Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pomoc dla kobiet - ofiar przemocy

Co to jest przemoc domowa
Według  Women's Aid  przemoc domowa obejmuje przemoc fizyczną, seksualną, psychologiczną oraz finansową w rodzinie lub bliskich relacjach zazwyczaj związaną  z zachowaniami które maja charakter kontroli lub wymuszania.
Wyjście z relacji w której dochodzi do przemocy jest procesem, który zaczyna się od tego ze kobieta uzmysławia sobie że to czego doświadcza nie jest czymś normalnym; to jakie decyzje podejmie pózniej zależy od sytuacji w jakiej się znajduje. Niektóre kobiety które doświadczają fizycznej przemocy i istnieje niebezpieczeństwo dla ich życia lub zdrowia potrzebują przenieść się do bezpiecznego schroniska dla  ofiar przemocy zwanego refuge. Inne wolą zostać w domu ale potrzebują pomocy i doradztwa w tym jak chronić siebie i dzieci. Są rόwnież kobiety, które wprawdzie nie doświadczając przemocy w chwili obecnej ale ze względu na to ze były w takiej relacji maja obecnie problem z nawiązywaniem bliskich relacji.
Gdzie uzyskać pomoc
Birmingham i Solihull Women's Aid oferuje pomoc kobietom - ofiarom przemocy niezależnie od sytuacji w jakiej się znajdują. W naszej ofercie mamy:

  • Bezpieczne schroniska w refuge w Birmingham i Solihull, ktόrych adres znają tylko pracownicy i kobiety mieszkające tam
  • Spotkania indywidualne i pomoc w sprawach związanych z mieszkaniem, pomocą społeczna, zasiłkami
  • Pomoc w razie sprawy w sądzie lub jeżeli kobieta chce wnieść sprawe do sądu lub starać się o zakaz zbliżania się
  • Pracowników rodzinnych, którzy pomogą w budowaniu zdrowych relacji z dziećmi i pomogą dzieciom, które doświadczały lub były świadkami przemocy
  • Psychoterapię
  • Telefon zaufania - 0800 0732 606 od Poniedziałku do Piątku od 9:30 do 17:00

Birmingham i Solihull Women's Aid jest bezpiecznym miejscem, gdzie każda kobieta która doświadcza przemocy może przyjść i opowiedzieć o tym co ją spotkalo i być pewną że nie bedzie osądzana ale otrzyma wsparcie i rzetelne informacje na temat możliwych i najlepszych rozwiazań w jej sytuacji.
Pomoc w języku polskim
Ponieważ zdajemy sobie sprawę że w Birmingham istnieje duża Polska społeczność oferujemy rόwnież pomoc w języku polskim.

Jeżeli do nas zadzwonisz możesz poprosić o polskojęzycznego pracownika.
Ostatnia aktualizacja: środa, 13 kwietnia 2011 08:00  
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.