Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Rozrywka Poza Birmingham Kraina jezior i gór - Lake district

Kraina jezior i gór - Lake district


W Polsce od lat ludzie maja dylemat - 'w góry czy na Mazury'. W Anglii nie ma tego dylematu - w Lake District jest i to i to. Dzięki temu mamy okazje podziwiać masywy górskie odbijające sie w lustrach wody, naprawdę niezapomniany widok.

Północna część Anglii, najbardziej popularne miejsce odpoczynku wśród Brytyjczyków, otoczone górami kompleksy wodne, mnóstwo kempingów i wiele atrakcji turystycznych. Lake District to mekka dla entuzjastów każdego niemal rodzaju sportu, wymarzone miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego, wspinaczki, wędkarstwa, żeglarstwa... 

Wiele rzeczy w Lake District jest naj... To największy park narodowy w Anglii, Scafell Pike, mierzący 978 metrów, jest najwyższym wzniesieniem w Anglii, a wśród tutejszych 16 jezior są zarówno najgłębsze i najdłuższe - jezioro Wastwater ma aż 74 m głębokości (niektóre źródła podają, że nawet więcej), a Windermere rozciąga się na długość 10 i pół mili.

Jedynym prawdziwym jeziorem (lake) w krainie jest Bassenthwaite Lake, pozostałe to tzw. mere lub water - chodzi o różnice w powstawaniu zbiorników. Jednak wszystkie nazywa się potocznie jeziorami. Najbardziej oblegane miejscowości to Windermere, Ambleside, Keswick. W okresie letnim, lipcu i sierpniu bardzo trudno o nocleg nawet na kampingu, dlatego warto pomyśleć o zarezerwowaniu go już nawet miesiąc wcześniej.   Jak się dostać z Birmingham:
pociągiem z New Street do Windermere 4.30h bilet w dwie strony ok. 27 GBP.
Samochodem M6 na północ ok. 3h.

Opinie użytkowników

Brak opinii użytkowników dla tej pozycji.

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.
 
 
 
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Gdzie do parku?
  Czytaj następny artykuł:
Kornwalia