bham.pl Wiadomości Polska/Świat
Polska/Świat
Przeszukania w dzielnicy Molenbeek. Zatrzymano trzy osoby podejrzane o terroryzm
Przeszukania w dzielnicy Molenbeek. Zatrzymano trzy osoby podejrzane o terroryzmPo przeszukaniach w brukselskiej dzielnicy Molenbeek, policja zatrzymała trzy osoby, które mogą być powiązane z działalnością terrorystyczną. Jak ujawniła prokuratura zatrzymani zostaną teraz przesłuchani.
Dodaj komentarz
 
Spanikowani uchodźcy próbują przedostać się na łodzie włoskiej straży przybrzeżnej
Spanikowani uchodźcy próbują przedostać się na łodzie włoskiej straży przybrzeżnejWłoska straż przybrzeżna opublikowała nagranie z akcji ratowania uchodźców na Morzu Śródziemnym. Na filmie widać spanikowanych migrantów, którzy starają się jak najszybciej przedostać na łódź włoskich służb.
Komentarze (2)
 
B. Szydło: Nie rozumiem, dlaczego Komisja Europejska nie jest w stanie przyjąć argumentów Polski
B. Szydło: Nie rozumiem, dlaczego Komisja Europejska nie jest w stanie przyjąć argumentów Polski- Nie potrafię zrozumieć, dlaczego Komisja Europejska nie jest w stanie przyjąć argumentów Polski i odejść od tych ciągłych zapytań, które ma w sprawach wewnętrznych Polski - powiedziała Beata Szydło.
Dodaj komentarz
 
Radny PiS: Dzieci z in vitro są jak truskawki bez smaku
Radny PiS: Dzieci z in vitro są jak truskawki bez smakuPodczas dyskusji na sesji Rady Miasta Krakowa o finansowaniu in vitro, padły oburzające wypowiedzi radnych PiS na temat finansowania tej metody leczenia niepłodności.
Dodaj komentarz
 
„Przez naszą głupotę wkrótce wszyscy będziemy muzułmanami” – wieszczy włoski arcybiskup
„Przez naszą głupotę wkrótce wszyscy będziemy muzułmanami” – wieszczy włoski arcybiskupJeden z czołowych przedstawicieli włoskiego kościoła katolickiego powiedział, że wkrótce wszyscy będziemy muzułmanami, ponieważ żyjemy w coraz bardziej świeckich społeczeństwach, do których przybywa coraz więcej imigrantów.
Komentarze (1)
 
Polski minister twórcą nowego kraju - San Escobar
Polski minister twórcą nowego kraju - San Escobar- Mamy okazje prawie do 20 spotkań z różnymi ministrami. Z niektórymi, jak np. na Karaibach po raz pierwszy chyba w historii naszej dyplomacji. Na przykład z takimi krajami, jak San Escobar albo Belize - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski.
Dodaj komentarz
 
280 tys. nowych uchodźców w Niemczech. "Spełniliśmy nasz humanitarny obowiązek"
280 tys. nowych uchodźców w Niemczech. W 2015 roku do Niemiec przybyło około 280 tys. imigrantów. To duży spadek w porównaniu z 890 tys. osób, które szukały tam azylu w 2015 roku. Thomas de Maizière, minister spraw wewnętrznych Niemiec, poinformował, że wzrosła także liczba odrzuconych azylantów.
Dodaj komentarz
 
Zepchnął niepełnosprawną na wózku na tory
Zepchnął niepełnosprawną na wózku na toryMłody mężczyzna poznał 72-latkę na dworcu w Częstochowie. Miał jej pomóc podczas podróży do Leszna. Gdy dotarli na miejsce zepchnął kobietę na wózku inwalidzkim na tory, potem uderzał ją kamieniem w głowę.
Dodaj komentarz
 
Muzułmańskie dzieci ze Szwajcarii muszą uczestniczyć w koedukacyjnych lekcjach pływania
Muzułmańskie dzieci ze Szwajcarii muszą uczestniczyć w koedukacyjnych lekcjach pływaniaMuzułmańscy uczniowie w Szwajcarii będą musieli uczestniczyć w koedukacyjnych lekcjach pływania. Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł wprawdzie, że taki sposób prowadzenia zajęć zaburza wolność religijną, ale nie stanowi naruszenia praw.
Dodaj komentarz
 
Alert smogowy w Polsce. Bardzo zły stan powietrza w wielu miastach
Alert smogowy w Polsce. Bardzo zły stan powietrza w wielu miastachGęsta, toksyczna chmura wisi nad największymi miastami w naszym kraju. Normy stężenia zanieczyszczeń w powietrzu w wielu polskich miastach zostały przekroczone aż kilkakrotnie.
Dodaj komentarz
 
Rozpędzoną ciężarówką wjechał w tłum w Izraelu
Rozpędzoną ciężarówką wjechał w tłum w IzraeluCiężarówka wjechała w przechodniów na popularnej promenadzie w Jerozolimie - poinformowała wczoraj policja i służby medyczne.
Dodaj komentarz
 
Policja zatrzymała sprawcę strzelaniny na lotnisku na Florydzie
Policja zatrzymała sprawcę strzelaniny na lotnisku na FlorydziePolicja zatrzymała sprawcę strzelaniny na lotnisku Lauderdale-Hollywood na Florydzie. Jest nim 26-letni Esteban Santiago. Napastnik otworzył ogień do pasażerów czekających w jednym z terminali na odbiór bagażu. Zginęło osiem osób, a pięć zostało rannych.
Dodaj komentarz
 
Kim Dzong-Un zapowiada wystrzelenie międzykontynentalnego pocisku balistycznego
Kim Dzong-Un zapowiada wystrzelenie międzykontynentalnego pocisku balistycznegoTysiące mieszkańców Pjongjang wzięło udział w wiecu poparcia dla tez wygłoszonych w noworocznym przemówieniu przez przywódcę Korei Północnej Kim Dzong-Una.
Dodaj komentarz
 
Atak na bar z kebabem prowadzony przez Egipcjanina we Wrocławiu
W sylwestrową noc dwóch mężczyzn wysmarowało musztardą wejście do baru prowadzonego przez Egipcjanina. Trzy dni później ktoś znów podszedł pod bar, wybił szybę, a do środka wrzucił butelkę z łatwopalną substancją i podpalił. Strażacy ugasili pożar,Atak na bar z kebabem prowadzony przez Egipcjanina we Wrocławiu a Egipcjanin liczy straty.
Komentarze (7)
 
Zatrzymano podejrzanego o kontakty z zamachowcem z Berlina
Zatrzymano podejrzanego o kontakty z zamachowcem z BerlinaNiemiecka policja aresztowała jedną osobę podczas nalotu na dom uchodźców w Berlinie. Przeszukanie miało związek z grudniowym atakiem terrorystycznym na świąteczny jarmark, w którym zginęło 12 osób, w tym polski kierowca.
Dodaj komentarz
 
Strona 1 z 44

Ankieta

Czy wrócisz do Polski jeśli UK wyjdzie z UE?
 
Global Centre