Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W okolicach Birmingham znajduje się kilka wartych uwagi parków wodnych i basenów, dzięki którym można miło spędzić dzień. Poniżej przedstawiamy najciekawsze z nich.
 
Lickey Hills Country Park
Szukasz miejsca na aktywny wypoczynek dla całej rodziny? Odwiedź znajdujący się w Birmingham Lickey Hills Country Park.
 
Sheldon Country Park
Łąki, lasy, farma ze zwierzętami i punkt widokowy – to wszystko można znaleźć w Sheldon Country Park. Na samym skraju miasta czas jakby zatrzymał się w miejscu.
   
Dziesięć najlepszych tras na jesienne, piesze wycieczki po West Midlands
Gratka dla miłośników pieszych wędrówek. Poniżej przedstawiamy dziesięć leśnych tras, które są szczególnie przyjemne jesienią.
 
Tajemnicze grobowce na Warstone Lane Cemetery
Zabytkowy cmentarz Warstone Lane Cemetery po raz pierwszy otworzono w 1848r. Należał wówczas do Birmingham Church of England Cemetery Company. W 1951r. został przejęty przez Birmingham City Council.
 
Muzeum Thinktank
Muzeum nauki Thinktank ukazuję świat wokół nas oraz życie, jakie prowadzimy. Na czterech piętrach muzeum zgromadzono eksponaty oraz zbiory historyczne z wydarzeń, działań i życia, które nas otacza. Thinktank to nowy sposób patrzenia na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Każdy obszar został zaprojektowany tak, aby ukazać wiedzę o życiu w taki sposób, aby było to zrozumiałe również dla dzieci.
 
Video: Birmingham Balti Triangle
Jednym z miejsc w Birmingham, których z pewnością nie można przegapić, jest Balti Triangle. Znajdują się tutaj wysokiej klasy restauracje nagradzane w krajowych konkursach i rodzinnie prowadzone knajpki, a wszystko pyszne i z posmakiem curry.
   
Back to Backs to starannie odrestaurowane XIX-wieczne domy  robotnicze. To ostatnie ocalałe zabudowania, gdzie poszczególne domy stawiono wokół wspólnego dziedzińca, na zasadzie wzajemnego przylegania do siebie ścian.
 
Biblioteka w Birmingham – Galeria zdjęć

Budynek nowej biblioteki bez wątpienia zostanie wpisany w przewodnik z najlepszymi atrakcjami miasta. Na dziewięciu piętrach, mieści się nie tylko duży zbiór książek, ale również galeria, ogród, pomieszczenie upamiętniające twórczość Szekspira oraz na samym szczycie - punkt widokowy. Biblioteka jest teraz otwarta siedem dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 20:00, w soboty 10:00 - 17:00 i niedziele 11:00 - 16:00.

 
Strona 1 z 3