Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Śmietniki na odpady domowe

Jak używać śmietników na odpady domowe

Kosze na śmieci, które trzymasz na zewnątrz domu mają szare wieka i są opróżnianie co tydzień. Musisz pamiętać, by wrzucać do nich jedynie odpady domowe. Standardowy kosz na śmieci powinien pomieścić trzy czarne worki ze śmieciami. (birmingham.gov.uk/commercialwaste)

Czego nie wolno wkładać do kosza

Ważne jest także, by nie znajdowały się w nich następujące rzeczy: odpady ogrodowe i pochodzące z budowy, czy remontu; przedmioty, które są przeznaczone do recyklingu; śmieci wytwarzane przez twoją firmę; ziemia oraz gruz, przedmioty elektryczne, baterie, drewno, azbest.

Trzeba pamiętać o tym, że jeśli śmieci nie zmieszczą się do kosza, nie wolno pakować ich w worki i ustawiać obok pojemnika w dniu ich odbioru, gdyż i tak nie zostaną zabrane.

Urząd miasta nie zajmuje się myciem koszy. O to trzeba zadbać we własnym zakresie. O wiele łatwiej jest utrzymać ich czystość, jeśli do środka włożymy duże plastikowe worki. Więcej informacji na temat recyklingu: www.birmingham.gov.uk/wasteservices

Odbiór śmieci

 Aby dowiedzieć się, kiedy śmieci są odbierane otrzymasz specjalny kalendarz wraz z ulotkami pakietu informacyjnego.

Pełny pojemnik powinien być ustawiony na skraju twojej posiadłości. Trzeba go wystawić najpóźniej o godzinie 6 w dniu odbioru bądź po 15:30 dnia poprzedniego. Zrób to tak, by nie przeszkadzał korzystającym z chodnika osobom.

Jeśli alejka jest dzielona przez większą liczbę osób, wszystkie kosze powinny być ustawione w jednym miejscu tak, by nie zawadzały nikomu. Zabierz swój pusty śmietnik tak szybko, jak to będzie możliwe.

Jeśli w twoim pojemniki znajdą się rzeczy, które nie powinny tam być, śmieci nie zostaną zabrane. Wciągnij kosz na teren swojej posiadłości i posegreguj wszystko dokładnie.

Jeśli osoby odbierające śmieci nie opróżniły twojego kosza z przyczyn niezależnych od nich (np. trwały roboty drogowe), pozostaw pojemnik na miejscu, pracownicy wrócą, kiedy to będzie możliwe. Jeśli natomiast twój śmietnik został przypadkowo pominięty, poinformuj o tym odpowiednie osoby. Śmieci zostaną zabrane najpóźniej do końca następnego dnia roboczego.(birmingham.gov.uk/refuse lub 0121 303 1112)

Wymiana lub nowy śmietnik

 Ważne jest, by zaznaczyć swoje śmietniki za pomocą numeru domu lub jakiegoś innego znaku, by nie zaginęły lub nie zostały zniszczone. Za dostarczenie każdego nowego kosza pobierana jest opłata administracyjna w wysokości 20 funtów.( birmingham.gov.uk/replacementbins).

Rodziny, gdzie liczba osób jest większa np.  6-8, mogą otrzymać większy kosz na śmieci - 240 litrowy zamiast 180. Rodziny, gdzie liczba mieszkańców jest 9+ otrzymają pojemnik wielkości 360 litrów.

Porady od West Midlands Fire Service oraz West Midlands Police

Wystawiaj swoje kosze tylko w porze odbioru śmieci. Ważne jest odpowiednie obsługiwanie kosza. Najlepiej używać do tego obu dłoni i pchać go przed sobą. Na niektórych nawierzchniach, takich jak żwir, łatwiej będzie go ciągnąć. Zawsze pilnuj tego, by pojemnik znajdował się poniżej ciebie i nigdy nie przeceniaj swoich możliwości. Najlepiej jest przemieszczać kosze pojedynczo.

Zabierz swój kosz od razu po opróżnieniu. Upewnij się, że jest bezpieczny. Najlepiej trzymać go za zamkniętą bramą. Nie blokuj koszem dróg ewakuacyjnych. Nie przepełniaj pojemników i dbaj o to, by śmieci nie były porozrzucane wokół nich.

 Jeśli to możliwe, trzymaj kosze z daleka od okien i drzwi, by zapewnić swojemu domowi większe bezpieczeństwo.

Ostatnia aktualizacja: piątek, 23 października 2015 08:22  
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube