Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Muzeum Thinktank

Muzeum nauki Thinktank ukazuję świat wokół nas oraz życie, jakie prowadzimy. Na czterech piętrach muzeum zgromadzono eksponaty oraz zbiory historyczne z wydarzeń, działań i życia, które nas otacza. Thinktank to nowy sposób patrzenia na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Każdy obszar został zaprojektowany tak, aby ukazać wiedzę o życiu w taki sposób, aby było to zrozumiałe również dla dzieci.

Galeria przyszłości przybliża jak może wyglądać życie za kilkadziesiąt lat. W galerii przeszłości ukazane są rzeczy z przemysłowego dziedzictwa Birmingham. Natomiast w galerii natury zgromadzone są zwierzęta, rośliny i ptaki, a także skał, skamieniałości i minerały. Od 12 kwietnia 2014 roku otwarto studio animacji dla dzieci - Kids' City - gdzie każde dziecko może przenieśc się w dorosły świat i zostań, np. kierowcą karetki lub sprzedawcą warzyw. Przed budynkiem znajduje się ogród, w którym dzieci mogą poznać świat techniki, wynalazku i inżynierii.W budynku znajduję się również cyfrowe planetarium z systemem operacyjnym Digistar 3. To pierwsze wybudowane w Wielkiej Brytanii cyfrowe planetarium, otwarte 17 grudnia 2005. Dzięki technologii full dome (pełna kopuła 360 °) można wybrać się w bajeczną podróż do odległych zakątków wszechświata.

To nowe środowisko medialne umożliwia nawigację w trzech wymiarach w czasie rzeczywistym. Ruchomy obraz wypełniający całą kopułę może być generowany w czasie rzeczywistym przez prowadzącego pokaz lub odtworzony z wcześniej przygotowanych materiałów audiowizualnych, na które składają się animacje komputerowe, obrazy zarejestrowane kamerą wideo i grafika. Oprócz projekcji gwiazd odbywają się tam również pokazy, zajęcia z astronomii oraz wykłady.

Bilet wstępu: dorośli 12.25 GBP, dzieci (3-15 lat) 8.40 GBP, rodzinny 39 GBP.
Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli 10:00 – 17:00.


Zobacz więcej zdjęć

Thinktank
Millennium Point
Curzon Street
Birmingham
West Midlands
B4 7XG
Tel: 0121 2022222
http://www.thinktank.ac/

Opinie użytkowników

Brak opinii użytkowników dla tej pozycji.

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.