jak zarezerwować mieszkanie z council house????

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez sandra » 7 cze 2010, 15:11 Re: jak zarezerwować mieszkanie z council house????

:smile: dzieki
chce tylko powiedziec ze od 25 lutego 2010 nastapily pewne zmiany jesli chodzi o counsil i o ''bidowanie'' wiec rozmumiem ze ktos moze czegos nie wiedziec i sie pyta na forum

sandra
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 40
Dołączyła: 27 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: ZIELONA GORA
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 7 cze 2010, 21:24 Re: jak zarezerwować mieszkanie z council house????

malaroksi napisał(a):sandra napisał/a:
''pozjadal wszystkie mozgi''
:?: :?: :?: Chyba będę miała ostrzeżenie od admina ale JA PIER...DOLE CO ZA TEKST ! :mrgreen:


...kobieto u-w-i-e-l-b-i-a-m Cie :!: :-D
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

Sandra super, że są tacy ludzie jak Ty!!! dziękuję za chęć pomocy. Więc moja sytuacja wygląda mnie więcej tak jak napisałam wcześniej. Ja wraz z moją rodzinką staramy się o mieszkanie z councilu. No i jakieś 3 tygodnie temu dostałam registration certificate i jak się zaloguję to pokazują mi się mieszkania, których nie mogę zabukować. Pokazują mi się 2-pokojowe, bo o takie aplikowałam. Może wiesz gdzie mogę poczytać o tych nowych zasadach??? Nie wiem o jakie mieszkanie Ty się starasz i czy w ogóle się starasz, ale wiesz może czy ja wogóle powinnam gdzieś się bukować czy council coś sam dla mnie szuka i się odezwą jak będą coś mieli??? dzięki za jakiekolwiek informacje

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandra » 9 cze 2010, 11:12 Re: jak zarezerwować mieszkanie z council house????

zasady sa na stronce, ale radzilabym sie przejsc do neighbourhood office bo moze zaznaczylas cos zle w applikacji. z counsilu szukaja ci mieszkania i sami sie odezwa jak cos znajda, ale jak juz mowilam mozesz sobie przez ta stronke ''zabidowac''cos sama w miedzy czasie jak czekasz na counsil

sandra
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 40
Dołączyła: 27 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: ZIELONA GORA
Reputacja: 2
Neutralny

Aha, więc poczekam jeszcze chwilę i zobaczę co będzie dalej. Być może póki co po zalogowaniu pokazują mi się domu, które nie są dla mnie np.ograniczenie wiekowe czy coś takiego. Tylko najbardziej niepokoi mnie ten znaczek "shelter", czyli że ten dom jest domem opieki środowiskowej i ten znaczek zawsze mi się pojawiał do tej pory przy każdym domu. Ten znaczek wygląda tak że "nad domem są dwie dłonie". Więc nie wiem czy ten znaczek będzie zawsze czy kiedyś pojawi się dom, który będę mogła bidować. A jeśli możesz mi powiedzieć to czy co tydzień udaje Ci się jakiś dom bidować? dzięki

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandra » 11 cze 2010, 13:15 Re: jak zarezerwować mieszkanie z council house????

tak co tydzien w sumie na tydz mozesz''zabidowac'' 3
jesli ci to pomoze masz objasnienie znakow na stronie glownej po lewej str.w kolumie ''menu''
i tak mnie wlasnie tknelo jak wejdziesz na stronke i pokaza ci sie mieszkania to masz takie cos:
''Area, Bedrooms , Building Type, Show Partner Properties''
jesli zobaczysz kolumne z ''building type'' masz tam pod tym haczyk z ''Sheltered Accommodation''- zobacz czy nie jest wcisniety

sandra
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 40
Dołączyła: 27 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: ZIELONA GORA
Reputacja: 2
Neutralny

No właśnie problem jest z tym znaczkiem, wszystkie inne ok i wiem o co w nich chodzi. Tylko z tym jednym mam problem, bo jest zawsze przy każdym domu, który mi się pokazuje po zalogowaniu. A haczyk przy "'Sheltered Accommodation'' nie jest wciśnięty. No i to dokładnie jest mój problem. Czyli jak od 3 czy 4 tygodni mam PIN do zalogowania się to jeszcze nie bidowałam żadnego domu, bo zawsze mam ten znaczek. No i właśnie nie wiem czy to zbieg okoliczności??? czy być może w następnym tygodniu będzie dom, który będę mogła bidować. Sama nie wiem co o tym myśleć.

[ Dodano: Pią Cze 11, 2010 21:30 ]
Sandra mam jeszcze jedno pytanko. Czy jak się zalogujesz to czy pokazują Ci się oferty od innych landlordów niż City Council? Mi się pokazują tylko z City Council.

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandra » 12 cze 2010, 16:15 Re: jak zarezerwować mieszkanie z council house????

roznych landlordow.....ja radze sie umowc na spotkanie moze zle cos jest zaznaczone w aplikacji powodzenia :-)

sandra
Początkujący
 
 
Posty: 26
Wiek: 40
Dołączyła: 27 sie 2006, 09:46
Lokalizacja: ZIELONA GORA
Reputacja: 2
Neutralny

marta11155 napisał(a): od 3 czy 4 tygodni mam PIN do zalogowania się to jeszcze nie bidowałam żadnego domu


No skoro się uparłaś nie przeczytać NAJPIERW instrukcji to chyba nie dziwne?...

Sandra Ci się tak wstrząsająco napomagała, że moje skromne zdanie Ci się na pewno nie przyda, ale może innym szukającym mieszkania pomoże informacja, że w centralnej bibliotece na dole przy wejściu zrobili stanowisko Birmingham Home Choice z kilkoma komputerami do dyspozycji. Jest tam chyba stale na dyżurze ktoś z obsługi - zdaje się, że można się przy nim zalogować i zapytać czy się wszystko robi dobrze.
Sama nie próbowałam, więc nie gwarantuję czy referuje on wszystkim chętnym kompletną instrukcję obsługi mechanizmu licytacji...

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

To może NAJPIERW wytłumaczysz mi, jak przeczytać instrukcję,której nie dostałam z councilu???

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

User guide jest w pdfie do pobrania po prawej stronie, już pisałam.
Ma 40 stron i nie oczekujesz chyba, że będzie drukowany i wysyłany do wszystkich aplikantów?

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE