Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

National Speed Awareness System

Co to jest The National Speed Awareness System?
The National Speed Awareness System jest to system, który ma na celu dokształcanie wszystkich kierowców, którzy popełnili wykroczenie, na specjalnych kursach. Został on wprowadzony przez policję w całej Wielkiej Brytanii, a uczestnictwo w nim pozwala uniknięcie trzech punktów karnych, a zapłatę tylko mandatu w wysokości £60.
Kto może iść na kurs?
Narodowy Program Speed Awareness oferowany jest dla kierowców, którzy złamali przepisy przekraczając dozwoloną prędkość. Policja decyduje o wielkości ustawowego limitu, o jaki prędkość została przekroczona, jednak wartość tego limitu nie może być zbyt duża. Kierowca sam nie może zażądać skierowania na taki kurs, lecz może zostać do na niego zaproszony. Ofertę może przyjąć lub odrzucić, to jednak będzie równoważyło się z przyjęciem 3 punktów karnych.
Co muszę zrobić, jeśli zaakceptuję zaproszenie na kurs?
Jeśli otrzymasz list, w którym zostaniesz zaproszony do odbycia kursu, należy wypełnić formularz i odesłać go pod wskazany adres. Otrzymasz również dokładną instrukcję, co robić dalej, aby zarejestrować się na taki kurs. Będziesz sam mógł wybrać miejsce i datę, kiedy możesz stawić się na kurs. Jeżeli po akceptacji i rejestracji nie stawisz się na kursie bez podania przyczyny, np. choroby i zwolnienia lekarskiego, Twoja sprawa zostanie ponownie skierowana na policję.
Czy muszę płacić za kurs?
Kurs jest bezpłatny, należy tylko zapłacić mandat za przekroczenie prędkości, który wynosi £60.
Jak przebiega kurs?
Kurs trwa tylko jeden dzień około 4-6 godziny z 20 minutową przerwą. Grupa najczęściej liczy od 15 do 20 osób. Celem kursu jest pomoc kierowcą zrozumieć konsekwencje łamania prawa i prowadzenia pojazdu z nadmierną prędkością. Podczas kursu, wykładowca przypomina jak identyfikować rożne ograniczenia prędkości, jak należy reagować na drodze oraz o oznaczeniach drogowych znaków.
Czy kurs zakończy się egzaminem?
Nie, podczas kursu będziesz musiał aktywnie uczestniczyć we wszystkich ćwiczeniach prowadzonych przez wykładowcę. Wydania przez niego opinia będzie podstawa czy udało ci się zaliczyć kurs i punkty zostaną zlikwidowane.
Ile razy można uczestniczyć w kursie?
W kursie można uczestniczyć tylko raz na 3 lata.

Ostatnia aktualizacja: wtorek, 19 kwietnia 2011 07:32