konczy mi sie data waznosci dowodu osobistego

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez green » 24 lis 2010, 15:23 konczy mi sie data waznosci dowodu osobistego

nie mam zameldowania w Polsce nikt z rodziny tez nie moze mnie zameldowac bo maja komunalne mieszkania jak skonczy mi sie termin waznosci dowodu to co wtedy? nie bede mogl przekraczac granicy bo nie bede mial dokumentu .Co w takim przypadku mam zrobic ?

green
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączyła: 14 wrz 2010, 08:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nikita » 24 lis 2010, 15:30 Re: konczy mi sie data waznosci dowodu osobistego

A paszport w ambasadzie??

Nikita
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 2 mar 2007, 09:09
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Cava » 24 lis 2010, 16:21 Re: konczy mi sie data waznosci dowodu osobistego

Po pierwsze na niewaznym dowodzie osobistym lub paszporcie da sie zawsze wrocic do kraju. To Ci gwarantuje. Jezeli nie jestes nigdzie zameldowana to w Polsce nie bedzie problemu z wyrobieniem dowodu osobistego. Mowisz tylko ze mieszkasz na stale w Wielkiej Brytanii i oni wlasnie to wpisuja jako adres. Jestem na 100% pewna ze tak robia i zadnego meldunku miec nie musisz.

Cava
Początkujący
 
 
Posty: 29
Wiek: 35
Dołączyła: 11 mar 2010, 13:03
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez green » 24 lis 2010, 16:38 Re: konczy mi sie data waznosci dowodu osobistego

wow to super dzieki za pomoc problem mam z glowy.
do Nikity nie wiem czy paszport bez meldunku da sie wyrobic tak jak dowod osobisty trzeba by bylo sie gdzies dowiedziec .Zadzwonie w tej sprawie do ambasady bo jeslii dowod mozna wyrobic to moze i paszport bez meldunku rowniez.

green
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączyła: 14 wrz 2010, 08:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 24 lis 2010, 16:43 Re: konczy mi sie data waznosci dowodu osobistego

Cava napisał(a):Po pierwsze na niewaznym dowodzie osobistym lub paszporcie da sie zawsze wrocic do kraju.


Owszem z tym ze wtedy najczesciej trzeba sie wybrac wlasnym autem bo wiekszosc przewoznikow wymaga waznego dokumentu tozsamosci. Nie wiem jak autokary ale linie lotnicze napewno nie zabieraja pasazerow bez waznych dokumentow
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

green, zadzwon do konsulatu i sie spytaj co w takim wypadku. W UK dowodu osobistego nie wyrobisz. Sprobuj wyrobic paszport tymczasowy dla doroslych ktory jest wazny bardzo krotko i przeznaczony tylko na wyjazd z uk i powrot do polski, albo wyrob paszport przed uplywem waznosci dowodu osobistego.
Nuwery tel do konsulatu w londynie
0207 2913 900
0207 2913 934

GODZINY OBSŁUGI INTERESANTÓW:
Poniedziałek
9:00-14.00
Wtorek
9:00-14.00
Środa
9:00-14.00
Czwartek
13:00-18.00
Piątek
9:00- 14.00

Mozna rowniez wyslac zapytanie meilem

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, na które nie mogą Państwo znaleźć odpowiedzi na stronie internetowej Wydziału Konsularnego prosimy o kontakt mailowy.

W treści przesłanej widomości konieczne jest podanie swojego imienia i nazwiska, adresu zamieszkania w Wielkiej Brytanii oraz numeru telefonu kontaktowego.

PASZPORTY

londyn.paszporty@msz.gov.pl (paszporty tymczasowe, 5 i 10 letnie)

SRAWY POLONIJNE

londyn.konsulat@msz.gov.pl (organizacje polonijne, szkolnictwo i kultura)

SPRAWY WIZOWE

london.visa@msz.gov.pl (wizy dla cudzoziemców)

OPIEKA KONSULARNA

london.op@msz.gov.pl (informacje dotyczące przewozu zwłok/prochów obywateli polskich zmarłych na terenie Anglii i Walii wraz z wydawaniem zezwoleń na ich przewóz, sprawy z zakresu zatrzymań, aresztowań, poszukiwania, nieszczęśliwe wypadki)

DZIAŁ PRAWNY

londyn.prawny@msz.gov.pl (czynności notarialne, wydawanie zaświadczeń, polskie akty urodzenia i małżeństwa, ogólna informacja nt. przepisów prawnych, sprawy z zakresu stanu cywilnego)

SPARAWY OGÓLNE

londyn.konsulat@msz.gov.pl

Z uwagi na dużą liczbę zapytań e-mailowych nie możemy zagwarantować, że odpowiedzi na Państwa pytania zostaną przekazane niezwłocznie.

A to strona oficjalan konsulatu.
http://www.londynkg.polemb.net/?documen ... ebc7db1720
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez green » 24 lis 2010, 19:38 Re: konczy mi sie data waznosci dowodu osobistego

dziekuje wszystkim za odpowiedz , dowiem sie wiecej jak zadzwonie bo waznosc paszportu juz mi sie skonczyla a dowod skonczy mi sie w lutym.Myslalem ze nie ma mozliwosci wyrobienia dokumentu bez meldunku a dzieki temu forum dowiedzialem sie ze jest wiec teraz zaczne starac sie o dokument . :mrgreen:

green
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączyła: 14 wrz 2010, 08:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ajax » 24 lis 2010, 23:27 Re: konczy mi sie data waznosci dowodu osobistego

Na 100% do wyrobienia paszportu nie potrzeba meldunku - od stycznia sa nowe przepisy w pl-przerabialem osobiscie :mrgreen:

ajax
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 20 wrz 2009, 14:24
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tomtor » 25 lis 2010, 15:28 Re: konczy mi sie data waznosci dowodu osobistego

ajax napisał(a):Na 100% do wyrobienia paszportu nie potrzeba meldunku - od stycznia sa nowe przepisy w pl-przerabialem osobiscie :mrgreen:

Ja tez i mam zupelnie inne doswiadczenie - w Poznaniu mnie wypedzili, twierdzac ze musze wyrabiac paszport zgodnie z miejscem zamieszkania, a ze nie mieszkam w Polsce to musialem w Londynie. A w Londynie musialem przedstawic rachunek za prad , zeby udowodnic ze tu mieszkam ;-)
Poza tym jak masz dzieci w wieku szkolnym to trzeba przedstawic zaswiadczenia ze szkol angielskich, ze tu chodza do szkoly. W przeciwnym razie placa jak dorosli, a nie stawke dla uczniow. Wszystko bylo milo i sprawnie tylko ta cena - 96 funtow za doroslego ;-(

tomtor
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 10 sty 2008, 02:06
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez KRUSZKA » 26 lis 2010, 08:49 Re: konczy mi sie data waznosci dowodu osobistego

wyrob sobie dowod bez adresu jako niezameldowany
w mojej karierze w polsce mialem okazje widziec ich sporo

KRUSZKA
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Dołączyła: 22 lip 2010, 19:10
Reputacja: -12
Wyśmiewca


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI