odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez clinic » 20 kwi 2010, 14:57 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

witam , ja mam troche inny problem , mianowicie przewidywany lot mam miec w srode (21.04) o 16.35 z east midlands do lodzi , na stronie ryanair podane jest ze nie lataja do 21.04 ale do godziny 13 , jest podana tez tabela odwolanych lotow na ktorej nie widnieje moj (moze nie jest na bierzaco aktualizowana) lot , kiedy sprawdzam rezerwacje lotu wszystko jest ok , tyle ze dzis dostalem mail o tresci :
Szanowni Państwo,

Serdecznie przepraszamy, że w dniach 15-21 kwietnia 2010, Państwa lot zostal odwołany.
W związku z zamknięciem przestrzeni powietrznej w Europie spowodowanej wybuchem wulkanu na Islandii, Państwa lot został odwołany.

Kliknij tutaj, aby zmienić rezerwację lotu

https://www.bookryanair.com/.....

UBIEGANIA SIĘ O ZWROT ONLINE: Klienci, którzy są zarezerwowane na każdym z poniżej lotów, którzy chcą zrezygnować i żądać pełnego zwrotu niewykorzystanych na lot (s) może to zrobić bezpośrednio klikając na poniższy link i podając wymagane dane. Zwroty będą przetwarzane w 20 dni roboczych powrót do formy płatności wykorzystane do zapłacenia za rezerwację.

Kliknij tutaj, aby ubiegać się o zwrot odwołany lot

http://schchng.ryanair.com/....

Kliknij tutaj za pisemną informację o przepisach na temat odszkodowania i pomocy zgodnie z rozporządzeniem UE rozporządzenie (WE) nr 261/2004

po jakiejs godzinie ten sam , z linku ktory jest w mailu pokazuje sie moja rezerwacja lecz nie moge zmienic daty wylotu bo mam informacje:

unfortunately you are not permitted to make changes to this reservation because your flight have already flown , are due to depart within 4 hours or you have already chacked in for your flight . to manage your booking please click " nevermind" at the bottom of the page

dokonalem odprawy jakies 2 dni temu , nie bardzo wiem jak to rozumiec bo lot nie jest anulowany z tego co widze na stronie a oni wysylaja mi takie maile , jakis pomysl jak to ugryzc ?

ps. po odprawie dostalem mail z informacja : Confirmed Reservation Number: oraz jak z bagazem stoi sprawa

clinic
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Dołączył: 1 sty 2010, 13:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 20 kwi 2010, 15:02 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

wedlug mnie jak wyslali maila,ze lot odwolany to niewazne, ze akurat jest po 13tej, mysle,ze sie nie odbedzie,
moze zadzown na lotnisko?
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez clinic » 20 kwi 2010, 15:13 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

no tak ale chyba jest dosc istotne ze do 13 po cos ustalili ta godzine , moze wlasnie po to ze np po 13 jesli beda lepsze warunki to beda latac , a w mailu nie dostalem nic konkretnego ze akurat moj nr lotu , nic typu nr , skad lece itd , to gola i oschla informacja , no i w tabeli odwolanych lotow na 21 kwietnia nie ma podanego mojego .

clinic
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Dołączył: 1 sty 2010, 13:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 20 kwi 2010, 15:34 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

Hmm,
ja w niedziele dostalm maila,ze moj lot na wtorek jest odwolany
tresc taka sama jak Twojego maila, ale podane nazwiska pasazerow, nr lotu itd
dziwne,ze w Twoim tego nie bylo.....na pewno?na samym dole nie nic takiego?:))

wedlug mnie to co pisza osobiscie do Ciebei jest wazniejsze niz to co pisza ogolnie na stronie, ale moge sie mylic

najlepiej to zadzwonic do Ryanaira

sama jestem ciekawa
napisz prosze jak to sie potoczy dalej

[ Dodano: Wto Kwi 20, 2010 16:43 ]
aaaaa zapomnialam napisac
ja tego maila w niedziele o odwolanym locie wtorkowym dostalam jak na sttronie Ryanaira bylo info, ze nie lataja do poniedzialku
takze dlatego uwazzam,ze lotu nie bedzie
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez clinic » 20 kwi 2010, 15:44 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

no to sie wyjasnilo , na stronie wlasnie zmienili informacje i jest teraz :
Ryanair Flight Cancellations Update - 15:00hrs Tue 20th April

ale w innej informacji jest tez juz dodana druga tabelka na 22 kwietnia , w tej z 21 zrobili aktualizacje i jest juz moj lot :/ czyli odwolany zostal. @#%@

na kiedy masz nastepny lot?

clinic
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Dołączył: 1 sty 2010, 13:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 20 kwi 2010, 15:51 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

na czwartek

gdzie ta tabela na 22ego?
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez clinic » 20 kwi 2010, 15:55 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

http://www.ryanair.com/en/news/ryanair- ... e-20-april tu jedna informacja
http://www.ryanair.com/pl/notices/gops/ ... E-22APR-GB a tu tabelka , sprawdz czy twoj kolejny lot ten wlasnie na czwartek tez jest anulowany po raz kolejny i skad do kad lecisz ?

