Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania
T. May: Zapewniamy, że obywatele UE będą mogli zostać i zachować dotychczasowe świadczenia
wtorek, 22 stycznia 2019 10:01
T. May: Zapewniamy, że obywatele UE będą mogli zostać i zachować dotychczasowe świadczeniaW Wielkiej Brytanii rozpoczęły się testy systemu służącego do rejestracji 3,5 miliona obywateli państw Unii Europejskiej mieszkających w Wielkiej Brytanii.
Dodaj komentarz
 
Premier przedstawiła plan B ws. Brexitu. Ciorbyn: Czuję się jak w Dniu Świstaka
wtorek, 22 stycznia 2019 07:49
Premier przedstawiła plan B ws. Brexitu. Ciorbyn: Czuję się jak w Dniu ŚwistakaPremier przedstawiła tak zwany plan B ws. Brexitu stworzony Po tym jak brytyjski rząd nie poprał w zeszłym tygodniu wynegocjowanej przez rząd Theresy May.
Dodaj komentarz
 
Nie będzie opłat za rejestracje dla obywateli UE chcących pozostać w Wielkiej Brytanii po Brexicie
wtorek, 22 stycznia 2019 07:30
Nie będzie opłat za rejestracje dla obywateli UE chcących pozostać w Wielkiej Brytanii po BrexicieBrytyjski rząd wycofał się z planowanych wcześniej opłat za rejestrację obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii, aplikujących o status osoby osiedlonej.
Dodaj komentarz
 
Eksplozja samochodu w Irlandii Północnej. Policja opublikowała nagranie z momentu wybuchu
poniedziałek, 21 stycznia 2019 10:05
Eksplozja samochodu w Irlandii Północnej. Policja opublikowała nagranie z momentu wybuchuPolicja z Londonderry opublikowała nagranie, na którym widać moment eksplozji samochodu zaparkowanego przed budynkiem miejscowego sądu.
Dodaj komentarz
 
Brexit: Loty na Wyspy rzadsze, a to znaczy, że droższe
poniedziałek, 21 stycznia 2019 07:53
Brexit: Loty na Wyspy rzadsze, a to znaczy, że droższeMiędzynarodowe zrzeszenie linii lotniczych IATA wydało oświadczenie informujące, że niepewna sytuacja dotycząca brexitu spowodują zmniejszenie liczy lotów z Wielkiej Brytanii do krajów unii europejskiej i wzrostu ich cen.
Dodaj komentarz
 
Trzech mężczyzn skazanych za zamordowanie pięciu osób w wybuchu w Żabce w Leicester
sobota, 19 stycznia 2019 08:23
Trzech mężczyzn skazanych za zamordowanie pięciu osób w wybuchu w Żabce w LeicesterTrzech mężczyzn zostało skazanych na więzienie za zamordowanie pięciu osób, poprzez spowodowanie wybuchu w sklepie Żabka, w Leicester, w celu wyłudzenia odszkodowania.
Dodaj komentarz
 
Tusk rozmawiał z May o następnych krokach Wielkiej Brytanii ws. Brexitu
sobota, 19 stycznia 2019 08:04
Tusk rozmawiał z May o następnych krokach Wielkiej Brytanii ws. BrexituDonald Tusk napisał wczoraj na Twitterze, że przeprowadził rozmowę telefoniczną z premier Wielkiej Brytanii Theresą May podczas, której omówił, kolejne kroki po stronie brytyjskiej, w sprawie Brexitu.
Komentarze (1)
 
Farage do zwolenników: Przygotujcie się do drugiego referendum
piątek, 18 stycznia 2019 11:00
Farage do zwolenników: Przygotujcie się do drugiego referendumByły przewodniczący Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) Nigel Farage powiedział do zwolenników brexitu aby się przygotowali na drugie referendum.
Komentarze (1)
 
Jest dokument brytyjskiego rządu dotyczący drugiego referendum ws. Brexitu
piątek, 18 stycznia 2019 08:17
Jest dokument brytyjskiego rządu dotyczący drugiego referendum ws. BrexituWedług Politico w tym tygodniu w czasie spotkań parlamentarzystów z ministrami rządu Theresy May, został przedstawiony dokument dotyczący organizacji drugiego referendum w sprawie brexitu.
Dodaj komentarz
 
Polak ukarany za zniszczenie drzwi w polskim sklepie
piątek, 18 stycznia 2019 08:08
Polak ukarany za zniszczenie drzwi w polskim sklepiePijany Polak próbował wywarzyć i w konsekwencji rozbił szybę w drzwiach polskiego sklepu spożywczego w Hanley.
Dodaj komentarz
 
50 mln euro na złagodzenie skutków twardego Brexitu. Francja wprowadza specjalne prawo
piątek, 18 stycznia 2019 06:24
50 mln euro na złagodzenie skutków twardego Brexitu. Francja wprowadza specjalne prawoFrancuski rząd wdraża plan wart 50 milionów euro, który pomoże przygotować się na opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię bez umowy.
Dodaj komentarz
 
Twardego brexitu nie będzie - obiecuje Hammond
czwartek, 17 stycznia 2019 14:15
Twardego brexitu nie będzie - obiecuje HammondBrytyjski kanclerz skarbu Philip Hammond, na telekonferencji z przedstawicielami wielkiego biznesu, obiecał, że groźba twardego brexitu zniknie w ciągu kilku dni.
Dodaj komentarz
 
T. May: Będziemy kontynuować prace nad opuszczeniem Unii Europejskiej
czwartek, 17 stycznia 2019 09:14
T. May: Będziemy kontynuować prace nad opuszczeniem Unii EuropejskiejIzba Gmin odrzuciła wniosek o wotum nieufności dla rządu Theresy May. Brytyjską premier poparło 325 posłów, przeciw było 306.
Dodaj komentarz
 
Wniosek o wotum nieufności dla rządu Theresy May odrzucony
środa, 16 stycznia 2019 19:30
Wniosek o wotum nieufności dla rządu Theresy May odrzuconyBrytyjska Izba Gmin zagłosowała w środę wieczorem przeciwko złożonemu przez opozycyjną Partię Pracy wnioskowi o wyrażenie wotum nieufności dla rządu Theresy May.
Dodaj komentarz
 
Ryzyko wyjścia z Unii bez umowy jest wysokie jak nigdy
środa, 16 stycznia 2019 12:44
Ryzyko wyjścia z Unii bez umowy jest wysokie jak nigdyGłówny Negocjator do spraw związanych z opuszczeniem UE przez Wielką Brytanię, Michel Barnier powiedział, że ryzyko twardego brexitu jest większe niż kiedykolwiek.
Dodaj komentarz
 
Strona 1 z 307