Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Birmingham Symphony Hall

symphony

Symphony hall otworzona w 1991 roku natychmiast zyskała uznanie społeczeństwa jako jedna z najpiękniejszych sal koncertowych w UK i  jedna z najlepszych na świecie.  Zaprojektowana przez Artec Consultants Inc w Nowym Yorku jako model nowoczenego projektowania sal ze wspaniałą akustyką. Posiada 2262 miejsc siedzących na czterech piętrach. Unikalne akustyczne cechy sali sprawiają, że dźwięk może zostać podnoszony lub obniżony w zależności od liczby wykonawców i  odbicia za salą, która powiększa ton o 50%.

Symphony hall oferuje rozmaity program od muzyki klasycznej, jazz, folk, rock, pop oraz występy kabaretowe. Season Concert International promuje orkiestry oraz muzyków z całego świata, jak również rodzimą City of Birmingham Symphony Orchestra.  Symphony  hall jest odwiedzana przez około 370,000 osób w ciągu 320 wydarzeń w roku.

Ze swojej strony chciałabym bardzo polecić  to miejsce, nie tylko ze wzgledu na świetną akustykę i wygląd sali, ale również na repertuał. Koncerty trwają ok. 2,5h z 20 minutową przerwą podczas, której można wypić drinka w barze. Ceny biletów w zależności od koncertu i miejsca od 8 GBP do 50 GBP, można zarezerwować online lub kupić w kasie.

 

 

Zobacz więcej zdjęćSymphony Hall
Broad Street
Birmingham
B1 2EA
www.symphonyhall.co.uk

Opinie użytkowników

Brak opinii użytkowników dla tej pozycji.

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.