punkty. Ale może sie mylę?
Wyjaśnicie proszę co i jak. Z góry wielkie dzięki.

orhidea
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 7 cze 2009, 14:41
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 17 lis 2009, 15:19 Re: Pytanko o punkty karne

Z tego co się orientuję,to punkty w UK,liczą się tylko w UK.Podobna sytuacja jest jeśli złapie cię policja po "kielichu",wówczas zabiorą ci uprawnienia ale tylko w UK,po powrocie do Polski masz czyste konto. :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 17 lis 2009, 16:30 Re: Pytanko o punkty karne

dostałeś już te punkty czy pytasz teoretycznie? bo z tego co ja się dowiedziałem, jeśli tu mieszkasz i pracujesz ponad pół roku i masz polskie prawko to gdy dostaniesz punkty, pierwsze co sprawa trafia do sądu a ty musisz wymienić prawko na angielskie.w anglii nie nałoża tobie punktów na polskie prawko bo nie mają nawet takiej możliwości, dlatego zmuszą ciebie do wymiany prawka a punkty dostaniesz na prawko angielskie.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez piopaw » 17 lis 2009, 17:49 Re: Pytanko o punkty karne

Albo można zarejestrować polskie prawo jazdy w dvl i wtedy dostaniesz książeczkę do polskiego prawa jazdy na punkty karne.

piopaw
Rozeznany
 
 
Posty: 158
Wiek: 42
Dołączył: 7 gru 2007, 18:43
Reputacja: 5
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 17 lis 2009, 19:10 Re: Pytanko o punkty karne

piopaw napisał(a):Albo można zarejestrować polskie prawo jazdy w dvl i wtedy dostaniesz książeczkę do polskiego prawa jazdy na punkty karne.


nie słyszałem o takiej możliwości, jakie są tego ograniczenia? jakiś limit czasowy czy bezterminowo przyenają?

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 18 lis 2009, 00:24 Re: Pytanko o punkty karne

Draco napisał(a):dostałeś już te punkty czy pytasz teoretycznie? bo z tego co ja się dowiedziałem, jeśli tu mieszkasz i pracujesz ponad pół roku i masz polskie prawko to gdy dostaniesz punkty, pierwsze co sprawa trafia do sądu a ty musisz wymienić prawko na angielskie.w anglii nie nałoża tobie punktów na polskie prawko bo nie mają nawet takiej możliwości, dlatego zmuszą ciebie do wymiany prawka a punkty dostaniesz na prawko angielskie.


Możesz podać linka gdzie to wyczytałes?

European Community and European Economic Area
Licences issued in the European Community and European Economic Area make up two groups that are treated equally. The full list is:

Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Republic of Cyprus, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Romania, Portugal, Slovenia, Slovakia, Spain, Sweden, United Kingdom.
Visitors
If you hold a valid community licence and are visiting GB, you can drive any vehicle if the full entitlement for that vehicle is shown on the licence.
Residents
If you have a valid community licence, this will allow you to drive in GB for the period set out below.Alternatively, you can exchange your licence for a British licence.

Provided your licence remains valid you may drive in GB:

Car, motorcycle driving licence holders (ordinary driving licence):

until aged 70 or for three years after becoming resident, whichever is the longer period
Lorry, minibus, bus driving licence holders (vocational driving licence):

until aged 45 or for five years after becoming resident, whichever is the longer period
if you are aged over 45 (but under 65) until your 66th birthday or for five years after becoming resident, whichever is the shorter period
if you are aged 65 or over for 12 months after becoming resident
In order to continue driving after these periods, you must get a British driving licence.
Register of community licence holders
Holders of community licences with vocational entitlement who live in GB must register their details with the Driver and Vehicle Licensing Agency (DVLA). For further information you can contact them on 0300 790 6801.

źródło: http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Dr ... DG_4022556
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 18 lis 2009, 06:47 Re: Pytanko o punkty karne

ja dostalam za przekroczenie predkosci mandat i dostalam tylko mandat do zaplacenia a ze mam czas rok na wymienienie na angielskie prawo jazdy to mi powiedzial pan policjant ze na te prawo jazdy nie moga mi wkleic punktow karnych wiec tylko do zaplaty dostalam
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 18 lis 2009, 23:12 Re: Pytanko o punkty karne

Thomas, przecież to samo co ja napisałem jest w tekście, który wrzuciłeś, że musisz wymienić prawko będąc rezydentem. nie rozumiem więc do czego zmierzasz?

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez agg » 19 lis 2009, 00:15 Re: Pytanko o punkty karne

z praktyki: moj maz musial wyslac dvla polskie prawo jazdy, odeslali mu wraz z papierowa czescia, angielska counterpart i tam mial wpisane punkty. no i oczywiscie mandat do zaplaty. nic nie musial wymieniac. aha to byl Jego 3 rok w uk (2007r.)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez jendruha » 19 lis 2009, 10:31 Re: Pytanko o punkty karne

TA OSTATNIA WYPOWIEDŹ JEST NAJBARDZIEJ TRAFNA. DODAM, ZE PŁACĄC MANDAT CZYLI WYPEŁNIAJAC I WYSYŁAJĄC SPECJALNY FORMULARZ Z NUMEREM SWOJEGO KONTA, MUSIMY DOŁĄCZYĆ SWOJE PRAWO JAZDY. JEŻELI MAMY POLSKIE TO CZEKAMY NA ZWROT JEGO OKOŁO 2 MIESIĄCE.

jendruha
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 22 sty 2009, 14:16
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI