Wiadomości
Wybuch w polskim sklepie w Leicester – 22-letnia kobieta zginęła bo "wiedziała za dużo"
W sądzie koronnym w Leicester trwa proces przeciwko trzem mężczyznom oskarżonym o zamordowanie pięciu osób, poprzez spowodowanie wybuchu w polskim sklepie Żabka w celu wyłudzenia odszkodowania.
Oskarżeni to: Właściciel sklepu, 33-letni Aram Kurd z Hillary Place, Braunstone, Leicester, 32-letni Hawkar Hassan z Eld Road, Coventry i 37-letni Arkan Ali, z Drake Close, Oldham.
Mężczyźni nie przyznają się ani do morderstwa ani do oszustwa.
| Od lewej: Hawkar Hassan, Arkan Ali, Aram Kurd |
W sądzie koronnym w Leicester trwa proces przeciwko trzem mężczyznom oskarżonym o zamordowanie pięciu osób, poprzez spowodowanie wybuchu w polskim sklepie Żabka w celu wyłudzenia odszkodowania.
Na rozprawie sądowej ujawniono że oskarżeni wykorzystali benzynę i inne łatwopalne ciecze aby podpalić sklep i wyłudzić 300 000 funtów odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej.
Spowodowało to eksplozję, która zniszczyła budynek, w którym znajdował się polski sklep Żabka oraz dwupoziomowe mieszkanie zlokalizowane nad sklepem.
Do wybuchu doszło 25 lutego około godziny 19:00 na Hinckley Road w Leicester.
Życie straciły 4 osoby przebywające w mieszkaniu mieszczącym się nad sklepem: Shane Ragoobeer (18 lat), Sean (17 lat), Mary Ragoobeer (46 lat) - matka Shane'a i Seana, wszyscy mieszkali w mieszkaniu nad polskim supermarketem. Leah Beth Reek (18 lat), która była dziewczyną Shane'a.
Życie straciła też dziewczyna jednego ze sprawców, 22-letnia Viktorija Ijevleva, która w czasie eksplozji pracowała w supermarkecie Żabka.
Według dzisiejszych ustaleń sądu kobieta została najprawdopodobniej celowo pozostawiona na śmierć, ponieważ "wiedziała za dużo".
Proces trwa..
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Brexit coraz bliżej. Rząd poparł projekt porozumienia z Unią Europejską | Czytaj następny artykuł: Kobieta zamordowana w Walii to Polka. 40-letni mężczyzna przebywa w areszcie |
Gorące Tematy

Ryanair uruchamia 3 nowe trasy między Wielką Brytanią a Polską

Ryanair uruchamia dwa nowe połączenia z Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania wypłaca dodatek do 778 GBP miesięcznie, niezależnie od d…

Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany w zasadach osiedlania się

Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy. Nawet 500 GBP kary dla właścici…

Brytyjczycy zabrali głos w sprawie UE. Wyniki nowego badania mogą zaskoc…

Sprzedawali kebaby jako jagnięce. Kontrola ujawniła, co naprawdę trafiał…
