Pierwszy w UK pomnik Polskich Siły Zbrojnych

Jesli znasz jakieś ciekawe miejsca w Birmingham i okolicach możesz sie nimi podzielić na tym forum

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 18 wrz 2009, 19:07 Pierwszy w UK pomnik Polskich Siły Zbrojnych

http://www.wiadomosci.goniec.com/news/1 ... lakow.html

Całkiem niedaleko od Bham - ktoś się wybiera?

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 19 wrz 2009, 07:25 Re: Pierwszy w UK pomnik Polskich Siły Zbrojnych

70 lat czekali zeby sie przyznac ze jednak ktos pomogl.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez jezanim » 20 wrz 2009, 13:18 Re: Pierwszy w UK pomnik Polskich Siły Zbrojnych

Chętnie się wybiorę, ale nie wiem gdzie to jest dokładnie, masz może namiary? Z góry dziękuję.

jezanim
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 14 sie 2009, 19:20
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 20 wrz 2009, 13:50 Re: Pierwszy w UK pomnik Polskich Siły Zbrojnych

jezanim napisał(a):Chętnie się wybiorę, ale nie wiem gdzie to jest dokładnie, masz może namiary? Z góry dziękuję.


Uroczystość już była wczoraj, w sobotę 19 września, relacja np. tutaj
http://wiadomosci.onet.pl/2046125,28350 ... osceu.html

Ale pomnik oczywiście stoi nadal :-)
National Memorial Arboretum
Croxall Road, Alrewas, Staffordshire DE13 7AR - Tel: 01283 792333
http://www.thenma.org.uk/

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jezanim » 21 wrz 2009, 11:40 Re: Pierwszy w UK pomnik Polskich Siły Zbrojnych

Relacje oczywiscie ogladalam, a za szczegoly i adres wielkie dzieki,pozdrawiam.

[ Dodano: Nie Wrz 27, 2009 15:01 ]
Dzisiaj byłam z rodziną, polecam wszystkim, trzeba się trochę nachodzić, jest wiele pomników wielu narodowości upamiętniających poległych żołnierzy podczas wojny.
Miejsce robi wrażenie...
Do Luizy; moim zdaniem nie przyznali się do tego że im pomogliśmy, Oto treść napisu:
ZA WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ. W HOŁDZIE POLEGŁYM ŻOŁNIERZOM WOJSKA POLSKIEGO I POLSKIEGO PODZIEMIA, LOTNIKOM I MARYNARZOM KTÓRZY WALCZYLI O WOLNOŚĆ POLSKI W KRAJU I POZA JEGO GRANICAMI. Hmmm

jezanim
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 14 sie 2009, 19:20
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mumin » 12 lut 2010, 20:01 Re: Pierwszy w UK pomnik Polskich Siły Zbrojnych

A ja ostatnio usłyszałem w radiu przez przypadek, że jest straszliwy korek na obwodnicy Londynu, tuż obok pomnika polskich lotników... i faktycznie, stoi pomnik polskich lotników, jeżeli wierzyć Wikipedii są na nim wypisane nazwiska polskich lotników poległych w walce o Wielką Brytanię. Jak dla mnie jest to wystarczające przyznanie się. Plus określenie "pierwszy pomnik polskich sił zbrojnych" prawdopodobnie pije do faktu że na tym nowo odsłoniętym, jako pierwszym są upamiętnieni przedstawiciele czterech różnych formacji. Cóż, zapewne następnym pierwszym pomnikiem będzie pierwszy upamiętniający pięć formacji, sześć formacji, lub każdego żołnierza z osobna. Czego to prasa nie wymyśli w sezonie ogórkowym żeby pompatycznym angolom wsadzić szpilę.

Mumin
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Wiek: 47
Dołączył: 15 kwi 2007, 17:32
Lokalizacja: Gdynia [Birmingham]
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 16 lut 2010, 00:10 Re: Pierwszy w UK pomnik Polskich Siły Zbrojnych

To może gdzieś przy Northolt,bo tam stacjonował 303-ci.
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do CO WARTO ZOBACZYĆ