alergia u dwulatka

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez KASIA1983 » 13 lip 2008, 20:16 alergia u dwulatka

Mam problem z nawracajaca alergia skorna u mojego dwu i pol letniego syna. Juz od kiedy sie urodzil co roku wlasnie w tym okresie pojawia sie u niego wysypka w tych samych miejscach tj. pod kolankiem, pod paszka, na nozkach. W jednym miejscu znika to w innym sie pojawia i tak przez okres wakacji i pozniej zanika. Moj lekarz w polsce podejrzewal ze maly moze byc alergikiem ale testow nie robi sie podobno takim malym dzieciom. A czy ktoras z was dziewczyny miala moze podobny problem??? Jak to jest tutaj z testami alergicznymi????i najwazniejsze czy mozecie mi polecic jakas dobra masc dla malego ktora tu mozna kupic????

KASIA1983
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączyła: 18 lut 2008, 13:18
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez iwona38 » 14 lip 2008, 11:19 Re: alergia u dwulatka

Najlepiej idz di lekarza,ja zazwyczaj gdy Kubus dostawal jakiejs wysypki dostawalm mascc,ale mozesz sprobowac E45 krem,

iwona38
Rozeznany
 
 
Posty: 267
Dołączyła: 28 kwi 2008, 10:53
Lokalizacja: Krakow/Pensnett
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nowamama » 15 lip 2008, 21:49 Re: alergia u dwulatka

opis skory twojego synka wydaje mi sie ze jest typowy dla wyprysku skornego- ECZEMA, niekoniecznie zwiazanego z alergia, tylko raczej to taka cecha skory twojego synka- jest sucha i wymaga ciaglego natluszczania, czesto wiele razy na dzien.

eczema sama z siebie ma okresy gdy jest lepiej i gdy jest gorzej. czasami mozna zaobserwowac zaleznoc miedzy pogorszeniem i jakims czynnikiem np.wypiciem mleka, stresem, pylkami.
zazwyczaj dzieci z tego wyrastaja.

polecam wizyte u Gp- sa oni swietnie przeszkoleni w przypisywaniu roznych smarowidel- zazwyczaj trzeba wyprobowac kilka by znalesc takie ktore najbardziej pasuje.
a jak jest gorzej- to gp moze wypisac masci z lekiem lub wyslac do dermatologa .

powodzenia

nowamama
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączyła: 7 wrz 2007, 19:57
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET