Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

02 listopada 2023 11:00 - 24 grudnia 2023 21:00

(Zapisz w kalendarzu)

Victoria Square Birmingham

Frankfurt Christmas Market 2023 w Birmingham
Niemiecki jarmark bożonarodzeniowy w Birmingham, znany również jako Birmingham Frankfurt Christmas Market, to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń sezonu świątecznego w Wielkiej Brytanii.

W tym roku jarmark będzie otwarty od 2 listopada do 24 grudnia, co oznacza, że mieszkańcy i turyści będą mieli 53 dni na zanurzenie się w świątecznej atmosferze.

Serce jarmarku znajduje się wokół Victoria Square, tuż obok ratusza i sali koncertowej.

Jarmark rozciąga się również wzdłuż New Street, w kierunku największego na świecie sklepu Primark i centrum handlowego Bullring.

Dojście pieszo z dworców Birmingham New Street i Birmingham Snow Hill jest bardzo proste, a dla tych, którzy wybierają się samochodem, w okolicy jest wiele parkingów.
Godziny otwarcia
W tym roku godziny otwarcia będą różne w zależności od dnia tygodnia:
• od poniedziałku do czwartku: 11:00–21:00
• piątki: 11:00–21:30
• soboty: 10:00–21:30
• niedziele: 10:00–21:00
Jedynym wyjątkiem jest niedziela Remembrance Sunday, która w tym roku przypada na 12 listopada.
Tego dnia jarmark otworzy się o godzinie 13:00 i zamknie o standardowej godzinie 21:00.

Na jarmarku będzie można spróbować różnych potraw i napojów, od gofrów i naleśników, przez grzane wino i niemieckie piwo, aż po chleb czosnkowy z salami czy kiełbaski Bratwurst.

Chociaż dokładne ceny na 2023 rok nie są jeszcze znane, można się spodziewać, że będą one wyższe niż w poprzednim roku. W 2022 roku za kiełbaskę i piwo trzeba było zapłacić 12,50 funta.

Jeżeli preferujesz mniej zatłoczone miejsca, najlepiej odwiedzić jarmark w dni powszednie. Natomiast weekendy są najbardziej zatłoczone.

Jeżeli planujesz spędzić w Birmingham więcej czasu, w okolicy jest wiele hoteli, zarówno luksusowych, jak i bardziej ekonomicznych. Możesz również rozważyć wynajem Airbnb.

Jeżeli wybierasz się samochodem, pamiętaj o opłatach za strefę czystego powietrza. Kosztuje to 8 funtów dziennie. W centrum miasta jest wiele opcji parkingowych w różnych cenach.
Wezmę udział

Osoby , które wezmą udział w wydarzeniu

Brak potwierdzonych uczestników.

Victoria Square Birmingham

victoria square, 1 Victoria Square, Birmingham B2, Wielka Brytania
Pokaż trasę

Jarmarki, festyny    |    Victoria Square Birmingham