jeszcze jedno pytanie , mialas dokonana odprawe ? przed pierwsza zmiana daty ? czy nie bylas odprawiona i ci anulowali lot ? bo teraz nie wiem czy jak z tego linku w mailu co mam , wybiore zmiane lotu to czy poniose koszta dodatkowe za zmiane daty ? czy nie

clinic
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Dołączył: 1 sty 2010, 13:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 20 kwi 2010, 16:31 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

bylam po odprawie dlatego musialam dzownic ,zeby zmienic date lotu (nie da sie na stronie)
zmiana daty jest za darmo

ja teraz juz nic nie wiem, bo moj lot to rzym - krakow i na razie go nie odwolali... czekam
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez clinic » 20 kwi 2010, 16:36 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

ja tez bylem po odprawie i wczesniej przed poludniem nie moglem zmienic lotu , teraz tak , zmienilem wylot na piatek i chyba poszlo , chociaz w tym formularzu nie wyswietla mi sie okienko "potwierdzono" wiec nie mam 100% pewnosci i maila tez nie dostalem zadnego o zmianie jeszcze

clinic
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Dołączył: 1 sty 2010, 13:25
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez nom » 20 kwi 2010, 19:53 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

ann11281 napisał(a):
nom napisał(a):ubezpieczenie jest obowiązkowe jeśli bierzesz torbę rejestrowaną

Nieprawda -( jesli mowa o Ryanair. )


nie prawdą jest to, że nie jest obowiązkowe ubezpieczenie jeżeli tylko torba podręczna.

nom
Raczkujący
 
 
Posty: 73
Dołączył: 28 sty 2010, 15:15
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 20 kwi 2010, 20:28 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

nom napisał(a):
ann11281 napisał(a):
nom napisał(a):ubezpieczenie jest obowiązkowe jeśli bierzesz torbę rejestrowaną

Nieprawda -( jesli mowa o Ryanair. )


nie prawdą jest to, że nie jest obowiązkowe ubezpieczenie jeżeli tylko torba podręczna.


to chyba nie zauwazyles opcji Bez ubezpieczenia podroznego, jest napisane wyraznie Jeśli NIE chcesz wykupić ubezpieczenia podróżnego, wybierz z menu rozwijanego opcję Bez ubezpieczenia podróżnego

sprawdz zanim zaczniesz mieszac
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 20 kwi 2010, 21:41 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

A zanotowaliście, ze dziś rano zbył kolejny wybuch? Więc podejrzewam że i następne dni będą odwołane.
Współczuję

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez clinic » 21 kwi 2010, 10:01 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

czy ktos posiada nr tel do ryanair zeby zapytac jak z lotami , sa wznowione , ale nie wiem czy moj ten moze czasem , czy jednak nie .

clinic
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Dołączył: 1 sty 2010, 13:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 21 kwi 2010, 11:41 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

Aby porozmawiać z agentem, zadzwoń na numer:

0871 246 0000 - Linia anglojęzyczna - 0.10 £/min
Koszt połączenia z telefonu komórkowego lub innych sieci może być wyższy. Linia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:45 GMT. Linia nieczynna w sobotę i niedzielę.

Pomoc w nagłych wypadkach:
Jeśli wystąpił problem dotyczący korzystania z witryny lub potrzebujesz pomocy w dokonaniu rezerwacji online i chcesz porozmawiać z agentem, zadzwoń na numer:

0905 566 0000 - Linia anglojęzyczna - 1.00 £/min
Koszt połączenia z telefonów komórkowych oraz stacjonarnych może się różnić w zależnosci od operatora.
Linia czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 - 19:00 GMT oraz w niedzielę w godzinach 9:00 - 17:00
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 24 kwi 2010, 10:44 Re: odwołane loty z powodu wybuchu wulkanu

Kurde. ja to normalnie jestem jasnowidzem.
Jakiś czas temu oglądałam program Air crash investigation na NatGeo właśnie o tym przypadku nad indonezją kiedy to samolot wleciał w chmurę pyłu wulkanicznego i zatrzymały mu się silniki. Nie mam pojęcia jakim cudem akurat ten program mi się przypomniał i opowiadałam o nim rodzicom , a na drugi dzień wybuchł wulkan na Islandii i odwołali mi lot :roll:

U mnie odbyło się prawie bezboleśnie. Najpierw się denerwowałam, jak przedostanę się przez całą Warszawę na lotnisko ( miałam lecieć w zeszłą sobotę - uroczystości pogrzebowe, Wawa zablokowana), a potem okazało się ,że nigdzie nie polecę.
Już w piątek na infolinii pani powiedziała że by śledzić sytuację i jeśli o 7 rano w dzień wylotu sytuacja nie zmieni się, dostanę zwrot pieniędzy, albo zmianę rezerwacji. Wiadomo, zwrot kasy nie był mi potrzebny, bo po prostu potrzebowałam się jakoś dostać do domu. Już nawet na wszelki wypadek sprawdzałam pociągi i autobusy.
W sobotę po 2 godzinach na telefonie, udało nam się zmienić rezerwację na... piątek tydzień później. Przymusowy tydzień wakacji.
Tak więc wczoraj przyleciałam i już jestem :-)
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI