ODMOWA WORKING TAX CREDIT

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez JOLAOS » 4 lis 2010, 20:10 ODMOWA WORKING TAX CREDIT

Witam.Mam pytanie czy ktoś zetknął się z podobnym przypadkiem-3 miesiące temu złożyliśmy wnioski na ChB,ChTC i WTC(spełniamy wszystkie krteria,mamy wszystkie papiery i nieprzekraczający dochód),kilka dni temu przyszła decyzja w sprawie przyznania ChTC ale jednoczesnie stwierdzająca że nie nalezy się WTC.Podejrzewam że jest to zwykły błąd obawiam się jednak pisac odwołania poniewaz znajomy nastraszył mnie że nie mając ChB (nadal czekam)mogą odebrac mi dopiero przyznany ChTB.Czy to prawda że nie mając ChB mogą wstrzymac Tax credit? Z góry dzięki.

JOLAOS
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 40
Dołączyła: 24 cze 2010, 14:47
Lokalizacja: Skarżysko/Tipton
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agna78 » 4 lis 2010, 22:20 Re: ODMOWA WORKING TAX CREDIT

Jestem w podobnej sytuacji. W sumie to wysyłalam im tyle dokumentów, ze brakowało tylko pytania o głebokosc pochwy. Czekam na decyzje. Ale mam wrazenie, ze zalezy im, zebym w koncu sobie odpuscila.
Nie przejmuj sie, nie jestes sama.
Wiem, ze zadne to pocieszenie, ale przynajmniej masz swiadomosc, ze nie tylko Tobie cos utrudniaja.
Pozdrawiam.

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 4 lis 2010, 22:32 Re: ODMOWA WORKING TAX CREDIT

JOLAOS napisał(a):nie nalezy się WTC

Wszystko zalezy od tego jaki byl powod odmowy. Powinien byc podany w tym pismie ktore dostaliscie.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mena 33 » 4 lis 2010, 22:42 Re: ODMOWA WORKING TAX CREDIT

WIDZE ze wiecej nas jest,ja tez czekam,ostatnio wyslali mi papiery z odmowa na CHB,i stwierdzili ze jestem tu nie legalnie ,ale z kas mam numer insu, wiec napisalam apelacje dostarczylam papiery dzieci ze szkoly ze tu sie ucza i wczoraj przyszlo mi pismo ze jednak mi sie nalezy ,a na decyzje WTC czekam...

mena 33
Raczkujący
 
 
Posty: 78
Wiek: 47
Dołączyła: 8 mar 2010, 11:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 4 lis 2010, 22:43 Re: ODMOWA WORKING TAX CREDIT

a ja sie osobiscie nie dziwie tym ze jest duzo pytan tu chodzi o pieniadze :) wiec nie nazekajcie tylko odpowiadajcie :P

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez JOLAOS » 4 lis 2010, 23:12 Re: ODMOWA WORKING TAX CREDIT

Niestety nie ma podanego powodu odmowy,jest tylko niewielka wzmianka na decyzji o przyznaniu ChTC.Dodam że składalismy jeden wniosek na oba tax credit,tym dziwniejsza jest sytuacja że przyznają tylko jeden.Głównie chodzi mi o to czy nie posiadając Child Benefit nie narażam się pisząc odwołania?Czy prawdą jest że mogą wstrzymac tax pod pretekstem że nie ma dowodu na przebywanie dziecka w UK?
Dzięki za odzew.

JOLAOS
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 40
Dołączyła: 24 cze 2010, 14:47
Lokalizacja: Skarżysko/Tipton
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 lis 2010, 23:45 Re: ODMOWA WORKING TAX CREDIT

Kazdy z tych benefitow jest niezalezny od siebie wiec piszac odwolanie nie grozi wstrzymanie tego co juz dostajesz.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 5 lis 2010, 00:10 Re: ODMOWA WORKING TAX CREDIT

JOLAOS napisał(a):Niestety nie ma podanego powodu odmowy,jest tylko niewielka wzmianka na decyzji o przyznaniu ChTC

czyli CTC wam przyznali? moze na WTC sie jednak nie kwalifikujecie? jesli nie ma napisanego powodu to po prostu zadzwon i sie spytaj :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez JOLAOS » 5 lis 2010, 10:40 Re: ODMOWA WORKING TAX CREDIT

tak,CTC przyznali,najwyższą stawkę,dzis będę dzwonic i pytac o powód odmowy,dam znac co powiedzieli.Namieszał mi znajomy doradca który pracował w Revenue,strasząc żeby się nie wychylac bez Child Benefit,ech,siedziałam w necie niemal 24h i nie znalazłam żadnej wzmianki o ryzyku wali o tax credit bez posiadania ChB.

