Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Birmingham Botanical Gardens

Birmingham Botanical Gardens znajduję się na Edgbaston to 15 hektarów zieleni, ogrodów i kilka szklarni. Zaprojektowany w 1832 roku przez JC Loudon, dziennikarza i wydawcę, pasjonata ogrodnictwa.

Jest to miejsce, gdzie nie tylko można zobaczyć piękne kwiaty, rośliny i drzewa, ale również ostoja spokoju, gdzie można odpocząć na łonie natury. Znajduje się tam wiele rożnych gatunków, rzadko spotykanych kwiatów, drzew i kaktusów, które są uprawiane w szklarniach.

Tropical House – symuluje warunki nizinnych regionów równikowych w tropikach, uprawiane są tam gatunki drzew, pnączy, paproci, ziół i roślin wodnych.

The Subtropical (Palm) House – jak sama nazwa wskazuje, jest to szklarnia, gdzie panuję klimat subtropikalny o niskich temperaturach i wilgotności. Uprawia się tam palmy i wysokie drzewa.

Mediterranean House- zachował w sobie coś z atmosfery wiktoriańskiej oranżerii. Ten wczesny typ szklarni był popularnym elementem w domach zamożnych rodzin w XX wieku. Znajduje się tam wiele odmian cytrusów.

Organizowane jest tam wiele imprez, jest to również miejsce edukacyjne dla wielu szkół i przedszkoli.

Cennik biletów oraz więcej informacji można znaleźć na stronie: www.birminghambotanicalgardens.org.uk

Zobacz więcej zdjęćBotanical Garden
Edgbaston
Birmingham
B15 3TR

Opinie użytkowników

Brak opinii użytkowników dla tej pozycji.

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.