Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Polska/Świat
Wiadomości z Polski i ze Świata
Niemcy wprowadzą lockdown dla niezaszczepionych
czwartek, 02 grudnia 2021 14:48
Niemcy wprowadzą lockdown dla niezaszczepionychOsoby, które nie zostały zaszczepione w Niemczech, będą miały zakaz wchodzenia do nieistotnych sklepów, barów i uczestniczenia w wydarzeniach w ramach nowych restrykcji koronawirusowych.
Dodaj komentarz
 
Francja wprowadza ograniczenia w podróżach. Dotkną mieszkańców Wielkiej Brytanii
środa, 01 grudnia 2021 13:40
Francja wprowadza ograniczenia w podróżach. Dotkną mieszkańców Wielkiej BrytaniiOsoby podróżujące do Francji spoza UE będą musiały okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.
Dodaj komentarz
 
Polska wprowadza nowe zasady kwarantanny dla podróżnych spoza strefy Schengen
poniedziałek, 29 listopada 2021 14:14
Polska wprowadza nowe zasady kwarantanny dla podróżnych spoza strefy SchengenPolski rząd wprowadza nowe obostrzenia, które mają pomóc w walce z koronawirusem i jego nowym wariantem Omikronem.
Dodaj komentarz
 
Zamieszki w ośrodku dla uchodźców w Polsce. Interweniowała policja
piątek, 26 listopada 2021 14:32
Zamieszki w ośrodku dla uchodźców w Polsce. Interweniowała policjaW strzeżonym ośrodku w Wędrzynie, gdzie ok. 600 migrantów oczekuje na decyzję administracyjną dotyczącą ich statusu, wybuchł bunt - potwierdziła por. Anna Michalska, rzeczniczka Straży Granicznej.
Dodaj komentarz
 
Nowy, bardziej groźny, wariant koronawirusa został już wykryty w Izraelu
piątek, 26 listopada 2021 10:14
Nowy, bardziej groźny, wariant koronawirusa został już wykryty w IzraeluWedług najnowszych doniesień nowy wariant zidentyfikowany w Afryce Południowej został wykryty też w Izraelu.
Dodaj komentarz
 
Kolejny europejski kraj wprowadza lockdown
piątek, 26 listopada 2021 07:31
Kolejny europejski kraj wprowadza lockdownPortugalia stała się najnowszym krajem europejskim, który ogłosił powrót ograniczeń dotyczących Covid-19.
Dodaj komentarz
 
Wykryto nowy, groźny, wariant koronawirusa, który może wywołać infekcje na całym świecie
czwartek, 25 listopada 2021 12:48
Wykryto nowy, groźny, wariant koronawirusa, który może wywołać infekcje na całym świecieW Botswanie zidentyfikowano nowy wariant koronawirusa, który zdołał przedostać się do RPA i Hongkongu.
Dodaj komentarz
 
Rozpędzony samochód staranował uczestników parady bożonarodzeniowej w Wakuesha w USA. 5 osób nie żyje
poniedziałek, 22 listopada 2021 14:17
Rozpędzony samochód staranował uczestników parady bożonarodzeniowej w Wakuesha w USA. 5 osób nie żyjeCo najmniej pięć osób nie żyje a około 40 jest rannych, po tym jak w mieście Waukesha w stanie Wisconsin samochód staranował uczestników świątecznej parady bożonarodzeniowej.
Dodaj komentarz
 
Miała fałszywe zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19. Przyznała się, gdy nie mogła już samodzielnie oddychać
niedziela, 21 listopada 2021 14:28
Miała fałszywe zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19. Przyznała się, gdy nie mogła już samodzielnie oddychaćDo szpitala w Bolesławcu na Dolnym Śląsku trafiła pacjentka zakażona koronawirusem.
Dodaj komentarz
 
Austria wprowadza kolejny lockdown. Wielotysięczny protest w Wiedniu
niedziela, 21 listopada 2021 11:52
Austria wprowadza kolejny lockdown. Wielotysięczny protest w WiedniuOkoło 30 tys. ludzi protestowało na ulicach Wiednia przeciwko planom wprowadzenia w Austrii kolejnego lockdownu, który ma zacząć obowiązywać od poniedziałku (22.11).
Dodaj komentarz
 
Donald Tusk przekroczył prędkość. Zatrzymano mu prawo jazdy
niedziela, 21 listopada 2021 09:05
Donald Tusk przekroczył prędkość. Zatrzymano mu prawo jazdyDonald Tusk został zatrzymany na drodze w terenie zabudowanym w Wiśniewie koło Mławy. Przekazano, że jechał 107 km/h.
Dodaj komentarz
 
Protest przeciwko obostrzeniom w Rotterdamie. Padły strzały, siedem osób rannych
sobota, 20 listopada 2021 12:26
Protest przeciwko obostrzeniom w Rotterdamie. Padły strzały, siedem osób rannychProtesty i zamieszki w centrum Rotterdamu w Holandii. Setki demonstrantów domagało się zniesienia nowych obostrzeń, jakie obowiązują od ubiegłej soboty w związku z rosnącą liczbą zachorowań na Covid-19.
Dodaj komentarz
 
Pierwszy unijny kraj wprowadza obowiązek szczepień przeciw Covid-19 i pełny lockdown
piątek, 19 listopada 2021 15:40
Pierwszy unijny kraj wprowadza obowiązek szczepień przeciw Covid-19 i pełny lockdownOd poniedziałku w Austrii zacznie obowiązywać pełny lockdown.
Dodaj komentarz
 
Brytyjska kompania wojsk inżynieryjnych pomoże naprawiać zasieki na granicy z Białorusią
czwartek, 18 listopada 2021 14:46
Brytyjska kompania wojsk inżynieryjnych pomoże naprawiać zasieki na granicy z BiałorusiąSzef MON Mariusz Błaszczak spotkał się z sekretarzem obrony Wielkiej Brytanii Benem Wallace'm w Bemowie Piskim w województwie warmińsko-mazurskim.
Dodaj komentarz
 
Irlandia przywraca restrykcje mimo zaszczepienia 93 proc. dorosłych
środa, 17 listopada 2021 13:42
Irlandia przywraca restrykcje mimo zaszczepienia 93 proc. dorosłychW związku z ponownie rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem rząd Republiki Irlandii ogłosił we wtorek przywrócenie niektórych restrykcji.
Dodaj komentarz
 
Strona 1 z 79