Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Warwick Castle

Warwick Castle to jeden z najpiękniejszych zamków Anglii. Wybudowany w 1068 przez Wilhelma Zdobywcę, bardzo często zmieniał właścicieli i był poddawany ciągłym zmianom i przebudowom.


Mury, strażnica, barbakan, machikuły, most zwodzony, metalowo-drewniana brama spuszczana, Wieża Cezara, Wieża Gościa pochodzą z XIV w., Wieża Duchów, Wieża Niedźwiedzia i Wieża Clarenca z ok. XV w.

The Tussauds Group zakupiła i otworzyła zamek dla zwiedzających w 1978. Jest on prawnie chroniony i wpisany na listę zabytków Wielkiej Brytanii.
Na miejscu nie tylko można zwiedzić zamek, wejść na wieże, ale również zobaczyć pokazy oraz walki rycerzy. Starodawne namioty rozstawione na brzegu fosy, tarcze strzelnicze i krążące nad murami orły tworzą atmosferę jak z średniowiecza. Wspaniałe miejsce na piknik dla całej rodziny.

Cena biletu kupionego online jest dużo niższa aniżeli na miejscu w kasie,  dla osoby dorosłej £22.80, dziecka  4 – 11 lat £15.60. Parking na cały dzień kosztuje £6. Można oszczędzić kupując bilet online do Sea Life w Birmingham + Warwick Castle za £25 osoba dorosła, dziecko £15. Bilet taki można kupić na stronie Sea Life

Otwarty codziennie:
31 marca – 1 czerwca 10:00 – 17:00;
2 czerwca – 10:00 – 18:00;
11 czerwca – 20 lipca 10:00 – 17:00,
21 lipca – 2 września 10:00- 18:00;
3 września – 31 grudnia 10:00 – 17:00.

Bilety do Warwick Castle i Sea Life

Zobacz więcej zdjęć
Warwick Castle
Warwick
Warwickshire
CV34 4QU
http://www.warwick-castle.com/

Opinie użytkowników

Przeciętna ocena wystawiona przez 3 użytkownika(ów)

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.
Ocena ogólna: 
 
4.7
Atrakcyjność:
 
5.0   (3)
Stan utrzymania:
 
4.7   (3)
Lokalizacja:
 
5.0   (3)
Przystępność cen:
 
4.0   (3)
 
 

I like it!

Ocena ogólna: 
 
4.5
Atrakcyjność:
 
5.0
Stan utrzymania:
 
4.0
Lokalizacja:
 
5.0
Przystępność cen:
 
4.0
Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna?
Yes No
Recenzent: Quirin
Czerwiec 16, 2014
Top 50 Recenzent
Zobacz wsyzstkie moje opinie
Raportuj tę opinię
 
1 z 1 użytkowników uznało tę opinię za pomocną

Przede wszystkim ceny. Jeżeli kupi się bilety online albo ma się jakieś paragony czy opakowania z kuponem promocyjnym np. po Fanta to można skorzystać z zamku taniej a tak to jest po prostu drogo.
Lokalizacja jest ok, ponieważ można dojechać pociągiem i przejść się urokliwym miasteczkiem albo zajechać samochodem po czym zostawić go gdzieś na mieście lub na zamkowym parkingu.
Stan utrzymania... No tu bym się czepiała. Niektóre atrakcje/rzeczy były po prostu uszkodzone lub niestety nie działały. Niektóre stoiska czy miejsca były pomysłowe ale tylko domyślaliśmy się po kablach czy rurkach jak to powinno działać a efektu nie widzieliśmy. Brakowało mi kilku drogowskazów bo nie trafiliśmy w kilka miejsc a papierek-mapka był wkurzający bo przeszkadzał w zabawie. Szkoda tylko że tak mało jest atrakcji dla dorosłych :(
Dobre miejsce na piknik(pod warunkiem że nie przeszkadzają Wam ludzie leniwie spacerujący po zamkowych błoniach)rodzinny wypad czy romantyczną (całodniową) randkę.
Atrakcyjność pomimo wszystko na 5 ponieważ zachęca do powrotu zwłaszcza że pozostawia niedosyt.

 

Warwick O'Warwick!

Ocena ogólna: 
 
4.5
Atrakcyjność:
 
5.0
Stan utrzymania:
 
5.0
Lokalizacja:
 
5.0
Przystępność cen:
 
3.0
Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna?
Yes No
1 z 1 użytkowników uznało tę opinię za pomocną

dobre miejsce na weekendowy wypad

 

Super miejsce na piknik lub randkę :)

Ocena ogólna: 
 
5.0
Atrakcyjność:
 
5.0
Stan utrzymania:
 
5.0
Lokalizacja:
 
5.0
Przystępność cen:
 
5.0
Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna?
Yes No
1 z 2 użytkowników uznało tę opinię za pomocną

Jeden z najpiękniejszych i najlepiej zagospodarowanych zamków w Anglii. Codziennie aktorzy wcielają się w osoby zamieszkujące zamek zaczynając od służby a kończąc na księżnej Daisy. Zamek jest świetnie utrzymany i czysty. Warto zejść w podziemia, ale tylko osoby z mocnymi nerwami :). Pokazane są różne narzedzia tortur. Zawsze wybierają kilka osób na których demonstrują jakieś narzędzia bądź oskarżają o czary itd. Warto odwiedzić zamek w okresie kiedy są zjazdy rycerskie. Najlepiej wybrać się tam na cały dzień na piknik, albo romantyczną randkę. Naprwdę urocze miejsce.