suknie ślubne!!!

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez pszczzola » 13 kwi 2009, 14:54 Re: suknie ślubne!!!

A gdzie lepiej kupić suknie ślubną. W Polsce (Warszawa) czy w Birmingham? Zastanawiam się gdzie będzie taniej za suknie tej samej jakości. Czy w UK kupuje się tak samo jak w Polsce tzn. każda suknia nawet ta z katalogu jest szyta lub przerabiana tak, aby była idealna do figury kupującej ją kobiety i trzeba ja zamawiać min 4 miesiące przed ślubem?

Przechodziłam czasem koło salonów sukni ślubnych jednak zawsze to były małe sklepy. Czy polecane przez Was salony są większe? A może jest jakieś miejsce gdzie jest skupisko salonów ślubnych tak by nie trzeba było latać po całym mieście.

pszczzola
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 5 sty 2008, 13:43
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ewulka » 13 kwi 2009, 18:11 Re: suknie ślubne!!!

Ja w zeszłym roku miałam ten sam problem, kupic sukienke w Anglii czy w Polsce.
Stanelo na Polsce. Przede wszystkim dlatego ze ceny z moich obserwacjii sa niższe niz w Anglii. Na poczatku upatrzylam sobie jedna z sukienek Justin Aleksander, ta sama sukienka w Polsce byla tansza o jakies 500zl.
W tych malych salonikach jak mowisz maja oni dosc duzy wybor, to sie tylko tak wydaje ,ze to małe sklepiki ( mnie tez sie tak wydawalo). A z kupnem sukienki jest mniej wiecej tak samo jak w Polsce,czyli pare miesiecy wczesniej zamawiasz sobie gotowa sukienke, oni ja sprowadzaja w twoim rozmiarze, powiedzy z Hiszpanii, czy skad tam ona jest, na jakis miesiac przed slubem przychodzisz, mierzysz sukienke, a oni wtedy patrza co w niej zmienic dla ciebie ,czyli dlugosc, moze w pasie za szeroka itd. pozniej znow na przymiarke tydzien lub dwa przed slubem, czy wszystko gra.
Natomiast nie wiem jak tu jest z szyciem sukien slubnych .... wyzej opisalam tylko jak to wyglada jesli chcialabys suknie z katalogu..
A jelsi chodzi o Warszawe, to mysle ze sa tam kosmiczne ceny i lepiej wybrac sie do jakis mniejszych miasteczek, gdzie mozesz dostac ta sama sukienke za nizsza cene. Ja swoja kupilam w Piasecznie, ( rzut beretem od Wawy) w salonie Panna Mloda i bylam bardzo zadowolona, bo odwiedzilam mnostwo roznych salonow, ale w zadnym nie bylo takiego wyboru, no i ceny byly w miare przystepne :-D
Ufff. to tyle :-D

Ewulka
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Wiek: 43
Dołączyła: 30 wrz 2007, 19:29
Lokalizacja: Hall Green
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pszczzola » 14 kwi 2009, 08:17 Re: suknie ślubne!!!

Dzieki, wlasnie takiej informacji potrzebowalam. Nie glupi pomysl aby po zakup sukienki wybrac sie poza Warszawe. Nawet nie wiedzialam, ze w Piasecznie jest taki spory salon. A moze sa tez salony w innych okolicznych miastach? Plonsk, Nowy Dwor... napewno sie rozejrze.
Ale do sklepow w Anglii tez sie wybiore dla rozeznania. Bo z drugiej strony jesli do ceny sukienki trzeba doliczyc koszty biletow do Polski by leciec nawet na 1 przymiarke to roznica w cenie moze nie byc taka wielka.

A tak z ciekawosci. Ile czasu przed slubem przylecialas do kraju?

pszczzola
Początkujący
 
 
Posty: 43
Dołączyła: 5 sty 2008, 13:43
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ewulka » 14 kwi 2009, 13:09 Re: suknie ślubne!!!

przed slubem tylko dwa tygodnie, ale pozniej mielismy jeszcze wolne trzy tygodnie, czyli akurat na podróż poślubną ;) w Polsce miałam niezła ekipe ( moja siostra i mama ) to zajęły mi sie wiekszością rzeczy. ja to mam szczescie :mrgreen:

Ewulka
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Wiek: 43
Dołączyła: 30 wrz 2007, 19:29
Lokalizacja: Hall Green
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monika823264 » 20 kwi 2009, 13:30 Re: suknie ślubne!!!

marta11155 kupiłam już sukienkę do ślubu cywilnego a wcześniej odwiedziłam ten sklep ,,bhs,, koło primarka co podawałaś stronke i dzięki Tobie dokupiłam sobie w tym sklepie bolerko do sukni mam jasny fiolet a teraz szukam do tego koloru buciki:)
pozdrawiam:))

monika823264
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 21 mar 2009, 21:48
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marta11155 » 21 kwi 2009, 12:08 Re: suknie ślubne!!!

Hej. Monika823264 jak można zapytać to gdzie kupiłaś sukienkę???może podaj stronkę jak mają. no to jeden problem masz z głowy:-) z góry dzięki.

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monika823264 » 21 kwi 2009, 18:52 Re: suknie ślubne!!!

