Problem z ubezpieczeniem

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez papug5280 » 17 mar 2013, 21:44 Problem z ubezpieczeniem

Witam, mam do państwa pytanie.Obecnie jestem zatrudniony na czas niekreślony w firmie.Po swiętach daje pracodawcy wypowiedzenie gdyż wyjeżdzam poszukiwać do pracy do Anglii. Mam kilka pytań do Państwa ponieważ nie moge na nie znaleźć odpowiedzi w internecie. Wyjezdzając z Polski nie będę zarejestrowany w Urzędzie Pracy. Jak sprawa będzie wyglądała w moim przypadku? Mając prace w Angli dając przykład zjeżdzam na kilka dni do Polski i w tym czasie potrzebuje pomocy medycznej tu w Polsce.Jak w tym przypadku wygląda moja sprawa z ubezpieczeniem? A co sie dzieje gdy w Anglii szukam pracy np. przez miesiąc czasu? Myslę ze nie jest to skomplikowane jak to przedstawiłem. Pozdrawiam Tomasz

papug5280
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 17 mar 2013, 21:41
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez samotny » 17 mar 2013, 23:22 Re: Problem z ubezpieczeniem

Proszę bardzo link http://www.nhs-e111-ehic.org.uk/?gclid= ... tAodMRIALg to jest europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego i taką też proponował bym wyrobić tobie w NFZZ jak dobrze pamiętam. W nagłych wypadkach zapewnia podstawową pomoc medyczną za darmo.
Życzę powodzenia.

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez jaculski » 18 mar 2013, 08:07 Re: Problem z ubezpieczeniem

Wyjeżdżając z Polski dostajesz kartę od NFZ na miesiąc. Pracując w Anglii taką kartę dostajesz na 3 alb 5 lat, nie jestem pewny. Obie działają tylko w nagłych wypadkach.

jaculski
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 17 wrz 2006, 12:07
Reputacja: 3
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 18 mar 2013, 08:15 Re: Problem z ubezpieczeniem

Na 5 lat aplikowalem o nią 2 tygodnie temu. To wsumie o te nagle wypadki chodzi powiedzmy masz wypadek samochodowy trafiasz w stanie krytycznym do szpitala musisz przejść operacje rapująca życie do tego pózniej pobyt na intensywnej terapi, a pózniej jeszcze na zwykłej sali chorych przecież w takiej sytuacji nie wyplacisz sie do końca życia.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 18 mar 2013, 08:37 Re: Problem z ubezpieczeniem

Nie aplikuj czasem z tej strony co podał Ci samotny... tam płaci się jakąś śmieszną opłatę administracyjną w wysokości 17.99 Ł. Ta karta powinna być i jest za darmo, ale aplikuj z oficjalnej strony NHS.

http://www.nhs.uk/NHSEngland/Healthcare ... -ehic.aspx

W Polsce akceptują to kartę bez problemów, oczywiście w nagłych wypadkach. Pozdrawiam.
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez samotny » 18 mar 2013, 13:24 Re: Problem z ubezpieczeniem

mahol napisał(a):Nie aplikuj czasem z tej strony co podał Ci samotny... tam płaci się jakąś śmieszną opłatę administracyjną w wysokości 17.99 Ł. Ta karta powinna być i jest za darmo, ale aplikuj z oficjalnej strony NHS.

http://www.nhs.uk/NHSEngland/Healthcare ... -ehic.aspx

W Polsce akceptują to kartę bez problemów, oczywiście w nagłych wypadkach. Pozdrawiam.


Dzieki za sprostowanie to była przykładna strona pierwsza w google i moja wina nie sprawdziłem że oni naciągają tam :) ja pamiętam że aplikację na tą kartę brałem na poczcie i też nie płaciłem

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Forti 45 » 18 mar 2013, 22:08 Re: Problem z ubezpieczeniem

Ale zeby zaaplikowac o ta karte to chyba trzeba podac NIN numer.Masz taki??

Forti 45
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 62
Dołączył: 4 mar 2012, 18:08
Lokalizacja: Birmingham/A.G.
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez papug5280 » 19 mar 2013, 13:17 Re: Problem z ubezpieczeniem

Niestety nie mam tego numeru,jestem nieobeznany wogole z tym tematem.Ale na szczescie jade ze swoja kobieta do UK do znajomych takze licze na ich pomoc.Wole sie juz za wczas pytać o rzeczy ktore sa dla mnie nie jasne.A wy jak pracujecie w Angli w polsce jestescie jakos ubezpieczeni?Jezeli sie powtarzam prosze o wyrozumiałość

papug5280
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 17 mar 2013, 21:41
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 19 mar 2013, 14:02 Re: Problem z ubezpieczeniem

Jeżeli jest w Polsce to jak może mieć NIN,przyjedzie wyrobi numer NIN i będzie aplikował.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Forti 45 » 19 mar 2013, 14:12 Re: Problem z ubezpieczeniem

Darwas napisał(a):Jeżeli jest w Polsce to jak może mieć NIN,przyjedzie wyrobi numer NIN i będzie aplikował.


Wiadomo,ale tak od razu NIN-a tez nie dostanie.Nie pamietam ile sie teraz czeka i jakie warunki trzeba spelnic,zeby zaaplikowac o NIN

Forti 45
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 62
Dołączył: 4 mar 2012, 18:08
Lokalizacja: Birmingham/A.G.
Reputacja: 8
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 19 mar 2013, 15:55 Re: Problem z ubezpieczeniem

Fotki45 ale jesli pójdzie do pracy dostanie na początek tymczasowy Nin.
Papug nic sie nie martw to tak tylko skomplikowania wygląd na początku. Pracują w Anglii mając kartę o której jest tu mowa jesteś ubezpieczony wrazie nagłego wypadku w całej uni europejskiej. Tak poza tym po co Ci ubezpieczenie w tej Polsce przecież żyjąc w Angli nie będziesz jeździł leczyć sie do Polski.
Pozdrawiam

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez Velle » 24 mar 2013, 04:02 Re: Problem z ubezpieczeniem

Przed wyjazdem z Polski możesz wyrobić sobie EKUZ - zajmuje chwilkę i nic nie kosztuje, a ważne jest różnie - ja dostałam na 2 miesiące - karta przydaje się na czas kiedy nie masz NIN w Anglii.
Jak już przyjedziesz umawiasz się na rozmowę w sprawie NIN - będzie Ci on potrzebny zarówno do przedstawienia pracodawcy (który będzie odprowadzał składki) jak i w celu wyrobienia sobie EHICu na podstawie którego będziesz mógł otrzymać świadczenia zdrowotne w Polsce.
Ponadto unijne przepisy umożliwiają też ubezpieczenie rodziny w Polsce jeśli pracujesz legalnie w jakimkolwiek z krajów unijnych (w tym UK).
Tak jak było wspomniane wcześniej - to wydaje się tylko skomplikowane strasznie, ale na miejscu szybko we wszystkim się zorientujesz.

Velle
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 16 sty 2013, 15:14
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thorwald » 26 mar 2013, 14:39 Re: Problem z ubezpieczeniem

Ja dodam moze jeszcze, ze ta karta gwarantuje Ci pokrycie kosztow w przypadku wypadku np, a nie tak ze sobie do dentysty pojdziesz. Moja kumpela ktora mieszka w Holandii, przyjechala do Polski na 2 tygodnie, z taka sama karta udala sie do przychodni, bo dziecko dostalo goraczke i jej laska powiedziala, ze moze spadac i ma wybor albo szpital (od 18) albo prywaciarz. Takze nie mysl sobie ze tu dostaniesz karte, a w Polsce bedziesz leczyl zeby.
Avatar użytkownika
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Wiek: 40
Dołączył: 23 lut 2011, 22:27
Lokalizacja: Hereford
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kibob » 28 mar 2013, 07:41 Re: Problem z ubezpieczeniem

Na NIN czeka sie się teraz nie dłużej niż 2 tygodnie a na samą rozmowę mogą zaprosić już następnego dnia, kiedyś pamiętam, że trwało to dużo dłużej :)
Co do tymczasowego NINu, został on już wycofany z użycia, także moja rada taka, żeby po przyjeździe tutaj nie zwlekać i jak najszybciej wyrobić NIN. A dopiero później aplikować po resztę.

Kibob
Początkujący
 
 
Posty: 47
Wiek: 37
Dołączyła: 20 paź 2006, 18:15
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 3
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron