Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wiadomości z Polski i ze Świata
Rosyjscy dowódcy „strzelają do rannych żołnierzy”, zamiast ich leczyć
poniedziałek, 16 maja 2022 14:58
Rosyjscy dowódcy „strzelają do rannych żołnierzy”, zamiast ich leczyćRanni żołnierze rosyjscy są częściej rozstrzeliwani niż leczeni, ujawniły pojmane oddziały.
Dodaj komentarz
 
McDonald's po 32 latach na zawsze wycofuje się z Rosji
poniedziałek, 16 maja 2022 13:13
McDonald's po 32 latach na zawsze wycofuje się z RosjiMcDonald's poinformował, że po 32 latach na zawsze wycofa się z Rosji i zaczął sprzedawać swoje restauracje w tym kraju.
Dodaj komentarz
 
Rosja grozi rozmieszczeniem broni jądrowej w przypadku pojawienia się baz NATO w Finlandii
poniedziałek, 16 maja 2022 07:47
Rosja grozi rozmieszczeniem broni jądrowej w przypadku pojawienia się baz NATO w FinlandiiRosyjska telewizja państwowa poinformowała, że ​​Moskwa może rozmieścić taktyczną broń jądrową na swoich europejskich granicach, jeśli Finlandia i Szwecja zezwolą na tworzenie baz wojskowych na swoim terytorium po przystąpieniu do NATO.
Dodaj komentarz
   
Finlandia rozpoczęła procedurę wejścia do NATO, mimo gróźb Rosji
poniedziałek, 16 maja 2022 07:10
Finlandia rozpoczęła procedurę wejścia do NATO, mimo gróźb RosjiFinlandia oficjalnie ogłosiła plany przystąpienia do NATO, pomimo narastających ostrzeżeń ze strony Rosji.
Dodaj komentarz
 
Rosja straciła jedną trzecią żołnierzy na Ukrainie
poniedziałek, 16 maja 2022 06:38
Rosja straciła jedną trzecią żołnierzy na UkrainieWedług brytyjskiego wywiadu wojskowego Władimir Putin mógł już stracić jedną trzecią swoich żołnierzy na Ukrainie, a jego inwazja jest powstrzymywana przez silny opór.
Dodaj komentarz
 
Ukraina wygrała Eurowizję. Zełenski zapowiada, że kolejny konkurs będzie w … Mariupolu
niedziela, 15 maja 2022 08:45
Ukraina wygrała Eurowizję. Zełenski zapowiada, że kolejny konkurs będzie w … MariupoluWczoraj odbył się wielki finał Eurowizji, który wygrał zespół Kalush Orchestra z Ukrainy.
Dodaj komentarz
 
Pierwszy rosyjski żołnierz oskarżony o zbrodnie wojenne na Ukrainie
sobota, 14 maja 2022 08:12
Pierwszy rosyjski żołnierz oskarżony o zbrodnie wojenne na Ukrainie21-letni rosyjski żołnierz jest pierwszym, który stanął przed sądem za zbrodnie wojenne na Ukrainie, oskarżony o postrzelenie w głowę nieuzbrojonego 62-letniego mężczyzny.
Dodaj komentarz
   
Polska znowu najbardziej homofobicznym krajem Unii Europejskiej
piątek, 13 maja 2022 18:47
Polska znowu najbardziej homofobicznym krajem Unii EuropejskiejW najnowszym raporcie ILGA-Europe prezentującym stan równouprawnienia osób LGBT+ w poszczególnych krajach Starego Kontynentu Polska zajęła 43. miejsce na 49.
Dodaj komentarz
 
Prezydent Turcji przeciwny wejściu Finlandii i Szwecji do NATO
piątek, 13 maja 2022 15:58
Prezydent Turcji przeciwny wejściu Finlandii i Szwecji do NATOPrezydent Recep Tayyip Erdoğan stwierdził, że Turcja prawdopodobnie nie oceni pozytywnie planów, aby Szwecja i Finlandia, dołączyły do NATO.
Dodaj komentarz
 
Rosja wydała przerażające ostrzeżenie. Grozi krokami odwetowymi, jeśli Finlandia przystąpi do NATO
czwartek, 12 maja 2022 14:48
Rosja wydała przerażające ostrzeżenie. Grozi krokami odwetowymi, jeśli Finlandia przystąpi do NATOKreml poinformował, że decyzja Finlandii o ubieganiu się o członkostwo w NATO jest „zdecydowanie” zagrożeniem dla Rosji i wydał mrożące krew w żyłach ostrzeżenie, że spotka to się z „krokami odwetowymi”.
Dodaj komentarz
   
Trwają ogromne manewry NATO w Polsce - Defender Europe 2022
środa, 11 maja 2022 19:15
Trwają ogromne manewry NATO w Polsce - Defender Europe 2022Trwają intensywne ćwiczenia wojskowe na poligonie w Drawsku Pomorskim Defender Europe 2022.
Dodaj komentarz
 
Szok! Pasażer wylądował samolotem po tym, jak pilot stracił przytomność
środa, 11 maja 2022 12:27
Szok! Pasażer wylądował samolotem po tym, jak pilot stracił przytomnośćPasażer samolotu, który nie miał żadnego doświadczenia w lataniu, bezpiecznie wylądował małym samolotem Cessna po tym, jak pilot stracił przytomność.
Dodaj komentarz
 
„Macie krew na rękach”. Rosyjska telewizja zhakowana w Dzień Zwycięstwa
poniedziałek, 09 maja 2022 14:58
„Macie krew na rękach”. Rosyjska telewizja zhakowana w Dzień ZwycięstwaPodczas gdy Kreml świętował dzień zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami, zhakowano rosyjskie państwowe kanały telewizyjne, aby wyświetlały wiadomości informujące widzów, że ich ręce są „splamione ukraińską krwią”.
Dodaj komentarz
   
Ambasador Rosji oblany czerwoną farbą w Warszawie
poniedziałek, 09 maja 2022 14:16
Ambasador Rosji oblany czerwoną farbą w WarszawieAmbasador Rosji Siergiej Andriejew został oblany czerwoną substancją podczas próby złożenia wieńca na Cmentarzu-Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Dniu Zwycięstwa. Doszło do przepychanek.
Dodaj komentarz
 
Władimir Putin twierdzi, że Zachód „planował inwazję na Rosję”
poniedziałek, 09 maja 2022 09:24
Władimir Putin twierdzi, że Zachód „planował inwazję na Rosję”Podżegający do wojny prezydent Rosji Władimir Putin stwierdził dziś, że Rosja przeprowadziła „prewencyjny” atak na Ukrainę i bronił swojej wojny podczas przemówienia w dniu zwycięstwa.
Dodaj komentarz
 
Auto stało w garażu, obok którego wybuchł pocisk. Zdewastowanym pojazdem z Ukrainy uciekła rodzina
wtorek, 03 maja 2022 09:18
Auto stało w garażu, obok którego wybuchł pocisk. Zdewastowanym pojazdem z Ukrainy uciekła rodzinaNa warszawskim Grochowie stoi zniszczony samochód na ukraińskich numerach rejestracyjnych.
Dodaj komentarz
 
Rosyjska TV straszy III wojną światową i atakami nuklearnymi
piątek, 29 kwietnia 2022 08:19
Rosyjska TV straszy III wojną światową i atakami nuklearnymiRosyjskie telewizje propagandowe coraz częściej i odważniej sugerują atak Rosji na państwa NATO.
Dodaj komentarz
   
Nie będzie paraliżu polskiego nieba. Kontrolerzy i PAŻP osiągnęli tymczasowe porozumienie
czwartek, 28 kwietnia 2022 14:05
Nie będzie paraliżu polskiego nieba. Kontrolerzy i PAŻP osiągnęli tymczasowe porozumienieKontrolerzy osiągnęli tymczasowe porozumienie z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej, które pozwoli zachować ciągłość ruchu lotniczego nad Polską do 10 lipca.
Dodaj komentarz
 
Ryanair, Wizz Air, LOT: Paraliż Polskich lotnisk coraz bliżej. Porty regionalne będą działały planowo
czwartek, 28 kwietnia 2022 07:42
Ryanair, Wizz Air, LOT: Paraliż Polskich lotnisk coraz bliżej. Porty regionalne będą działały planowoJuż tylko dwa dni zostały Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej na porozumienie się z kontrolerami lotów.
Dodaj komentarz
 
Ryanair, Wizz Air, LOT: Około 300 lotów dziennie zostanie w Polsce anulowanych, jeśli nie dojdzie do porozumienia
środa, 27 kwietnia 2022 09:11
Ryanair, Wizz Air, LOT:  Około 300 lotów dziennie zostanie w Polsce anulowanych, jeśli nie dojdzie do porozumieniaJeśli nie dojdzie do porozumienia naszym wąskim gardłem jest liczba kontrolerów, którzy będą w pracy, nadzorujących część przelotów nad Polską, ale przede wszystkim kwestie startów i lądować z lotniska Chopina w Warszawie i z lotniska w Modlinie – powiedział prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson.
Dodaj komentarz
 
Strona 1 z 65