JOLAOS
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 40
Dołączyła: 24 cze 2010, 14:47
Lokalizacja: Skarżysko/Tipton
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez lidka32 » 5 lis 2010, 15:35 Re: ODMOWA WORKING TAX CREDIT

a mi 19 maja przyslali rozliczenie na WTC I ChTC poczym 1 czerwca przyslali kolejny list ze nie mam prawa mieszkac w anglii poniewaz jestem z Polski i ze moga mi placic WTC ale na dziecko nie bo takiego nie posiadam. Wyslalam im wszystkie papiery w Anglii jestem od 6 lat amoje dziecko jest obywatelem brytyjskim. Czekalam 5 miesiecy na rozpatrzenie apelacji i nic. jak zadzwonilampowiedzieli mi ze jeszcze nie rozpatrzono i nie wiadomo jak dlugo to zajmie a od dwoch miesiecy nieplaca mi WTC przy czym nato niemaja wyjasnienia dlaczego. to dopiero beznadzieja, Dzis ide na spotkanie z angielskim MP zobaczymy co mi bedzie miala do powiedzenia.

lidka32
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 29 lip 2010, 21:05
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izabellka81 » 5 lis 2010, 18:51 Re: ODMOWA WORKING TAX CREDIT

JOLAOS napisał(a):Witam.Mam pytanie czy ktoś zetknął się z podobnym przypadkiem-3 miesiące temu złożyliśmy wnioski na ChB,ChTC i WTC(spełniamy wszystkie krteria,mamy wszystkie papiery i nieprzekraczający dochód),kilka dni temu przyszła decyzja w sprawie przyznania ChTC ale jednoczesnie stwierdzająca że nie nalezy się WTC.Podejrzewam że jest to zwykły błąd obawiam się jednak pisac odwołania poniewaz znajomy nastraszył mnie że nie mając ChB (nadal czekam)mogą odebrac mi dopiero przyznany ChTB.Czy to prawda że nie mając ChB mogą wstrzymac Tax credit? Z góry dzięki.



Dziwne, predzej bym powiedziala ze WTC tak ale ChTC nie. nie wiem, ale mysle ze decyzja co do ChB ma zwiazek z tymi W-benefitami. Ja dostaje WTC, urodzilam dziecko i dostaje tez ChTC a teraz czekam na decyzje ChB, na to ponoc czeka sie najdluzej, wiedz uzbrajam sie w cierpliwosc. i fakt ze sporo inf z polski potrzebowali. teraz czekam... pozdrawiam i cirpliowcsci zycze :-)
Obrazek

izabellka81
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Wiek: 43
Dołączyła: 11 lip 2008, 09:57
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 5 lis 2010, 20:58 Re: ODMOWA WORKING TAX CREDIT

agna78 napisał(a):brakowało tylko pytania o głebokosc pochwy


a to ktos to sprawdza? a jak jest mierzone? i czym? w sumie to mozesz podac :-)

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez wiki82 » 5 lis 2010, 23:36 Re: ODMOWA WORKING TAX CREDIT

Własnie dzis dzwoniłam do CHB i powiem wam ze Polska bardzo szybko odp na zapytania angielskich urzednikow,w moim przypadku odpowiedzieli w ciagu 7dni,ale angielskim urzednikom wcale sie nie spieszy wyslac decyzje,nie wiem moze losuja zapalki :roll: a mieli zmienic tylko glownego pobierajcego zasilek.Ale wracajac do tego czy ma zwiazek czy nie,wszystkie tez benefity sa powiazane,ale nie ma wpływu na to zeby nie przyznac tobie zasiłku.Ja zglosilam zmiane w sierpniu i od sierpnia czekam na nowa decyzje,a we wrzesniu tez zglaszalam zmianyy w Revenu i nie mialam problemow przyznali tylko CHTC,co prawda WTC tez ale bardzo malo.Wiec mysle ze nie ma sie czego obawiac, zadzwon i spytaj poprostu.

[ Dodano: Pią Lis 05, 2010 23:53 ]
...zapomnialam dodac ze jesli faktycznie losuja na zapałki ,to jest sie czego obawiac.

wiki82
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 4 cze 2009, 16:40
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez JOLAOS » 6 lis 2010, 07:26 Re: ODMOWA WORKING TAX CREDIT

Dziękuję wszystkim,dzwoniliłam i okazało się że był to błąd na wniosku.Ech,trochę mi głupio że narobiłam zamieszania.Wszystko sprostowalismy i czekamy na nową decyzję.Niestety Pan Rodak który nas nastraszył jest równierz odpowiedzialny za ten bład,tak to jest jak człowiek ze strachu powierza swoje sprawy innym niby kompetentnym.A tak naprawdę to nasza wina bo na początku z obawy przed nieznajomoscią angielskiego prawa i poprostu zwykłej nieporadnosci początkujących pozwolilismy komus zajmowac sie naszymi sprawami.Na szczęscie w pore odstawilismy tą "pomoc"oczywiscie płatną i nie powinno byc juz więcej takich niespodzianek.

JOLAOS
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 40
Dołączyła: 24 cze 2010, 14:47
Lokalizacja: Skarżysko/Tipton
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 6 lis 2010, 09:21 Re: ODMOWA WORKING TAX CREDIT

Dobrze, ze sie wyjasnilo.
Nie chce powtarzac tego co napisalam wyzej, ale w kontakcie z tutejszymi urzedami trzeba zawsze NAJPIERW sprawdzic, jaki byl powod takiej a nie innej decyzji, a potem dopiero podejmowac jakiekolwiek dzialania.
Gdybys zlozyla apelacje rozpatrywaliby ja miesiacami - a tak masz szansze na szybkie sprostowanie pomylki w systemie i szybkie pieniadze.
Powodzenia

Edit:
Acha, jesli mozesz podaj co to byl za blad, moze to pomoze komus innemu na forum.
Skoro popelnil go ktos twierdzacy ze wypelnia wnioski profesjonalnie (a przynajmniej bierze za to pieniadze) to moze to jakas powszechna pomylka.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO