Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

NSH Prescription Prepayment Certificate

Jeśli płacisz za swoje lekarstwa i musisz wykupić więcej niż 3 recepty w okresie 3 miesięcy lub więcej niż 13 recept w ciągu roku, może okazać się, że taniej będzie wykupić NSH Prescription Prepayment Certificate(PPC).
Czy dzięki NSH PPC będę płacić mniej za lekarstwa?
Jeśli płacisz za swoje lekarstwa i musisz wykupić więcej niż 3 recepty w okresie 3 miesięcy lub więcej niż 13 recept w ciągu roku, może okazać się, że taniej będzie wykupić NSH Prescription Prepayment Certificate(PPC).  Opata za jedną receptę wynosi  £7,65, podczas  gdy trzymiesięczna karta PPC kosztuje £ 29,10 a roczna karta PPC kosztuje £ 104.00. W okresie ważności certyfikatu wszystkie lekarstwa na receptę  będą wydawane za darmo, bez względu na to ile tych lekarstw na receptę potrzebujesz.

Jak  kupić  NSH Prescription Prepayment Certificate?
Aby kupić PPC należy być rezydentem Anglii.  Zanim się podejmie decyzję kupna warto sprawdzić czy nie należą Ci się darmowe lekarstwa.  Kupna można dokonać:

    NHS Help with Health Costs
    PPC Issue Office
     PO Box 854
    NEWCASTLE UPON TYNE
    NE99 2DE

    Aplikacje zostają zazwyczaj rozpatrzone w ciągu 3 dni od daty otrzymania.
    Ważność certyfikatu PPC rozpocznie się od daty złożenia aplikacji, chyba że w aplikacji zostanie zaznaczona inna data rozpoczęcia. Można zaznaczyć miesiąc wcześniej lub później w stosunku do daty złożenia aplikacji.

  • Przez telefon. Aby ubiegać się o PPC przez telefon, należy zadzwonić na numer 0845 850 0030 w celu zamówienia certyfikatu. Przed wykonaniem telefonu należy przygotować:
    Dane karty kredytowej, jeśli chcesz zapłacić w całości, lub
    dane rachunku bankowy, jeśli chcesz zapłacić za 12-miesięcy PPC w 10 miesięcznych ratach Direct Debit.

    PPC rozpocznie od daty otrzymaniu telefon chyba że poprosisz o inną datę rozpoczęcia. Może być jeden miesiąc wcześniej lub później niż w dniu rozmowy telefonicznej.
  • W aptekach uprawnionych do sprzedaży PPC. Aby kupić PPC w aptece musisz wypełnić formularz FP95, dostępny z aptece i zapłacić w aptece odpowiednią opłatę, £ 29,10 za za 3 miesięczny certyfikat lub £ 104,00 za 12 miesięczny certyfikat.

Czy można zapłacić na raty?
Najwygodniejszym sposobem, aby  zapłacić za 12 miesięcy PPC jest przez Direct Debit, który pozwala na rozłożenie kosztów w ciągu 10 miesięcznych ratach. Za pomocą tej opcji można także zazwyczaj automatycznie odnowić PPC.  Nie musisz się martwić o zapominaniu odnowić PPC.
Czy muszę płacić za lekarstwa w czasie oczekiwania na PPC?
Jeśli kupiłeś lekarstwa na receptę podczas oczekiwania na PPC, możesz otrzymać zwrot pieniędzy, wystarczy pokazać paragon i wypełniony formularz  FP57.
Ostatnia aktualizacja: poniedziałek, 27 stycznia 2014 12:35  
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.