Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Rozrywka Ciekawe miejsca Birmingham Botanical Gardens

Birmingham Botanical Gardens

Birmingham Botanical Gardens znajduję się na Edgbaston to 15 hektarów zieleni, ogrodów i kilka szklarni. Zaprojektowany w 1832 roku przez JC Loudon, dziennikarza i wydawcę, pasjonata ogrodnictwa.

Jest to miejsce, gdzie nie tylko można zobaczyć piękne kwiaty, rośliny i drzewa, ale również ostoja spokoju, gdzie można odpocząć na łonie natury. Znajduje się tam wiele rożnych gatunków, rzadko spotykanych kwiatów, drzew i kaktusów, które są uprawiane w szklarniach.

Tropical House – symuluje warunki nizinnych regionów równikowych w tropikach, uprawiane są tam gatunki drzew, pnączy, paproci, ziół i roślin wodnych.

The Subtropical (Palm) House – jak sama nazwa wskazuje, jest to szklarnia, gdzie panuję klimat subtropikalny o niskich temperaturach i wilgotności. Uprawia się tam palmy i wysokie drzewa.

Mediterranean House- zachował w sobie coś z atmosfery wiktoriańskiej oranżerii. Ten wczesny typ szklarni był popularnym elementem w domach zamożnych rodzin w XX wieku. Znajduje się tam wiele odmian cytrusów.

Organizowane jest tam wiele imprez, jest to również miejsce edukacyjne dla wielu szkół i przedszkoli.

Cennik biletów oraz więcej informacji można znaleźć na stronie: www.birminghambotanicalgardens.org.uk

Zobacz więcej zdjęćBotanical Garden
Edgbaston
Birmingham
B15 3TR

Opinie użytkowników

Brak opinii użytkowników dla tej pozycji.

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.
 
 
 
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Tryfan
  Czytaj następny artykuł:
Royal Air Force Museum