Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kingsbury Water Park


W dniu 24 maja 1975 Kingsbury Water Park powitał swojego pierwszego gościa. Od tego czasu miliony ludzi wychowywało się w parku, najpierw rodzicie z dziećmi, a następnie na powrót dzieci z własnymi dziećmi.

Przez ten czas również i park ogromnie "wyrósł", zaczynając od dwóch jezior na 123 akrach do obecnie piętnastu jezior na 620 hektarów, oraz z 50.000 zwiedzających w pierwszym roku do ponad 350.000 w roku 2007. Wygląd parku także przekształcił się niesamowicie. Obecnie jest to jeden z piękniejszych parków krajobrazowych w okolicy Birmingham.


Jest to niezwykłe miejsce, gdzie można wypocząć na łonie natury, pospacerować, odkrywać ukryte zakamarki przyrody, podziwiać ptaki i dzikie zwierzęta lub łowić ryby. W całym parku jest kilka ścieżek konnych, oznaczonych tras rowerowych i pieszych. Istnieje wiele dostępnych możliwości uprawiania sportów wodnych, w tym narty wodne, skutery, łodzie, wyścigi łodzi żaglowych i modeli. Na terenie parku działa Model Boat Club (http://www.kwpmbc.co.uk/), który ma do użytku jedno z mniejszych jezior. West Midland Bird Club prowadzi centrum informacji o ptakach oraz ich kryjówkach i doradza w zakresie zarządzania ochroną.


Na terenie parku znajduje się również miniaturowa kolejka parowa(184mm) Echills Wood Railway (http://www.ewr.org.uk/), która zabiera pasażerów w podróż dokoła parku. Jeśli ktoś planuje dłuższy pobyt w parku, można rozbić namiot na pobliskim kempingu lub zaparkować swój karawan.
{yoogallery src=[/images/stories/galerie/kingsbury/] thumb=[rounded]}

Dojazd samochodem z Birmingham zajmuje ok 20 minut. Aston Expressway kierować  się na M6 w kierunku Tamworth , dalej zjechać na M42 i kierować się na Kingsbury. Jest również bardzo dobry dojazd rowerem. Kanałami przez Erdington, w kieruku Minworth ok. 1h.

Opinie użytkowników

Brak opinii użytkowników dla tej pozycji.

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.
 
 
 
 
// //