bham.pl Wiadomości
employer
Rząd rozważa wprowadzenie pozwoleń na pracę dla nisko wykwalifikowanych imigrantów
piątek, 26 sierpnia 2016 09:42
Rząd rozważa wprowadzenie pozwoleń na pracę dla nisko wykwalifikowanych imigrantówMinistrowie obecnego rządu rozważają różne propozycje mające zmierzać do ograniczenia liczby przybywających do Wielkiej Brytanii imigrantów z Unii Europejskiej. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie pozwoleń na pracę dla słabo wykwalifikowanych przyjezdnych.
Komentarze (1)
 
Awaryjne lądowanie samolotu lecącego z Birmingham do Cork
piątek, 26 sierpnia 2016 08:50
Awaryjne lądowanie samolotu lecącego z Birmingham do CorkKapitan samolotu lecącego z Birmingham do irlandzkiego Cork ogłosił na jego pokładzie stan awaryjny. Powodem tej decyzji miał być dym wydobywający się z kokpitu.
Dodaj komentarz
 
Police Scotland zezwala muzułmankom na noszenie hidżabów w pracy
piątek, 26 sierpnia 2016 07:39
Police Scotland zezwala muzułmankom na noszenie hidżabów w pracyPodczas, gdy we Francji wybuchają kontrowersje związane z muzułmańskimi strojami kąpielowymi noszonymi przez kobiety, w Szkocji tworzone są nowe przywileje dla tej grupy.
Dodaj komentarz
 
Polacy najliczniejszą mniejszością narodową w Wielkiej Brytanii
piątek, 26 sierpnia 2016 07:29
Polacy najliczniejszą mniejszością narodową w Wielkiej BrytaniiZ najnowszych danych wynika, że obecnie największą grupę obcokrajowców zamieszkujących Wielką Brytanię stanowią Polacy. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy.
Dodaj komentarz
 
W Polsce spadła liczba wniosków o azyl
czwartek, 25 sierpnia 2016 10:03
W Polsce spadła liczba wniosków o azylW lipcu w Polsce spadła liczba wniosków o azyl - o status uchodźcy ubiegały się 1122 osoby, miesiąc wcześniej - niemal 1600. Najwięcej wniosków złożyli obywatele Rosji, Ukrainy i Tadżykistanu. W Niemczech o azyl ubiegało się w czerwcu ponad 74 tys. osób; a np. w Belgii - niewiele ponad tysiąc.
Dodaj komentarz
 
Niemcy zaniepokojeni atakami, ale nie wpadają w panikę
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:32
Niemcy zaniepokojeni atakami, ale nie wpadają w panikęNiemcy są zaniepokojeni groźbą ataków terrorystycznych; w przeciwieństwie do rządu widzą związek między zagrożeniami a dużą liczbą uchodźców, ale nie panikują i nie zamierzają zmieniać stylu życia - pisze Renate Koecher z instytutu Allensbach na łamach "FAZ".
Dodaj komentarz
 
Uzbrojeni policjanci na plaży w Nicei kazali muzułmance zdjąć burkini
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:17
Uzbrojeni policjanci na plaży w Nicei kazali muzułmance zdjąć burkiniObowiązujący na południu Francji zakaz noszenia burkini na plaży może zmienić się w farsę po tym, jak uzbrojeni w gaz pieprzowy i pałki policjanci kazali jednej z kobiet pozbyć się islamskiego kostiumu.
Komentarze (3)
 
Francja: szkoły będą uczyć, jak reagować podczas ataku terrorystycznego
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:07
Francja: szkoły będą uczyć, jak reagować podczas ataku terrorystycznegoFrancuski rząd zaprezentował w środę program nauczania dzieci, jak powinny reagować w razie ataku terrorystycznego w szkole. Plan przewiduje m.in. wielokrotne przeprowadzanie ćwiczeń bezpieczeństwa w szkołach i specjalne szkolenia dostosowane do wieku uczniów.
Dodaj komentarz
 
Coraz więcej ofiar wśród migrantów usiłujących dostać się do Europy
czwartek, 25 sierpnia 2016 08:00
Coraz więcej ofiar wśród migrantów usiłujących dostać się do EuropyNowe bardziej ryzykowne praktyki przemytników ludzi i próby docierania do Europy niebezpieczniejszymi szlakami powodują wzrost liczby ofiar śmiertelnych wśród migrantów przeprawiających się przez Morze Śródziemne - wynika z opublikowanej we wtorek analizy IOM.
Komentarze (1)
 
Scenariusz jak z filmu. Kobieta uprowadziła niemowlę
czwartek, 25 sierpnia 2016 07:54
Scenariusz jak z filmu. Kobieta uprowadziła niemowlęZarzut uprowadzenia 4-miesięcznej dziewczynki przedstawiła we wtorek Prokuratura Rejonowa w Elblągu 32-letniej Agacie P. Kobieta, która wcześniej zajmowała się dzieckiem jako nieformalna opiekunka, wywiozła je bez wiedzy matki na południe Polski.
Dodaj komentarz
 


Strona 1 z 620

Ankieta

Czy wrócisz do Polski jeśli UK wyjdzie z UE?
 
Smaczek