Zakaz wymiany starych okien na nowe?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez kalafiori » 17 mar 2012, 08:32 Zakaz wymiany starych okien na nowe?

Spotkałem się w opinii wielu Anglików, którzy mieszkają w bardzo starych domach, że pomimo iż są właścicielami swych domów, to nie wolno im wymieniać okien ani drzwi pomimo że tego by chcieli.
Szukałem w internecie coś na ten temat, ale nic nie znalazłem.

Koniecznie chciałbym dowiedzieć się czy jest to prawda?

Wiem że są budynki historyczne, i w nich nawet nie wolno robić żadnych większych modernizacji w środku ani na zewnątrz. Np. jeden znajomy Anglik ze strychu zrobił 3 pokoje dla swych dzieci, i mówił mi że zrobił to całkiem nielegalnie bo gdy chciał w urzędzie pozwolenie to mu nie dano.
Jednak mnie najbardziej interesuje kwestia wymiany na nowe starych okien ( ewentualnie też drzwi ).
Może jakiś przepis zabrania tylko powiększania otworu w ścianie do którego mielibyśmy wstawiać nowe okna, a w przypadku zamówienia okna tego samego rozmiaru można by było to uczynić?

Nie mam pojęcia dlatego proszę o opinie.

Jeśli ktoś prócz swej prywatnej opinii, napotkał też na jakiś artykuł w internecie, to bardzo prosił bym do niego link.

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 gru 2008, 14:29
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 17 mar 2012, 09:30 Re: Zakaz wymiany starych okien na nowe?

Nie wiem jak tutaj, w Polsce to wygląda tak, ze nie ma zakazu jako takiego, tylko są obostrzenia, co do wyglądu. To znaczy możesz wymienić, ale na takie, które nie "popsują" wyglądu/charakteru budynku.
A tutaj? Po tym co widzę na ulicach to wydawało mi się, że robią co chcą...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 17 mar 2012, 09:43 Re: Zakaz wymiany starych okien na nowe?

Angole ogólnie nie dbają o swoje domy i wymyślają różne preteksty, by czegoś nie naprawiać. Zazwyczaj biorą się za remont jak już się chałupa rozsypuje.
Tutaj znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie. Czyli wynika z tego, że jeżeli dom jest na liście zabytków, czy coś podobnego, to wtedy potrzebne jest zezwolenie.
Pamiętać tylko trzeba, że cokolwiek robisz, musi być bezpieczne, czyli zgodnie z Building Regulations.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez kalafiori » 17 mar 2012, 10:01 Re: Zakaz wymiany starych okien na nowe?

Problem o jakim wspomniałem, dotyczy z tego co zauważyłem tylko wsie, a nie miast ( chociaż wiadomo ze w grę chodzi tutaj wiek a nie miejscowości ).
Zauważyłem że we wsiach stoją takie wolno stojące domki, jest ich bardzo wiele i zamieszkiwanie są przez Anglików. Niektórzy są bardzo zamożni, i czasem po skończonym ogólnym remoncie łatwo zauważyć przejeżdżając samochodem że okna nadal się rozsypują, :) nie mówiąc o drzwiach :)
Moje podejrzenia są takie że nawet zezwolenia nie da sie uzyskać, lub są one bardzo skomplikowane, lub jest tutaj jakiś inny haczyk, ale jaki?

kalafiori
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 19 gru 2008, 14:29
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 18 mar 2012, 13:39 Re: Zakaz wymiany starych okien na nowe?

Chyba jednak nie jest tak zle, znajoma mieszka w Londynie w dosc zabytkowej kamienicy i landlord wymienil jej okna niedawno, co lepsze tylko jej bo na jej zyczenie, moze reszte wymieni w innym terminie ale od jej prosby do wykonania (wliczajac opieszalosc Anglikow) nie zajelo to dlugo.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 19 mar 2012, 19:48 Re: Zakaz wymiany starych okien na nowe?

W budynkach zabytkowych wstawia się drugie okna wewnątrz. Na zewnątrz zostaje oryginalne okno.
Wiele starych kamienic tak ma. W Londynie i w Brum.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 21 mar 2012, 14:28 Re: Zakaz wymiany starych okien na nowe?

Szczerze mowiac to nie mam pojecia jak jej zrobili, bo nic nie mowila czy zostawiali stare, podpytam nastepnym razem, ale to chyba zalezy tez jak bardzo zabytkowa jest kamienica, w zwyklych szeregach wymienia sie bez problemu.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez mr duck » 21 mar 2012, 20:31 Re: Zakaz wymiany starych okien na nowe?

Tu w Anglii, wszystko musi byc na tip top. Architektura jest jednolita, taki sam kat nachylenia dachu, kolor dachu itp. to troche ma sens, ladnie sie te budynki prezentuja. W Polsce kazdy robi co chce, wiadomo, plany zagospodarowania przeszczennego pozwalaja na duze rozbieznosci (z sasiadem) np jeden ma dach zielony, a drugi niebieski, nastepny czerwony --- i jak to wyglada?? jak w cyrku.

mr duck
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 42
Dołączył: 19 mar 2012, 19:28
Lokalizacja: great barr
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 22 mar 2012, 05:05 Re: Zakaz wymiany starych okien na nowe?

Wiesz, może i
mr duck napisał(a):(...) plany zagospodarowania przeszczennego (...)

faktycznie są takie jakie mówisz, ale Plany Zagospodarowania Przestrzennego to już zupełnie inna bajka. Tak tylko z ciekawości się zapytam - czy kiedykolwiek przeglądałeś taki plan? Albo dostałeś pozwolenie na budowę czegokolwiek?
A z drugiej strony to ja wolę dachy czerwone, zielone, i w różowe kropki, niż tak wszystko na jedno kopyto. Pojechałbyś chociażby do Włoch i zobaczył jak kolorowo potrafi wyglądać miasteczko :)
A co do "bycia na tip top" to ja znam zupełnie inne zastosowanie tego zwrotu i jakoś nijak mi nie pasuje do twojej wypowiedzi. Bo czym innym jest bycie perfekcyjnym a zupełnie czym innym unifikacja/ujednolicenie. Ale to tak na marginesie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 22 mar 2012, 07:56 Re: Zakaz wymiany starych okien na nowe?

AdamBoltryk napisał(a):Nie wiem jak tutaj, w Polsce to wygląda tak, ze nie ma zakazu jako takiego, tylko są obostrzenia, co do wyglądu. To znaczy możesz wymienić, ale na takie, które nie "popsują" wyglądu/charakteru budynku.
A tutaj? Po tym co widzę na ulicach to wydawało mi się, że robią co chcą...

Pozdrawiam


nie zgodze sie z toba wiem z autopsji ze musisz zglosic wymiane okien i dzwi w polsce, oni albo dadza pozwolenie albo nie moja siostra mimo naprzykrzania sie, pisania pism, itd. czekala 4 lata na pozwolenie na wymiane okien i co najsmieszniejsze okna musialy wygladac dokladnie tak samo jak stare bo dom podchozil pod zabytek (tyle ze plastiki). tutaj ponoc jest tak samo musisz zglosic ze zamierzasz wymieniac i oni dadza pozwolenie albo nie. nie radze nic robic bez zezwolenia bo wiem ze jak sie dopatrza to kary nakladaja (w mieszkaniu ktorym mieszkam poprzedni wlasciciel zburzyl 2 m scianki bez zezwolenia przy sprzedazy mieszkania nalozyli na niego kare bo rzeczoznawca musial dom obejrzec)
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 22 mar 2012, 11:04 Re: Zakaz wymiany starych okien na nowe?

jo14189, potwierdziłaś moją wypowiedź, a nie ja zanegowałaś :) Skoro pozwolili na wymianę, to znaczy , że
AdamBoltryk napisał(a):(...) nie ma zakazu jako takiego, (...)


A skoro
jo14189 napisał(a):(...)czekala 4 lata na pozwolenie na wymiane okien(...)


znaczy, ze
AdamBoltryk napisał(a):(...)są obostrzenia,(...)


I jak pisałem:
AdamBoltryk napisał(a):(...) obostrzenia, co do wyglądu. To znaczy możesz wymienić, ale na takie, które nie "popsują" wyglądu/charakteru budynku.
(...)


To również potwierdziłaś:
jo14189 napisał(a):(...) i co najsmieszniejsze okna musialy wygladac dokladnie tak samo jak stare bo dom podchozil pod zabytek (tyle ze plastiki). (...)

Czasami w Polsce wymuszą w warunkach zabudowy np. okna drewniane albo skrzynkowe jak takie są obecnie.
Poza tym w Polsce jest też ważne, czy mieszkanie w bloku. Architekt miejski, czy tez spółdzielnia nie wyrażą zgody na to, żeby w bloku każde okno wyglądało inaczej. Albo, żeby każdy pomalował sobie balkon na dowolny kolor. To by dopiero była kakofonia kolorów :D Więc to nie tylko kwestia zabytków.

A tutaj - jak pisałem - zwróćcie uwagę (jak możecie) ile domów powstaje tak, że burzą WSZYSTKO z wyjątkiem ściany frontowej i do niej dobudowują resztę. Tak, żeby od przodu było jak po staremu a nowoczesność tylko z tyłu. Właśnie, żeby zachować wygląd. A z drugiej strony, gdyby te zakazy były takie mocne/ważne, to Londyn nie wyglądałby taka jak wygląda - idźcie chociażby na Trafalgar Square, gdzie stare budynki stoją ściana w ścianę z nowoczesnymi ze szkła i stali. I gdzie tu zachowanie charakteru zabudowy?

No więc jak - zgadzasz się w końcu ze mną, czy nie? :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI