Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

York

YorkJeśli macie czas i ochotę zobaczyć jedno ze średniowiecznych miast na północy Anglii, zapraszam do Yorku. Bezpłatne oprowadzanie po zabytkach oferuje Association of Voluntary Guides (Stowarzyszenie Przewodników Wolontariuszy), zbiórka przed York City Art Galery naprzeciwko biura informacji turystycznej.

Najlepszym wprowadzeniem do zwiedzania miasta jest czteroipółkilometrowy spacer wzdłuż jego średniowiecznych murów. Warto zobaczyć ogromną York Minster, katedrę pochodzącą z lat 1220-1470. Znajduje się tam połowa wszystkich średniowiecznych angielskich witraży.

Można też zwiedzić York Castle Museum  przy rzece i moście Skeldergate, znajduje się tam najlepsza w kraju ekspozycja poświęcona życiu codziennemu. Ze wszystkich zabytków najbardziej polecam odwiedzenie Central Tower.  275 schodków prowadzi na szczyt wieży, z której rozciąga się panorama czerwonych dachów miasteczka. York jak na studenckie miasteczko przystało pełne jest pubów, restauracji, kafejek i barów. Informacje na temat rozrywek można znaleźć w What’s On lub Evening Entertainment dostępnych w biurze informacji turystycznej.

Noclegi są dosyć drogie, a w lato większość jest zajęte, polecam spróbować w schroniskach młodzieżowych, które oferują noclegi w salach wieloosobowych za dosyć rozsądną cenę (York Backpackers lub York Youth Hotel).   

Zobacz więcej zdjęćDojazd z Birmingham autobusem National Express ok.3h bilet w dwie strony około 30 GBP. Pociągi z New Street 2,5h około 35GBP  w dwie strony.

Opinie użytkowników

Brak opinii użytkowników dla tej pozycji.

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.