Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Rozrywka Ciekawe miejsca Birmingham Symphony Hall

Birmingham Symphony Hall

symphony

Symphony hall otworzona w 1991 roku natychmiast zyskała uznanie społeczeństwa jako jedna z najpiękniejszych sal koncertowych w UK i  jedna z najlepszych na świecie.  Zaprojektowana przez Artec Consultants Inc w Nowym Yorku jako model nowoczenego projektowania sal ze wspaniałą akustyką. Posiada 2262 miejsc siedzących na czterech piętrach. Unikalne akustyczne cechy sali sprawiają, że dźwięk może zostać podnoszony lub obniżony w zależności od liczby wykonawców i  odbicia za salą, która powiększa ton o 50%.

Symphony hall oferuje rozmaity program od muzyki klasycznej, jazz, folk, rock, pop oraz występy kabaretowe. Season Concert International promuje orkiestry oraz muzyków z całego świata, jak również rodzimą City of Birmingham Symphony Orchestra.  Symphony  hall jest odwiedzana przez około 370,000 osób w ciągu 320 wydarzeń w roku.

Ze swojej strony chciałabym bardzo polecić  to miejsce, nie tylko ze wzgledu na świetną akustykę i wygląd sali, ale również na repertuał. Koncerty trwają ok. 2,5h z 20 minutową przerwą podczas, której można wypić drinka w barze. Ceny biletów w zależności od koncertu i miejsca od 8 GBP do 50 GBP, można zarezerwować online lub kupić w kasie.

 

 

Zobacz więcej zdjęćSymphony Hall
Broad Street
Birmingham
B1 2EA
www.symphonyhall.co.uk

Opinie użytkowników

Brak opinii użytkowników dla tej pozycji.

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.
 
 
 
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Kornwalia
  Czytaj następny artykuł:
Alton Towers