Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sheldon Country Park

Łąki, lasy, farma ze zwierzętami i punkt widokowy – to wszystko można znaleźć w Sheldon Country Park. Na samym skraju miasta czas jakby zatrzymał się w miejscu.

Przy głównym wejściu do parku znajduje się Old Reactory Farm, gospodarstwo z XVII wieku. Dziś siedziba Parks Ranger Service, dawniej dom Thomasa Braya, najbardziej znanego syna Sheldon.

Budynek został całkowicie odnowiony, a farma funkcjonuje dzisiaj z wykorzystaniem tradycyjnych metod hodowli zwierząt.

Odwiedzający mogą zobaczyć tam: świnie, kozy, kucyki, kaczki, kury i gęsi. Jest tam również bar, gdzie można zjeść tradycyjne angielskie śniadanie. Miejsce jest otwarte codziennie, a wstęp wolny.

Oprócz tego, zaraz przy parkingu, zlokalizowany jest plac zabaw dla dzieci.

Zaraz obok, na 300 akrach terenów zielonych, po których można spacerować, znajdują się także 3 boiska piłkarskie.Airport Viewing Area pozwala zaś na obserwowanie tego, co dzieje się na Birmingham International Airport.

Punkt widokowy znajduje się około ćwierci mili od farmy i nie można dojechać tam samochodem.


Zobacz więcej zdjęć

 

Ragley Drive,
Church Road,
Sheldon,
Birmingham,
B26 3TU


Opinie użytkowników

Przeciętna ocena wystawiona przez 1 użytkownika(ów)

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.
Ocena ogólna: 
 
5.0
Atrakcyjność:
 
5.0   (1)
Stan utrzymania:
 
5.0   (1)
Lokalizacja:
 
5.0   (1)
Przystępność cen:
 
5.0   (1)
 
 

Magiczne miejsce dla fanow lotnictwa.

Ocena ogólna: 
 
5.0
Atrakcyjność:
 
5.0
Stan utrzymania:
 
5.0
Lokalizacja:
 
5.0
Przystępność cen:
 
5.0
Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna?
Yes No
3 z 3 użytkowników uznało tę opinię za pomocną

Pracuje w Londynie, a na weekendy przyjezdzam do Birmingham. Mimo duzej odleglosci - mieszkam kolo Dudley, zawsze o ile jest bezdeszczowa pogoda jade z rodzina na punkt widokowy zlokalizowany przy pasie startowym na lotnisku w Birmingham. O ile pozwala wiatr, to najlepsze sa ladowania do obserwacji w tym miejscu. Samoloty podchodza do ladowania na swiatlach i mozna zaobserwowac jak czasami sie kolysza przed uziemieniem. Tylko od naszego miejsca zalezy czy chcemy widziec twarze pasazerow, lub swiecace sie kontrolki w kabinie pilotow (oczywiscie nad ich glowami). Miedzy odstepami przy ladowaniu, mozna sobie poogladac jadace pociagi Virgin (Pendolino) do lub z Londynu.
Idealne miejsce na piknik, z kocem, pilka i rowerem. Miejce sie zageszcza, kiedy laduja lub startuja samoloty EMIRATES. Sa najwieksze i najlepiej sie prezentuja. Nagralem taki maly filmik, ze startu i mozna go zobaczyc na YouTube: beautiful sky take off with Fly Emirates.
Tak duza bliskosc obserwacji jest najwieksza atrakcja tego miejsca.
Pozdrawiam wszystkich