No cheja Marta tą suknie kupiłam na West Bromwich niewiem jak Ci wytłumaczyć gdzie to się mniej więcej znajduje a do tego sklepu niemam stronki a miałam już wcześniej upatrzoną na tej stronce www.Dreamydresses.co.uk jak nie podoba się kolor to zamawia sie jaki się chce i przywożą, no ale znalazłam podobną na West Bromwich to kupiłam
jak piszesz to widze że nie znalazłaś jeszcze nic dla siebie a w tym sklepie ,,bhs,, w Centrum też są fajne suknie tylko były na mnie za wielkie to życzę powodzenia:)

monika823264
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 21 mar 2009, 21:48
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marta11155 » 21 kwi 2009, 21:19 Re: suknie ślubne!!!

Jak będę miała chwilę to pooglądam na tej stronie sukienki. a możesz mi powiedzieć w jakiej cenie tam są? mam upatrzoną sukienkę w BHS i nawet przymierzałam ją, ale sama nie wiem czy ją kupić. W ogole tam jest tak dziwnie bo sukienkę, która mi się podoba mogę zamówić tylko przez internet. no i jest problem, bo przymierzałam nr 10 i była trochę za długa i myślę żeby zamówić nr 8. chodzi tylko o długość, bo ma regulowany gorset także go na pewno dopasuję do siebie. no i w sumie to nie wiem co robić:-( co myslisz Monika o moim pomyśle???

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monika823264 » 22 kwi 2009, 19:20 Re: suknie ślubne!!!

Tą stronke co Ci podałam to ceny wachają się od 89-150 są to suknie długie ale tylko z szalami bez bolerek, piszesz że w tym sklepie bhs w Centrum zamawia się przez internet ja bolerko bez problemu kupiłam w tym sklepie a wzięłam już ostatni rozmiar 12 bo 10 było brudne i zostały już takie same poprzebierane a co suknie przymieżałam kiedyś to też już niema mojego rozmiaru była za długa ale to nie problem skrucić bo miałam, i radze Ci jak masz coś już upatrzone to kupuj odrazu bo pózniej możesz żałować że niema już twojego rozmiaru, życzę powodzenia:)

monika823264
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 21 mar 2009, 21:48
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marta11155 » 23 kwi 2009, 19:36 Re: suknie ślubne!!!

Acha. no dzięki za info. wiesz w tym sklepie BHS te sukienki co są akurat w sklepie to bez problemu można kupić, ale mają tam też katalog i te których nie ma w sklepie, a są w katalogu można zamówić tylko przez internet. a tą sukienkę co ja akurat chcę to nie ma jej w sklepie. jak ją przymierzałam to jakos przypadkiem tam się znalazła tylko jedna jedyna. no i była dobra na mnie tylko, że za długa:-(((( jutro pójdę do tego sklepu dowiedzieć się szczegółów jeśli chodzi o to zamawianie przez internet. zapytam może oni też skracaja odrazu. sama nie wiem co robić:-( fajnie, że chociaż Ty już masz kieckę:-) a kiedy ślub jak można zapytać???:-) pozdrawiam

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monika823264 » 24 kwi 2009, 19:37 Re: suknie ślubne!!!

A to ja nie wiedziałam że w tym sklepie są katalogi i że można zamawiać przez internet i tak jeszcze tam będe w tym sklepie za butami i tak to jest że w katalogu są
ładne suknie a w sklepie niema tylko trzeba zamawiać, Marta nie dziwie Ci się ja też miałam taki sam problem jak i Ty i nie jest tak łatwo znalezć i dobrać suknie i chciało by się taką jaką chcemy ojezdziłam sie ze znajomymi po różnych miejscowościach
i niema takiego dużego wyboru, ja ślub biore 13.06 i chcę mieć wszystkie dodatki kupione tutaj bo w polsce nie będe miała czasu za czymś chodzić, pewnie ty też niebawem będziesz miała ślub, daj znać jak będziesz miała suknie powodzenia?????????
pozdrawiam :-|

monika823264
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 21 mar 2009, 21:48
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marta11155 » 6 maja 2009, 09:59 Re: suknie ślubne!!!

Hej Monika. Miałam Ci dać znać jak wybiorę jakąś suknię. No i postanowiłam!!! zdecydowałam się na wypożyczenie sukni w Polsce. miałam jedną stronkę z salonu z mojego miasta i jedna kiecka mnie zauroczyła. No i postanowiłam, ze ja wypożyczę. Jadę do Polski za ok. 3 tygodnie i wtedy muszę coś wybrać bo potem pojadę do Polski prawie prosto na ślub:-) jestem bardzo zadowolona, że nie kupiłam tej sukienki o której Ci pisałam wcześniej. Poza tym w Polsce pewnie będę miała cały sztab doradców ;) więc jestem przekonana,że znajdę cos fajnego. pozdrawiam

marta11155
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączyła: 2 lip 2008, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monika823264 » 7 maja 2009, 06:45 Re: suknie ślubne!!!

Cheja Marta, no napewno znajdziesz coś fajnego w polsce to życzę Ci powodzenia :-) , i pozdrawiam :-)

monika823264
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 21 mar 2009, 21:48
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wyrwas » 30 lis 2010, 20:44 Re: suknie ślubne!!!

[hide]ja polecam polski salon tylko zerknijcie www.princessa-bridal.co.uk[/hide]
Ostatnio edytowano 30 lis 2010, 21:14 przez wyrwas, łącznie edytowano 5 razy

wyrwas
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 30 paź 2010, 15:29
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET