Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania
Maleje przewaga partii Theresy May
poniedziałek, 22 maja 2017 12:22
Maleje przewaga partii Theresy MayWedług najnowszych sondażów przewaga partii Theresy May znacząco spadła.
Dodaj komentarz
 
Brytyjskie szkoły powinny dostosować się do ramadanu
poniedziałek, 22 maja 2017 07:36
Brytyjskie szkoły powinny dostosować się do ramadanuBrytyjskie szkoły zostały poinformowane o tym, aby zmienić godziny zajęć powtórkowych oraz przenieść wydarzenia sportowe. Wszystko po to, by dostosować się do potrzeb muzułmańskich uczniów poszczących podczas ramadanu.
Komentarze (1)
 
Mąż poszukiwanej Polki aresztowany w związku z jej zaginięciem
poniedziałek, 22 maja 2017 06:37
Mąż poszukiwanej Polki aresztowany w związku z jej zaginięciemDwóch mężczyzn aresztowanych w związku z tajemniczym zniknięciem polskiej prawniczki usłyszało zarzuty. Kobieta zaginęła bez śladu trzy tygodnie temu.
Dodaj komentarz
 
Władze Highgate School chcą zezwolić uczniom płci męskiej na noszenie spódnic
sobota, 20 maja 2017 07:24
Władze Highgate School chcą zezwolić uczniom płci męskiej na noszenie spódnicWładze prywatnej szkoły z północnego Londynu rozważają zezwolenie chłopcom na noszenie mundurków w postaci spódniczek.
Komentarze (3)
 
May planuje zmienić w prawie pojęcia „uchodźca” i „azyl”, by zmniejszyć liczbę ich przyznawania
sobota, 20 maja 2017 06:28
May planuje zmienić w prawie pojęcia „uchodźca” i „azyl”, by zmniejszyć liczbę ich przyznawaniaPremier Theresa May chce zmienić międzynarodowe, prawne definicje pojęć „azyl” oraz „status uchodźcy”, aby dzięki temu zmniejszyć liczbę wniosków o przyznanie tego statusu otrzymywanych przez brytyjskie władze – ujawniono w manifeście programowym Partii Konserwatywnej.
Komentarze (3)
 
Torysi chcą, by firmy zatrudniające imigrantów ponosiły większe koszty
piątek, 19 maja 2017 11:50
Torysi chcą, by firmy zatrudniające imigrantów ponosiły większe kosztyPartia Konserwatystów ma zamiar ogłosić zmianę, w ramach której przedsiębiorstwa zatrudniające imigrantów będą ponosić wyższe koszty.
Komentarze (1)
 
Zaginiona Polka mogła wyjechać do Polski
czwartek, 18 maja 2017 11:44
Zaginiona Polka mogła wyjechać do Polski49-letnia Renata Antczak z Hull, która zaginęła ponad 3 tygodnie temu, mogła wyjechać do Polski – tak twierdzi jej mąż.
Dodaj komentarz
 
Merkel: „Będziecie wpuszczać imigrantów po Brexicie lub zapłacicie cenę za odmowę”
czwartek, 18 maja 2017 08:03
Merkel: „Będziecie wpuszczać imigrantów po Brexicie lub zapłacicie cenę za odmowę”Angela Merkel powiedziała, że Wielka Brytania będzie musiała ponieść koszty, jeśli wprowadzi limit w liczbie imigrantów z krajów unijnych, którzy będą mogli przyjechać do tego kraju po Brexicie.
Dodaj komentarz
 
Kara więzienia dla mężczyzny za rasistowski atak na Polkę
czwartek, 18 maja 2017 07:54
Kara więzienia dla mężczyzny za rasistowski atak na PolkęKara więzienia w zawieszeniu dla mężczyzny, który przypuścił rasistowski atak na Polkę w supermarkecie w Stevenage.
Dodaj komentarz
 
Ciężko chora 6-latka przechodzi w Polsce pionierskie leczenie – jej stan się poprawia
czwartek, 18 maja 2017 07:12
Ciężko chora 6-latka przechodzi w Polsce pionierskie leczenie – jej stan się poprawiaStan sześcioletniej dziewczynki, która za granicą przeszła pierwszą fazę pionierskiego leczenia jej choroby, znacznie się poprawił.
Dodaj komentarz
 
Bezdomny Polak aresztowany w Worcester – grozi mu deportacja
środa, 17 maja 2017 13:42
Bezdomny Polak aresztowany w Worcester – grozi mu deportacjaW poniedziałek policja z Worcester aresztowała Polaka pod zarzutem złamania przepisów imigracyjnych.
Komentarze (1)
 
Pająk zagnieździł się w nodze ośmioletniej dziewczynki
środa, 17 maja 2017 13:20
Pająk zagnieździł się w nodze ośmioletniej dziewczynkiOśmioletnia dziewczynka trafiła do szpitala, ponieważ z rany na jej nodze wyszedł mały pająk.
Dodaj komentarz
 
Pielęgniarka z domu opieki tak słabo zna angielski, że używa w pracy tłumacza Google
wtorek, 16 maja 2017 06:38
Pielęgniarka z domu opieki tak słabo zna angielski, że używa w pracy tłumacza GoogleZnajdujący się w Pwllheli w walijskim hrabstwie Gwynedd Penrhos Polish Nursing and Residential Home jest zarejestrowaną fundacją opiekującą się 44 emerytami, dwiema osobami dorosłymi oraz starszymi ludźmi cierpiącymi na demencję. Dom opieki otrzymał właśnie zawiadomienie uwypuklające jego niepowodzenia w kwestii przestrzegania odpowiednich regulacji.
Dodaj komentarz
 
Rodzice mający inne nazwiska niż swoje dzieci mogą mieć problemy podczas podróży
poniedziałek, 15 maja 2017 08:29
Rodzice mający inne nazwiska niż swoje dzieci mogą mieć problemy podczas podróżyRodzice, którzy mają inne nazwiska niż swoje dzieci muszą podczas podróży dopilnować, aby posiadać odpowiednie dokumenty. Inaczej mogą mieć poważne kłopoty.
Dodaj komentarz
 
Wielka Brytania staje się coraz bardziej świecka – prawie 50 proc. mieszkańców jest niereligijnych
poniedziałek, 15 maja 2017 07:51
Wielka Brytania staje się coraz bardziej świecka – prawie 50 proc. mieszkańców jest niereligijnychZ rezultatów najnowszego badania wynika, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii stają się coraz mniej religijni.
Dodaj komentarz
 
Strona 1 z 246