Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania
Theresa May napisała do Polaków. "Chcemy być waszym przyjacielem"
sobota, 23 września 2017 06:58
Theresa May napisała do Polaków. "Moje przesłanie dla obywateli Polski i innych krajów UE jest jasne - w nadchodzących latach Wielka Brytania chce być waszym najsilniejszym przyjacielem i partnerem" - napisała w tekście dla PAP brytyjska premier Theresa May.
Dodaj komentarz
 
Theresa May wygłosiła programową mowę o Brexicie
piątek, 22 września 2017 19:01
Theresa May wygłosiła programową mowę o BrexicieBrytyjska premier Theresa May wygłosiła w piątek programową mowę o brexicie w dawnych budynkach klasztornych przy bazylice Santa Maria Novella w Florencji.
Dodaj komentarz
 
Banki w UK sprawdzą 70 mln kont w poszukiwaniu nielegalnych imigrantów
piątek, 22 września 2017 09:46
Banki w UK sprawdzą 70 mln kont w poszukiwaniu nielegalnych imigrantówOd stycznia banki oraz „building societies” w UK będą musiały prześwietlić 70 mln kont swoich klientów, aby sprawdzić, czy nie ma wśród nich nielegalnych imigrantów. Jest to część planu opracowanego przez Theresę May mającego stworzyć „wrogie środowisko” dla osób, które nie mają pozwolenia na mieszkanie w Wielkiej Brytanii - dowiedzieli się dziennikarze „Guardiana”.
Dodaj komentarz
 
Para uprawiała seks w pizzerii w Scarborough na oczach ludzi
piątek, 22 września 2017 07:02
Para uprawiała seks w pizzerii w Scarborough na oczach ludziKobieta i mężczyzna, którzy uprawiali seks czekając na jedzenie w pizzerii Domino’s w Scarborough w hrabstwie North Yorkshire, zostali poinformowani, że mogą trafić do więzienia.
Dodaj komentarz
 
Polski pilot RAF na prowadzeniu w ankiecie „The Telegraph”
piątek, 22 września 2017 06:52
Polski pilot RAF na prowadzeniu w ankiecie „The Telegraph”Londyńskie muzeum RAF zorganizowało głosowanie na bohatera przyszłorocznej wystawy z okazji 100-lecia brytyjskich sił lotniczych. Na zdecydowanym prowadzeniu jest Franciszek Kornicki.
Dodaj komentarz
 
Ryanair próbuje sprowadzić część pilotów z urlopu i zapowiada zatrudnienie nowych
piątek, 22 września 2017 06:37
Ryanair próbuje sprowadzić część pilotów z urlopu i zapowiada zatrudnienie nowychDyrektor generalny irlandzkich linii Michael O'Leary poinformował, że pracownikom zaproponowano podniesienie pensji o 10 tysięcy euro rocznie.
Dodaj komentarz
 
Największa brytyjska rodzina – urodziło im się 20 dziecko!
czwartek, 21 września 2017 13:59
Największa brytyjska rodzina – urodziło im się 20 dziecko!Największa rodzina w Wielkiej Brytanii powitała na świecie swoje dwudzieste dziecko. 42-letnia Sue i jej mąż Noel Radford ogłosili, że ich najmłodszy syn będzie nosił imię Archie.
Komentarze (4)
 
Potężna góra śmieci zatkała kanały w Londynie
czwartek, 21 września 2017 10:21
Potężna góra śmieci zatkała kanały w LondynieKanały ściekowe w centrum Londynu zostały zatkane przez olbrzymią górę uformowaną z odpadków, które ludzie wyrzucają do toalet, a nie powinni. Usunięcie zalegających śmieci zajmie kilka tygodni.
Dodaj komentarz
 
35 osób w domu z trzema sypialniami!
czwartek, 21 września 2017 08:26
35 osób w domu z trzema sypialniami!Aż 35 osób mieszkało w bliźniaku z trzema sypialniami w Londynie. To jeden z najbardziej szokujących przykładów nadużyć stosowanych przez landlordów wobec swoich lokatorów.
Dodaj komentarz
 
Już sześć osób zatrzymanych w związku z atakiem w londyńskim metrze
czwartek, 21 września 2017 07:49
Już sześć osób zatrzymanych w związku z atakiem w londyńskim metrzePolicja aresztowała koleją osobę podejrzaną o związek z atakiem na londyńskie metro.
Dodaj komentarz
 
Zatrzymano trzecią osobę w sprawie zamachu w metrze
środa, 20 września 2017 09:43
Zatrzymano trzecią osobę w sprawie zamachu w metrzeBrytyjska policja aresztowała trzecią osobę w sprawie zeszłotygodniowego zamachu w metrze. We wtorek wieczorem, w Newport w południowej Walii, zatrzymano 25-letniego mężczyznę.
Dodaj komentarz
 
Narasta konflikt w rządzie ws. Brexitu
środa, 20 września 2017 07:21
Narasta konflikt w rządzie ws. BrexituBrytyjskie media donoszą o konflikcie w rządzie w sprawie brexitu. Wrzeć ma na linii Theresa May-Boris Johnson po tym, jak szef brytyjskiej dyplomacji opublikował w sobotę artykuł, w którym domaga się twardego brexitu.
Dodaj komentarz
 
Nigel Farage żąda od BBC przeprosin za sugestie, że odpowiada za śmierć Arkadiusza Jóźwika
środa, 20 września 2017 06:49
Nigel Farage żąda od BBC przeprosin za sugestie, że odpowiada za śmierć Arkadiusza JóźwikaNigel Farage zagroził, że przestanie płacić abonament, o ile BBC nie przeprosi go za materiał sugerujący, że przyczynił się do śmierci Polaka zamordowanego tuż po referendum unijnym, w którym Brytyjczycy zdecydowali, że chcą opuścić Unię Europejską.
Dodaj komentarz
 
Ponad dwa tysiące odwołanych lotów. Ryanair publikuje listę
wtorek, 19 września 2017 09:55
Ponad dwa tysiące odwołanych lotów. Ryanair publikuje listęIrlandzkie linie lotnicze Ryanair zostały zmuszone do odwołania ponad dwóch tysięcy lotów do końca października. Na stronie przewoźnika pojawiła się lista anulowanych tras.
Dodaj komentarz
 
Polak skazany na więzienie za niebezpieczną jazdę po autostradzie
wtorek, 19 września 2017 06:35
Polak skazany na więzienie za niebezpieczną jazdę po autostradzieNieodpowiedzialny polski motocyklista aspirujący do bycia kaskaderem trafił do więzienia za wykonywanie niebezpiecznych akrobacji motocyklowych na autostradzie M6.
Komentarze (1)
 
Strona 1 z 263