Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Należy ograniczyć niepotrzebne przepisywanie antybiotyków
Należy ograniczyć niepotrzebne przepisywanie antybiotyków
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Eksperci biją na alarm: należy działać w celu ograniczenia niepotrzebnego przepisywania antybiotyków!

Najnowszy raport opublikowany przez Public Health England i University College London pokazuje, że liczba pacjentów otrzymujących antybiotyk na drobne dolegliwości wzrosła w ostatnich latach. Naukowcy odkryli, że w 2011 roku, 51% pacjentów otrzymało antybiotyki na kaszel i przeziębienie. W roku 1999 tylko 36% pacjentów otrzymało taką receptę na przeziębienie.

Dzieje się tak pomimo rozporządzeń rządowych z 1998, w których przestrzega się lekarzy przed przepisywaniem antybiotyków na kaszel i przeziębienie. Eksperci z całego świata ostrzegają przed stale rosnącą groźbą uodparniania się organizmu na antybiotyki, przyczyną jest zbyt częste i niepotrzebne ich używanie.

Raport ujawnił również, że w niektórych przychodniach lekarze dwukrotnie częściej przepisują antybiotyk na kaszel i przeziębienia.

W zeszłym roku, główny lekarz Anglii profesor Dame Sally Davies powiedział, że odporność na antybiotyki jest jednym z największych zagrożeń dla zdrowia współczesnego świata. Podkreślił, że wiele z tych leków było wykorzystywanych niepotrzebnie do wyleczenia łagodnych infekcji, które nie powinny być leczone antybiotykami.
wtorek, 05 sierpnia 2014 08:13
 Czytaj poprzedni artykuł:
Matka płakała trzymając w ramionach syna potrąconego przez samochód.
  Czytaj następny artykuł:
Sandwell Council działał niezgodnie z prawem, teraz wypłaci zaległe zasiłki