Opinie o Birmingham

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Romek.10 » 20 sie 2011, 13:39 Opinie o Birmingham

Witam,

Dostałem ostatnio propozycję pracy niedaleko Birmingham.
Zbieram opinie o mieście birmingham, jak się tam mieszka.
Aktualnie miszkam w Glasgow.
Prosze o wypowiedzi.
Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Romek.10
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 20 sie 2011, 13:29
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monique » 20 sie 2011, 15:13 Re: Opinie o Birmingham

Mnóstwo tematów na temat tego miasta jest tutaj. W skrócie to Bham ogólnie jest paskudne. Ale tak naprawdę wszędzie gdzie jest multikulturowo, to nie ma szału. Widać było zresztą w jakich miastach ostatnio były zamieszki. Jeśli jednak zamieszkałbyś na obrzeżach (choćby Solihull, Sutton Coldfield)to sądzę, że byś nie narzekał.
Wszystko zależy też od twoich wymagań: czy wolisz białe czy ci..a dzielnice. Czy preferujesz kisić się w polskim sosie czy raczej wolisz zamieszkać w miejscu gdzie rodaków niewielu. Każdy ma swoje gusta.

monique
Rozeznany
 
 
Posty: 141
Wiek: 43
Dołączyła: 9 mar 2010, 13:31
Reputacja: 34
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Romek.10 » 20 sie 2011, 20:32 Re: Opinie o Birmingham

Dzięki za odpowiedź,

Tak nawiasem mówiąc multikulturowość sama w sobie jest ok, np. takie kraje jak USA czy Francja są mega multikulturowe i są fajne:)
A jeśli chodzi o Birmingham to juz od kilku ludzi słyszałem że nie jest wyjątkowo przyjemnie w tym mieście, i tak zdecydowanie nie mam ochoty na obecność zbyt dużej ilości naszych rodaków:)
Mogłabyś mi jeszcze podpowiedzieć jak jest w Coventry? Albo inaczej..czy znasz jakieś fajne miasto do zamieszkania w tej okolicy?

Pozdrawiam

Romek.10
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 20 sie 2011, 13:29
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez hanka78 » 21 sie 2011, 00:12 Re: Opinie o Birmingham

b-ham jest paskudne! jak wyzej napisano! na prawie calych wyspach tak jest :grin: tylko walute maja dobra! zarobic i uciekac stad :) ale powodzonka. kazdy ma swoj gust.

hanka78
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączyła: 4 mar 2011, 16:32
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Julek » 21 sie 2011, 00:38 Re: Opinie o Birmingham

W 100 % zgadam sie z tym co wyzej mozna przeczyatc. Wszedzie "multikulturowo". Miasto jest okropne,nic sie nie dzieje i ludze sa do bani. Niby drugie pod wzgledem wielkosci miasto w uk a tak naprawde wies na maxa. Nie polecam!!!!!!!!!

Julek
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 46
Dołączył: 3 sty 2010, 16:56
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez gianaster » 21 sie 2011, 09:19 Re: Opinie o Birmingham

Witam Szkota :)

Mieszkalem kiedys w Edynburgu 5 lat i jak przyjechalem do Bham to przezylem szok, jak by byl w innym kraju. Gdzie ci Anglicy? Wlasnie czekam na transfer z pracy do Edynburgu lub Perth.
Ale Glasgow tez nie spokojne, to tez miasto przemyslowe, tak jak i Bhmam.

gianaster
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączyła: 12 maja 2010, 13:15
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Elizabeeth » 21 sie 2011, 10:33 Re: Opinie o Birmingham

Nie musicie ludziom obrzydzać wszystkiego. Nie cierpię tego wrodzonego talentu do narzekania. Wszędzie źle, wszystko jest be. No, więc co Wy tu jeszcze robicie?
Ja osobiście nie narzekam, a Bham jest jak najbardziej ok.
Pozdrawiam.

Elizabeeth
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 17 sie 2011, 19:26
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pinsleepe » 21 sie 2011, 17:31 Re: Opinie o Birmingham

Niedlugo przeprowadzam sie do Manchesteru i bede tesknic za Bham. Spedzilam tu 4 lata i czuje sie prawie jak w domu. Miasto sie rozbudowuje (nowa biblioteka na miare The London Library). Centrum jest bardzo ladne a zima mozna sie delektowac swiatecznym marketem. Oczywiscie jak zawsze sa 2 strony medalu i sa dzielnice jakich bym nie polecala jak West Brom. Im wiecej polskich sklepow tym gorzej. Zreszta mozna to wywnioskowac z tego wczesniejszego narzekania. Z mojego doswiadczenia najlepsza jest poludniowo wschodnia czesc miasta. Muzycznie Bham jest mekka d&b co powinno cie ucieszyc jesli jestes fanem. Reszcie forumowiczow polecam wybrac sie na male zwiedzanie... Powodzenia i na pewno ci sie spodoba :]
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 40
Dołączyła: 6 lis 2007, 19:55
Lokalizacja: Manchester
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 25 sie 2011, 20:09 Re: Opinie o Birmingham

hehe fajnie jest na tym forum, fakt polak potrafi zniecheci tylko nasuwa sie pytanie z zazdrosci z zawistosci czy to taka szczera opinia :) Jak kazde duze miasto ma swoje wady ale jako duze miasto daje duze mozliwosci, jest kilka kiepskich dzielnic na ktorych jest tanio jest tez duzo ladnych spokojnych i drozszych. zalezy czego sie szuka kazdy tu moze znalezc cos dla siebie. mieszkam tu 5-ty rok i jestem dalej pozytywnie nastawiona.
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI