Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania
Boris Johnson poprosi o opóźnienie Brexitu w ten weekend, jeśli nie uda się osiągnąć porozumienia
środa, 16 października 2019 11:47
Boris Johnson poprosi o opóźnienie Brexitu w ten weekend, jeśli nie uda się osiągnąć porozumieniaMinister ds. brexitu Stephen Barclay zapowiedział, że Boris Johnson poprosi Unię Europejską o opóźnienie brexitu, jeśli nie uda się podpisać umowy i uzyskać poparcia brytyjskiego parlamentu.
Dodaj komentarz
 
Nauczycielka powiedziała dzieciom, że zostaną wysłane do komór gazowych. W klasie było 11 Żydów
środa, 16 października 2019 09:45
Nauczycielka powiedziała dzieciom, że zostaną wysłane do komór gazowych. W klasie było 11 ŻydówPodczas lekcji w jednej ze szkól w Hertfordshire nauczycielka powiedziała dzieciom, że wyśle je do komór gazowych, jeśli nie ukończą szybko pracy.
Dodaj komentarz
 
Pracownicy Royal Mail przeprowadzą pierwszy strajk od 10 lat
środa, 16 października 2019 07:09
Pracownicy Royal Mail przeprowadzą pierwszy strajk od 10 latPracownicy brytyjskiej poczty, którzy nie mogą porozumieć się z Royal Mail w sprawie wynagrodzeń i emerytur przeprowadzą pierwszy od 10 lat ogólnokrajowy strajk.
Dodaj komentarz
 
Wielka Brytania uzyskała więcej energii ze źródeł odnawialnych niż z kopalin
środa, 16 października 2019 06:37
Wielka Brytania uzyskała więcej energii ze źródeł odnawialnych niż z kopalinW trzecim kwartale 2019 roku Wielka Brytania uzyskała więcej energii ze źródeł odnawialnych niż z kopalin.
Dodaj komentarz
 
Brexit: Tekst umowy dzis, albo szczyt UE zakończy się niczym
wtorek, 15 października 2019 16:25
Brexit: Tekst umowy dzis, albo szczyt UE zakończy się niczymMichel Barnier, główny unijny negocjator ds. brexitu powiedział rano na spotkaniu ministrów ds. europejskich państw UE, że osiągnięcie porozumienia co do umowy ws. brexitu "jest wciąż możliwe w tym tygodniu".
Dodaj komentarz
 
Brutalne starcia Anglików z bułgarską policją. Jeden kibic zmarł
wtorek, 15 października 2019 16:03
Brutalne starcia Anglików z bułgarską policją. Jeden kibic zmarłW poniedziałek (14.10) Anglia rozgromiła na wyjeździe Bułgarię 6:0.
Dodaj komentarz
 
Zamachowiec z Birmingham, który próbował rozjechać ludzi, skazany na dożywocie
wtorek, 15 października 2019 10:02
Zamachowiec z Birmingham, który próbował rozjechać ludzi, skazany na dożywocieMieszkający w Birmingham sudański azylant, Salih Khater który w sierpniu 2018 roku próbował w okolicach budynku parlamentu w Londynie przejechać samochodem grupę rowerzystów oraz policjantów, został dziś skazany na karę dożywotniego więzienia.
Dodaj komentarz
 
Jeden najgroźniejszych brytyjskich pedofilów zamordowany w więzieniu. Był skazany na 22-krotne dożywocie
poniedziałek, 14 października 2019 15:08
Jeden najgroźniejszych brytyjskich pedofilów zamordowany w więzieniu. Był skazany na 22-krotne dożywocieUznawany za jednego z najgroźniejszych brytyjskich pedofilów Richard Huckle został zadźgany nożem w więzieniu.
Dodaj komentarz
 
Królowa Elżbieta II wygłosiła mowę tronową: Brexit 31 października jest priorytetem
poniedziałek, 14 października 2019 13:44
Królowa Elżbieta II wygłosiła mowę tronową: Brexit 31 października jest priorytetemBrytyjska królowa Elżbieta II przybyła w poniedziałek do parlamentu, by wygłosić mowę tronową, przedstawiającą członkom Izby Lordów i Izby Gmin plany legislacyjne rządu Borisa Johnsona.
Dodaj komentarz
 
Widowiskowe wyburzenie wież chłodniczych elektrowni w Wielkiej Brytanii
poniedziałek, 14 października 2019 12:11
Widowiskowe wyburzenie wież chłodniczych elektrowni w Wielkiej BrytaniiCztery wieże chłodnicze elektrowni węglowej w Knottingley zostały wyburzone.
Dodaj komentarz
 
Polacy mieszkający w UK najliczniej zagłosowali na Koalicję Obywatelską
poniedziałek, 14 października 2019 12:07
Polacy mieszkający w UK najliczniej zagłosowali na Koalicję ObywatelskąPaństwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane z 81, 25 proc. zagranicznych komisji wyborczych.
Dodaj komentarz
 
Tesco otworzy sklep bez kas w Wielkiej Brytanii
poniedziałek, 14 października 2019 07:48
Tesco otworzy sklep bez kas w Wielkiej BrytaniiSieć Tesco zamierza otworzyć pierwszy sklep bezobsługowy nie zawierający kas.
Dodaj komentarz
 
Brexit. Boris Johnson wciąż liczy na porozumienie na ostatnią chwilę.
poniedziałek, 14 października 2019 07:30
Brexit. Boris Johnson wciąż liczy na porozumienie na ostatnią chwilę.Koniec minionego tygodnia upłynął na gorączkowych negocjacjach, ale weekend nie przyniósł przełomu.
Dodaj komentarz
 
Wielka Brytania gotowa do zmiany stanowiska ws. brexitu. Wznowiono rozmowy
sobota, 12 października 2019 11:58
Wielka Brytania gotowa do zmiany stanowiska ws. brexitu. Wznowiono rozmowyWielka Brytania jest gotowa do zmiany stanowiska w sprawie przyszłości granicy irlandzkiej, dlatego w Brukseli rozpoczęły się intensywne negocjacje z Unią Europejską.
Dodaj komentarz
 
Rekordowa liczba Polaków w Wielkiej Brytanii zamierza wziąć udział w wyborach
sobota, 12 października 2019 11:36
Rekordowa liczba Polaków w Wielkiej Brytanii zamierza wziąć udział w wyborachRekordowa liczba 97 859 Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii zarejestrowała się, aby wziąć udział w niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu - poinformowała ambasada RP w Londynie.
Dodaj komentarz
 
Strona 1 z 340