Jak nauczyc malucha przesypiac noce???

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez paula78 » 28 lip 2010, 22:43 Jak nauczyc malucha przesypiac noce???

Witam.Moja corcia ma juz pol roku a dalej budzis sie w nocy najedzenie 3 razy. mysle ze w dzien nie je mala od jakiegos miesiaca je normalne posilki tak ok 2 sloiczkow dziennie. na sniadaniei kolacje kaszke.przed snem zjada ok 150 ml mleka .Moze macie jakies rady co zrobic? Wkoncu chcialabym sie wyspac!!!!

paula78
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 36
Dołączyła: 9 sty 2009, 17:44
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 29 lip 2010, 08:26 Re: Jak nauczyc malucha przesypiac noce???

Paula a karmisz mala piersia czy butelka? jesli piersia to moze sprobuj przed spaniem na noc dac jej kaszke na melku, taka kaszka jest tresciwsza niz samo mleczko,bo moze ona faktycznie jest glodna i dlatego sie budzi,ale moze byc tak ze malutka potrzebuje poprostu Twojej bliskosci.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 29 lip 2010, 12:26 Re: Jak nauczyc malucha przesypiac noce???

To normalne, że dziecko półroczne budzi się w nocy na jedzenie, moja córeczka budziła się do roczku 3 razy na cycusia, pomimo,że przed snem jadła kaszkę.
Dopiero kiedy zaczęłam odstawiać od cycusia zaczęła przesypiać noce.
Niektórzy skarżą się,że maluchy do 2 a nawet 3 roku budzą się w nocy, więc sadzę,że oduczenie jedzenia w nicy ma sens.
Ja robiłam to w ten sposób że stopniowo zmniejsza łam ilość karmień nocnych z 3 na 2, z 2 na 1.
Niektórzy proponują by zamiast butelki podać smoczek jak się obudzi, albo wodę, po kilku dniach szkrab sam dojdzie do wniosku,że na wodę to nie warto się budzić.
U mnie było gorze4j bo mała nie używała smoczka i nie piła z butelki tylko z łyżeczki, także jak się budziła to ją przytulałam i usypiałam.
Tylko musisz być przygotowana na to że pierwsze noce będą straszne, bo jak maleństwo nie dostanie jeść i zaśnie to może już za pół godz. znowu się domagać, dlatego musisz być cierpliwa.
Ale im szybciej oduczysz budzenia na jedzonko tym lepiej dla ciebie, bo oduczanie starszego trwa dłużej.
Powodzenia ;)

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez paula78 » 29 lip 2010, 12:53 Re: Jak nauczyc malucha przesypiac noce???

Ja karmie butelka.Byla karmion piersia ale tylko 2 miesiace.Mala tak do 3 miesiecy budzila sie raz,szla sobie spac ok 7 jadla ok 300 ml i bylo super.Teraz jej sie wszystko odmienilo. Co do kaszki to dostaje przed snem. mleko dostaje na spiaco bo go nie chce inaczej. Sprubuje z ta woda moze to cos da.

paula78
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 36
Dołączyła: 9 sty 2009, 17:44
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitty » 29 lip 2010, 13:02 Re: Jak nauczyc malucha przesypiac noce???

A moim zdaniem, 6cio miesieczne dziecko karmione butelka budzi sie w nocy na jedzenie tylko i wylacznie z przyzwyczajenia.
Nie wiem jak "wieczorny rytual" wyglada u Ciebie paula78, ale szybko napisze, ze warto dziecko w niego wprowadzic, bo i to ulatwia przesypianie nocy. Nasz synus tez sie budzil po kilka razy, ale w koncu powiedzialm "dosc". Zaczelismy mu noc w noc dodawac mniej mieszanki tzn. na 180ml wody mialo byc 6 miarek proszku, to my dawalismy, 5, 4 i tak zeszlo do samej wody, Juz po tygodniu synek budzil sie tylko raz(a wczesniej 2x). A po 2 tygodniach przebudzial sie tylko, bo np, smoczek mu wypadl i nawet o jedzenie nie marudzil ;) Takze paula78, mozesz wyprobowac "nasz" sposob, bo jak widzisz zadzialal i teraz synek jak pojdzie spac ok 18 tak wstaje miedzy 6 a 7 rano ;)

Powodzenia
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 29 lip 2010, 17:40 Re: Jak nauczyc malucha przesypiac noce???

Mi sie wydaje ze to zalezy od dziecka czy budzi sie w nocy na jedzenie czy nie u mnie dziewczyny jak byly malutkie to kazda wstawala w nocy na jedzonko,jedna mniej razy druga wiecej zalezalo tez to od nocy,a za to synek w ogole sie nie budzil jak byl malenki to ostatni posilek dostawal okolo 23 i potrafil przespac do 7 rano,nawet mnie to martwilo ze on tak spi i sie nie budzi,wstawalam sprawdzac czy wszystko ok z nim.Jak skonczyl 3 miesiace zjadal ostatnie mleczko okolo 21 i wstawal o 8-9 rano on taki do tej pory spioszek jest.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 12 sie 2010, 22:34 Re: Jak nauczyc malucha przesypiac noce???

Kitty, dobry sposob:)
moj syn to aniol pod tum wzgledem od 2 miesiaca zaczal sam przesypiac cale noce bez jedznia i bez smoka :))))))i tylko na piersi,wstaje 7-8. no chyba ze cos mu dolega katar brzuszek kupka itp..;P to tak kolo 5 sie przebudzi na chwile ale to rzadkosc :))
za to w dzien malo spi bawic sie chce :PP
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET