Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania
Elżbieta II przedstawiła plany rządu
środa, 21 czerwca 2017 19:15
Elżbieta II przedstawiła plany rząduDzisiaj, królowa Elżbieta II formalnie otworzyła nową sesję brytyjskiego parlamentu, wygłaszając mowę tronową zawierającą kluczowe plany rządu na kolejny rok. Najważniejsze z propozycji były ustawy dotyczące planowanego wyjścia kraju z UE.
Komentarze (1)
 
Imigranci z UE będą podlegać rejestracji potwierdzającej ich status po brexicie
środa, 21 czerwca 2017 10:52
Imigranci z UE będą podlegać rejestracji potwierdzającej ich status po brexicieBrytyjski rząd przygotowuje się do ogłoszenia warunków procesu rejestracyjnego dla około trzech milionów imigrantów z Unii Europejskiej zamieszkujących UK. To pierwszy krok w kierunku uregulowania prawnego statusu przyjezdnych na okres po wyjściu kraju ze wspólnoty.
Dodaj komentarz
 
Mężczyzna skazany na więzienie za zachęcanie do podkładania bomb pod meczety
środa, 21 czerwca 2017 09:59
Mężczyzna skazany na więzienie za zachęcanie do podkładania bomb pod meczetyInternetowy troll został skazany na karę więzienia za sugerowanie, że Wielka Brytania powinna wprowadzić „dzień podkładania materiałów wybuchowych pod meczety”.
Komentarze (1)
 
42 zwęglone ciała w jednym pokoju – strażacy przeszukują spalony budynek Grenfell Tower
środa, 21 czerwca 2017 06:12
42 zwęglone ciała w jednym pokoju – strażacy przeszukują spalony budynek Grenfell TowerPrzeszukując zgliszcza spalonego budynku Grenfell Tower strażacy znaleźli 42 ciała ściśnięte w jednym pomieszczeniu. Wśród ofiar były osoby starsze i małe dzieci.
Dodaj komentarz
 
„Szkoda, że nie wypożyczamy czołgów” - syna właściciela wypożyczalni vanów o ataku na meczet
wtorek, 20 czerwca 2017 11:55
„Szkoda, że nie wypożyczamy czołgów” - syna właściciela wypożyczalni vanów o ataku na meczetSyn właściciela wypożyczalni samochodów, z której pochodził van użyty do poniedziałkowego ataku w londyńskim Finsbury Park, wywołał wściekłość opinii publicznej swoim komentarzem dotyczącym tej tragedii.
Dodaj komentarz
 
Kim był sprawca ataku na meczet w Finsbury Park?
wtorek, 20 czerwca 2017 08:22
Kim był sprawca ataku na meczet w Finsbury Park?Sprawcą zamachu, do którego doszło w niedzielę w nocy w stolicy Anglii był 48-letni ojciec czwórki dzieci. Wcześniej nie był znany policji.
Komentarze (2)
 
Mąż zaginionej Polki usłyszał zarzut podtruwania żony
wtorek, 20 czerwca 2017 06:49
Mąż zaginionej Polki usłyszał zarzut podtruwania żonyW poniedziałek przed sądem w Hull stanął mąż Polki, która zniknęła tajemniczo kilka tygodni temu. Śledztwo prowadzone w sprawie zaginięcia przekwalifikowano na dochodzenie w sprawie morderstwa.
Dodaj komentarz
 
Polacy pobili rodaczkę i nazwali prostytutką, bo spotyka się z Anglikiem
wtorek, 20 czerwca 2017 06:26
Polacy pobili rodaczkę i nazwali prostytutką, bo spotyka się z AnglikiemCzterech mężczyzn usłyszało zarzuty w związku z rasistowskim atakiem, którego ofiarą padła młoda Polka.
Komentarze (1)
 
Pierwsze ustalenia ws. Brexitu
poniedziałek, 19 czerwca 2017 20:44
Pierwsze ustalenia ws. BrexituPod koniec tygodnia premier Theresa May na szczycie w Brukseli przedstawi pozostałym przywódcom ofertę dotyczącą praw brytyjskich obywateli w Unii oraz unijnych w Wielkiej Brytanii po Brexicie – powiedział David Davis po rozmowach.
Dodaj komentarz
 
Sympatycy ISIS nawołują o pomszczenie ataku przed meczetem
poniedziałek, 19 czerwca 2017 13:49
Sympatycy ISIS nawołują o pomszczenie ataku przed meczetemSympatycy ISIS opublikowali odezwę do muzułmanów w Wielkiej Brytanii apelując o pomszczenie ataku przed meczetem. Islamiści podkreślają, że "żydzi i chrześcijanie zawsze będą nienawidzić muzułmanów".
Komentarze (1)
 
Muzułmanin straszył ludzi w kościele i nawoływał do przejścia na islam
poniedziałek, 19 czerwca 2017 09:40
Muzułmanin straszył ludzi w kościele i nawoływał do przejścia na islamZamieszkały w Midlands muzułmanin wszedł do kościoła podczas mszy odprawianej w Remembrance Day i najpierw rzucał obelgi w stronę obecnych w świątyni ludzi, a następnie zalecił im przejście na islam.
Komentarze (2)
 
33-latek z UK uratował życie sześciu Polakom czekającym na przeszczep
poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:32
33-latek z UK uratował życie sześciu Polakom czekającym na przeszczepBrytyjczyk, który doznał obrażeń mózgu podczas wizyty w Polsce, uratował kilka innych osób przeznaczając swoje organy do transplantacji.
Dodaj komentarz
 
Furgonetka wjechała w ludzi przed meczetem w Londynie
poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:01
Furgonetka wjechała w ludzi przed meczetem w LondynieJedna osoba nie żyje, a 10 zostało rannych po tym, jak w nocy z niedzieli na poniedziałek furgonetka wjechała w grupę muzułmanów w północno-wschodnim Londynie.Jedna osoba nie żyje, a 10 zostało rannych po tym, jak w nocy z niedzieli na poniedziałek furgonetka wjechała w grupę muzułmanów w północno-wschodnim Londynie.
Komentarze (2)
 
Dziś ruszyły negocjacje ws. Brexitu
poniedziałek, 19 czerwca 2017 06:09
Dziś ruszyły negocjacje ws. BrexituDziś w Brukseli rozpoczęły się negocjacje w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Chcemy głębokich i wyjątkowych relacji z UE; liczymy na konstruktywne rozmowy - powiedział minister ds. Brexitu David Davis.
Dodaj komentarz
 
Rośnie liczba ofiar w pożarze Grenfell Tower
niedziela, 18 czerwca 2017 07:32
Rośnie liczba ofiar w pożarze Grenfell TowerLondyńska policja metropolitalna poinformowała w sobotę, że zakłada, że 58 osób zaginionych po środowym pożarze wieżowca Grenfell Tower, nie żyje. Służby były w stanie potwierdzić śmierć 30 osób, a ciała 16 z nich zostały przetransportowane do kostnic.
Dodaj komentarz
 
Strona 1 z 251