Gdzie znaleźć IBAN?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez marmotte » 5 sie 2009, 09:59 Gdzie znaleźć IBAN?

Witam, chciałabym wysłać przelew do HSBC, żeby spłacić debet i zamknąć konto. Niestety nie mogę znaleźć mojego numeru konta w systemie IBAN, gdy dzwoniłam do banku pan powiedział mi, że jest na moim "statement", niestety ja go tam nie widzę. Jak mogę go zdobyć? Niestety jestem już w Polsce więc nie mogę iść do banku.
A może wcale nie potrzebuje tego IBANu a przelew pójdzie gdy użyje sort code + account number? W moim banku nie mogli mi tego zagwarantować.

Z góry dziękuję za pomoc.

marmotte
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 4 sie 2009, 19:34
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adam » 5 sie 2009, 11:25 Re: Gdzie znaleźć IBAN?

Powienień być na statemencie , na górze , pod nazwą International Bank Account Number
Avatar użytkownika
Adam
Administrator
 
 
Posty: 769
Dołączył: 12 mar 2006, 18:45
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 33
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez SFERA_GSM » 8 sie 2009, 17:56 Re: Gdzie znaleźć IBAN?

Jesli masz dostep do konta przez internet wyslj im wiadomosc aby ci wyslali.
ja tak zrobilem i w przecagu 2 dni milaem wszystko jak na tacy.
Avatar użytkownika
SFERA_GSM
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 5 sie 2009, 16:51
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 8 sie 2009, 22:02 Re: Gdzie znaleźć IBAN?

Się do banku przejśc można zapyt zastosować i od ręki podadzą. ;)
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

PostNapisane przez alojzy » 9 sie 2009, 00:44 Re: Gdzie znaleźć IBAN?

plazermen napisał(a):Się do banku przejśc można zapyt zastosować i od ręki podadzą. ;)

No fakt nie ma jak to sobie zrobić spacer a Polski do banku w UK.
A co tam ?
Jak się ma takiego fajnego cara jak plazermen w avatarze to wszystko możliwe :roll:

alojzy
 
 

MężczyznaPostNapisane przez DD » 9 sie 2009, 20:47 a masz

masz dostep do konta online? jesli tak to w "Show account details" bedzie BIC i IBAN.

a zawsze mozesz zadzwonic pod 08457 404 404 i powiedza Ci co i jak. ale wyzej juz tyle pomyslow prostszych podali koledzy, ze napewno juz po klopocie.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 27 sie 2009, 20:28 Re: Gdzie znaleźć IBAN?

W polskich bankach iban to 2 pierwsze cyfry numeru konta. Moze w angielskich jest tak samo.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 27 sie 2009, 20:47 Re: Gdzie znaleźć IBAN?

Luiza napisał(a):W polskich bankach iban to 2 pierwsze cyfry numeru konta. Moze w angielskich jest tak samo.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Internatio ... unt_Number

W polskich bankach IBAN to akurat PL + 26 cyfr, ale na potrzeby wewnątrzkrajowe najczęściej się tak określa sam 26 cyfrowy numer, bo liter PL wewnątrz kraju się nie używa.

Cytuję ze strony w linku:

PLkk BBBB BBBk MMMM MMMM MMMM MMMM

Pierwsze 2 cyfry to cyfry kontrolne. Następnych 8 cyfr to identyfikator banku-oddziału (ostatnia jego cyfra jest cyfrą kontrolną, wyliczoną z pozostałych siedmiu). Ostatnie 16 to numer rachunku. Wśród cyfr numeru banku, pierwsze 3 lub 4 oznaczają bank (np. citibank 103, pkobp 102, pekao s.a. 124, bre bank 114, kb 150) następne 4 lub 3 cyfry oznaczają oddział.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez KRZYSZTOF.A » 20 wrz 2009, 13:23 Re: Gdzie znaleźć IBAN?

[quote="marmotte"]Witam, chciałabym wysłać przelew do HSBC, żeby spłacić debet i zamknąć konto. Niestety nie mogę znaleźć mojego numeru konta w systemie IBAN, gdy dzwoniłam do banku pan powiedział mi, że jest na moim "statement", niestety ja go tam nie widzę. Jak mogę go zdobyć? Niestety jestem już w Polsce więc nie mogę iść do banku.
A może wcale nie potrzebuje tego IBANu a przelew pójdzie gdy użyje sort code + account number? W moim banku nie mogli mi tego zagwarantować.

Mozesz zrobic przelew z Polski na swoje angielskie konto przez firme www.En gland.p l - iban ci nie bedzie potrzebny ( wplacasz zlotowki im na konto a oni przelewaja funty na twoje, wtedy tylko sort code i account number podajesz- przelew za darmo. Pozdrawiam

KRZYSZTOF.A
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 14 sie 2009, 15:37
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE