Paternity leave a poród dziecka w Polsce

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez ona79 » 9 wrz 2012, 20:50 Re: Paternity leave a poród dziecka w Polsce

Też będąc w Polsce,byłam u internisty i u pediatry z dzieckiem.Nie musiałam pokazywać,żadnego dowodu ubezpieczenia,ale tylko dlatego,że do lekarzy zapisywałam się telefonicznie,do przychodni,gdzie byłyśmy zarejestrowane,jeszcze przed przyjazdem do uk.Jeśli chodzi natomiast,o badania laboratoryjne,pobieranie krwi,mimo,że miałam skierowania od lekarza,musiałam płacić.Wymagali ubezpieczenia a karta,o której piszecie,nie robiła na nich,żadnego wrażenia.Zresztą wcale się nie dziwię,ktoś przecież musi zapłacić,za te badania,jeśli nie NFZ,to,co NHS.Musieliby wysyłać faktury do uk i czekać na zwrot. :grin:Jeśli chodzi o zabiegi i operacje,robiłam jeden w Polsce oczywiście prywatnie.z tego,co się dowiedziałam tutaj o formularzu E112,można z niego skorzystać,ale przed rozpoczęciem leczenia w pl,trzeba uzyskać zaświadczenie od GP,że taki zabieg może być wykonany w pl i takie tam.Oczywiście w pl,muszę zapłacić za zabieg,a tutaj złożyć formularz o zwrot kosztów z NHS.Nie wiem,jak to wygląda w praktyce,bo darowałam sobie,te wszystkie formularze.Zapłaciłam w pl, i tyle,nie dostałam z tego powodu strasznie po kieszeni :)

ona79
Raczkujący
 
 
Posty: 93
Dołączyła: 22 gru 2011, 21:41
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 17 wrz 2012, 08:38 Re: Paternity leave a poród dziecka w Polsce

Nie wiem jak dlugo Twoja zona bedzie w Polsce po porodzie.
Ja bylam prawie 4 miesiace. Mialam E112 wlasnie na 4 miesiace i tylko dzieki temu dostalam child benefit za caly okres pobytu w Polsce.


aaa i bez probemu dostalam zwrot pieniedzy za wszystkie szczepionki, za ktore zaplacilam w Polsce (o ile pamietam bylo to ok 600zl), ale to mysle dostalambym rowniez jedynie posiadajac karte EHIC.
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 17 wrz 2012, 12:25 Re: Paternity leave a poród dziecka w Polsce

ann11281, Child Benefit i tak byś dostała ,bo on nie jest uwarunkowany tym gdzie przebywasz ,jest masa ludzi które siedzą w polsce z dziećmi a mąż pracuje w UK i spokojnie dostają ten benefit , warunkiem jest tylko nie pobieranie go(rodzinnego) w żadnym innym kraju ...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 17 wrz 2012, 12:51 Re: Paternity leave a poród dziecka w Polsce

Malaroksi, no przeciez tak jest jak mowisz faktycznie... tyle ludzi tak zyje.
Pamietam,ze nam napisali,ze nie dostaniemy,bo dzieko nie przebywa w UK w okresie ,za ktory chce CHB, potem po odwolaniu zmienili zdanie i podkreslili w liscie,ze to E112 bylo helpful.
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 17 wrz 2012, 17:05 Re: Paternity leave a poród dziecka w Polsce

ann11281, a co mieli Ci napisac? Ze probowali zrobic Cie w jajo? Przeciez to popularna praktyka, "napiszemy ze nie, jak sie nie odwolaja problem z glowy, jak sie odwolaja, znaczy ze znaja swoje prawa to wtedy dostana". Moj kumpel dostal odmowe bo mu napisali w papierach ze oni nie wiedza czy kwalifikuje sie do child benefitu bo oni nie wiedza czy Polska jest w Europie i czy on ze swoja rodzina ma w ogole prawo pobytu tutaj :shock: Takze jak widac oni w tych swoich listach rozne bzdury pisza. Jakis procent ludzi daje sie nabrac i po pierwszej odmowie rezygnuje
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 18 wrz 2012, 09:05 Re: Paternity leave a poród dziecka w Polsce

Ja myślę ,że to tylko zależy od tego, jakiego barana posadzili za biurkiem.... Histori jest wiele ,tak samo z przyznawaniem bezrobotnego ,kiedy zwolnili cały zakład od mojego w 2008roku 90% ludzi z zakładu dostała odmowę przyznania bezrobotnego a wszyscy pracowali tak samo ,na tych samych stawkach te same godziny , w odpowiedziach jednym pisało , że za małe składki , że nie należą do UE itp. Był program o tumanach siedzących tam za biurkiem i myślę, że w HMR jest dokładnie tak samo...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 18 wrz 2012, 11:22 Re: Paternity leave a poród dziecka w Polsce

malaroksi napisał(a):Ja myślę ,że to tylko zależy od tego, jakiego barana posadzili za biurkiem.... Histori jest wiele ,tak samo z przyznawaniem bezrobotnego ,kiedy zwolnili cały zakład od mojego w 2008roku 90% ludzi z zakładu dostała odmowę przyznania bezrobotnego a wszyscy pracowali tak samo ,na tych samych stawkach te same godziny , w odpowiedziach jednym pisało , że za małe składki , że nie należą do UE itp. Był program o tumanach siedzących tam za biurkiem i myślę, że w HMR jest dokładnie tak samo...

dokladnie!!! tam pracuja tumany angielskei ktorzy wogole nie powinni tam pracowac :)

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jarek8372 » 28 gru 2012, 21:13 Re: Paternity leave a poród dziecka w Polsce

Hej witam, Nasza Marysie jest cudowna, ale nie o to chodzi dziś,. otóż paternity dostałem, bez ekstra zaświadczen, tylko Maternity Certificate, i złożona forma w stosownym terminie. reszta bez problemów Pozdrawiam Jarek

jarek8372
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 5 gru 2011, 19:15
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 28 gru 2012, 22:17 Re: Paternity leave a poród dziecka w Polsce

jarek8372, No to Gratulacje! :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO