Poważny problem z routerem - nic nie pomaga.

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 16 paź 2007, 17:20 Poważny problem z routerem - nic nie pomaga.

Witam.
Mam poważny problem z routerem marki Belkin. Internet oczywiście mam z firmy Virgin.
W tym momencie w domu mamy dwa komputery i z racji tego, że są one na osobnych piętrach postanowiliśmy zakupić router bezprzewodowy.
Pierwszy (stacjonarny z Windowsem XP) komputer podpięty jest na skrętkę do routera, natomiast drugi komputer (laptop z Windowsem Vistą) podpięty jest bezprzewodowo.
Problem polega na tym, że po pewnym czasie, czasami nawet co pare minut router jakby się zawiesza, odrazu nie ma sieci oraz internetu na obydwu komputerach, na routerze problem ten objawia się w ten sposób, że ze święcących lampek na zielono, nagle wszystkie zaczynają świecić na pomarańczowo.
Próbowałem już chyba wszystkiego łącząc się z ruterem, próbowałem wyłączać modem, router, później po kolei wszystko podłączać, próbowałem resetować i nic, ciągle to samo...

Bardzo proszę o pomoc i z góry bardzo dziekuję.
Pozdrawiam, Michał
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez me72 » 16 paź 2007, 20:23 Re: Poważny problem z routerem - nic nie pomaga.

Widziałem kiedyś na jakimś angielskim forum (nie pamiętam gdzie), że podobne objawy występowały gdy Belkin miał ustawiony ten sam kanał Wifi, co jakiś modem w pobliżu - spróbuj może zmienić kanał w ustawieniach routera.
Możesz jeszcze spróbować uaktualnić mu firmware (poszukaj na stronach producenta, czy jest nowy).
--
Pozdrawiam
Rafal

me72
Początkujący
 
 
Posty: 36
Wiek: 51
Dołączył: 24 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Solihull/Warszawa
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 17 paź 2007, 14:51 Re: Poważny problem z routerem - nic nie pomaga.

wylacz w ustawieniach wifi zobacz jak sie bedzie zachowywal na kabelkach. Byc moze jest zwyczajnie w swiecie uszkodzony i nie trzeba kombinowac tylko odniesc do sklepu i wymienic:)
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 50
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 17 paź 2007, 20:46 Re: Poważny problem z routerem - nic nie pomaga.

Dzięki Panowie za podpowiedzi.
Jeżeli chodzi o zmianę kanałów próbowałem to zrobić i niestety dalej się rozłącza. Firmware uaktualniałem i problem dalej istnieje...
Zostało mi jeszcze spróbować z podłączeniem bez udziało WiFi, jednak to problemu nie rozwiąże, ponieważ mam takie warunki w domu, że muszę udostępniać bezprzewodowo.
Jeżeli ktoś ma jakieś inne sugestię proszę o pomoc.
Pozdrawiam :)
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Amigo_uk » 17 paź 2007, 21:19 Re: Poważny problem z routerem - nic nie pomaga.

mozna to zrobic przewodem 1m dlugosci w ramach testu:)
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Obrazek :)
Avatar użytkownika
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posty: 246
Wiek: 50
Dołączył: 10 maja 2007, 18:10
Lokalizacja: Sandwell
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 18 paź 2007, 17:20 Re: Poważny problem z routerem - nic nie pomaga.

mahol napisał(a):warunki w domu, że muszę udostępniać bezprzewodowo.



tak ale sprawdzisz co jest przyczyna tak dziwnego zachowania
czy problem wiffi kabel czy wadliwy sprzet
bo to Amigo_uk, chcial wyeliminowac
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 22 paź 2007, 09:20 Re: Poważny problem z routerem - nic nie pomaga.

Dzięki wszystkim za pomoc. Postanowiliśmy oddać ruter do sklepu, gościu wymienił na inny, na dodatek tańszy i wszystko chodzi super.
Pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA