Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Poradnik Edukacja Szkoły Finansowanie przedszkola dla 3 i 4-latków

Finansowanie przedszkola dla 3 i 4-latków

Dzieci w wieku 3 i 4 lat mają prawo do 15 godzin darmowego przedszkola przez okres co najmniej 38 tygodni. Twoje dziecko może otrzymać darmowe miejsce w roku szkolnym po ukończeniu przez nie 3 lat do momentu rozpoczęcia nauki w klasie przygotowawczej.
Czy twoje dziecko w tym roku kończy 3 lata?

Dzieci w wieku 3 i 4 lat mają prawo do 15 godzin darmowego przedszkola przez okres co najmniej 38 tygodni. Twoje dziecko może otrzymać darmowe miejsce w roku szkolnym po ukończeniu przez nie 3 lat do momentu rozpoczęcia nauki w klasie przygotowawczej.

Kiedy dziecko może otrzymać darmowe miejsce?

Dziecko urodzone pomiędzy

Będzie uprawnione do darmowego miejsca od

1-go kwietnia do 31-go sierpnia

Wrzesień
(Rozpoczęcie semestru zimowego po 3 urodzinach)

1-go września do 31-go grudnia

Styczeń
(Rozpoczęcie semestru wiosennego po 3 urodzinach)

1-go stycznia do 31-go marca

Kwiecień
(Rozpoczęcie semestru letniego po 3 urodzinach)

Jakie przedszkole wybrać?

Darmowe miejsce możesz otrzymać w placówkach opiekuńczych w prywatnym, dobrowolnym, niezależnym sektorze:

  • Żłobki w pełnym wymiarze godzin
  • Przedszkola
  • Grupy przedszkolne
  • Gruby żłobkowe
  • Żłobki
  • Zatwierdzone opiekunki do dzieci
  • Niezależne szkoły

Placówki opiekuńcze muszą być zarejestrowane w Birmingham City Council i zgodzić się na pewne warunki. Zawierają one kontrole rządowe Ofsted i dołączenie do programu ulepszania, jakości, aby zapewnić spełnianie norm jakościowych.
Family Information Service dysponuje listą placówek opiekuńczych dostępnych w twoim rejonie oraz broszury informacyjne o opiece nad dziećmi. Możesz się skontaktować z Family Information Service pod numerem: 0121 303 3521 lub poprzez email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Czy muszę płacić?

Jeżeli twoje dziecko otrzymuje jedynie 15 godzin opieki, nie musisz płacić. Placówka opiekuńcza jest odpowiedzialna za uzyskanie płatności od Birmingham City Council. Nie dostaniesz żadnych kuponów lub pieniędzy.
Jeżeli dziecko otrzymuje więcej niż 15 godzin opieki będziesz musiał/a uiścić opłatę zgodnie ze standardową stawką placówki opiekuńczej.
Aby uzyskać informacje i porady o ulgach podatkowych, odwiedź stronę www.hmrc.gov.uk/TAXCREDITS lub skontaktuj się z lokalnym centrum poprzez Family Information Service.
Niektóre miejsca są dostępne wyłącznie dla trzy i czterolatków, którzy spełniają określone kryteria przyjęć. W pierwszej kolejności miejsca w pełnym wymiarze godzin zostaną przyznanie dzieciom otrzymującym świadczenia od władz lokalnych. Dzieci te będą mogły otrzymać miejsce w prywatnej, dobrowolnej lub niezależnej placówce, jeżeli otrzymują pełne świadczenia.
Aby szkoły, prywatne, dobrowolne i niezależne placówki były w stanie zaoferować miejsce w pełnym wymiarze godzin, muszą spełniać kryteria jakościowe uzgodnione przez Birmingham City Council.

Czy moje dziecko może zmienić placówkę?

Nie w czasie semestru, chyba, że wystąpiły wyjątkowe okoliczności, jak na przykład przeprowadzka do Birmingham z innego obszaru.

Ostatnia aktualizacja: środa, 10 września 2014 10:15