Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Zmutowane rude szczury przemieszczają się ze Szkocji do Anglii
Zmutowane rude szczury przemieszczają się ze Szkocji do Anglii
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Stado rudych, zmutowanych szczurów, które zwykle występują tylko w Szkocji zostało zauważone przez mieszkańców Newcastle-upon-Tyne. Spacerująca para nagrała w sobotę grupę szkodników biegnących w centrum miasta.

Jakiś czas temu zmutowane rude szczury pojawiły się w szkockim Hawick, które zlokalizowane jest niemal 100 km od Newcastle. Władze tej miejscowości codziennie otrzymują po kilkanaście zgłoszeń od mieszkańców, którzy je widzieli. Powstały więc obawy, że gryzonie zaczęły przemieszczać się na południe.

Film pokazujący ich obecność w angielskim mieście został nagrany przez Marca Donagheya, który spacerował w tym czasie wraz ze swoją dziewczyną. Szczury pojawiły się nagle i było ich około 60, przeszukiwały kosze na śmieci.

Eksperci ostrzegają, że zmutowane genetycznie gryzonie rozprzestrzeniają się po całym kraju w bardzo szybkim tempie. Są co najmniej dwa razy większe od normalnych egzemplarzy i nie można ich otruć dostępnymi do tej pory substancjami - pisze Daily Mail.

Na początku tego roku w Swindon w hrabstwie Wiltshire zauważono stado, którego osobniki miały około 50 cm długości. Jeszcze większe, bo 60-centymetrowe szczury w ubiegłym roku pojawiły się w Kornwalii i Liverpoolu. Naukowcy w 17 hrabstwach monitorują inwazję gryzoni. Analizy pokazują, że do przyszłego roku liczba szczurów będzie dwa razy większa od liczby mieszkańców UK.

W ubiegłym roku najwięcej zgłoszeń dotyczących szkodników zanotowano w Birmingham – 5.1 tys.

wtorek, 17 marca 2015 11:27
 Czytaj poprzedni artykuł:
Nigel Farage uważa, że dzieci imigrantów nie powinny mieć dostępu do darmowej edukacji
  Czytaj następny artykuł:
Tony Blair uważa, że napływ imigrantów jest dla Wielkiej Brytanii korzystny